LMFA A lygos 17 turo rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU svečiuose 1:9 (0:2) nusileido Šiaulių „Gintros“ futbolininkėms.

Beveik visą pirmą kėlinį žalgirietės drausmingai gynėsi ir gan sėkmingai stabdė šiauliečių atakas. Tačiau 36 min. po perdavimo iš krašto „Gintros“ žaidėja Paulina Sarkanaitė pelnė pirmą įvartį, o dar po penkių minučių MFA „Žalgiris“-MRU vartininkę Albiną Fomčenko nuginklavo rezultatyviausia A lygos žaidėja Rimantė Jonušaitė.

Daugkartinių Lietuvos čempionių pranašumas išryškėjo antrame kėlinyje. Šeimininkės po pertraukos į aikštę išleido keturias naujas futbolininkes – Terezą Romanovskają, Simoną Veličkaitę, Jeleną Čubrilo ir Trudi Carter. Tuo metu MFA „Žalgiris“-MRU treneriai atliko du keitimus: Marija Galkina pakeitė Karilę Liužinaitę, o Dovilė Dockaitė – Eriką Šupelytę.

Permainos buvo palankesnės „Gintros“ ekipai. Jau 47 min. S. Veličkaitė pelnė trečią įvartį, o 49 min. Gabija Toropovaitė pridėjo ir ketvirtą. Nors ir priblokštos nesėkmingos antro kėlinio pradžios, bet žalgirietės nepasidavė. 50 min. Karolina Jasaitytė tolimu perdavimu atrado Ugnę Lazdauskaitę, o pastaroji iš krašto atliko tikslų perdavimą M. Galkinai, kuri peradresavo kamuolį į šeimininkių vartus.

Vis dėlto, rimčiau paerzinti varžovių žalgirietėms nepavyko. Antroje rungtynių dalyje dominavusios „Gintros“ futbolininkės pelnė dar penkis įvarčius, o galutinį rezultatą 88 min. tiksliu smūgiu įtvirtino G. Toropovaitė.

Po skaudaus pralaimėjimo MFA „Žalgiris“-MRU vyriausias treneris Karolis Jasaitis neieškojo pasiteisinimų. Jo teigimu, koks buvo pasiruošimas – tokios ir rungtynės. „Kaip jau sakiau anksčiau, tokio sudėtingo rugsėjo komanda dar neturėjo. Tik keliose treniruotėse pavyko suburti visas futbolininkes, tačiau to akivaizdžiai neužteko. Dar kartą įsitikinome, kad futbolo neapgausi. Jei nesi pasiruošęs visu 100 procentų, tai pasipriešinti „Gintrai“ nėra jokių šansų. Merginos grūmėsi ir kovojo kol buvo jėgų, o kai jos baigėsi, baigėsi ir kova. Labai liūdna, bet tokia yra mūsų realybė. Sėkmingai grumtis su pajėgiausia Lietuvos moterų futbolo komanda galime tik maksimaliai susikaupusios, tinkamai pasirengusios ir nusiteikusios. Šį kartą nieko panašaus nebuvo“, – konstatavo K. Jasaitis.

Ketvirtą nesėkmę Lietuvos čempionate patyrusi MFA „Žalgiris“-MRU ekipa LMFA A lygoje užima antrą vietą. 16 rungtynių sužaidusių žalgiriečių sąskaitoje – 34 taškai, o vieneriomis rungtynėmis mažiau sužaidusi „Gintra“ su 45 taškais žengia pirmoje pozicijoje.

Kitas rungtynes A lygoje MFA „Žalgiris“-MRU žais spalio 10 d. su FK „Vilnius“ komanda.

Šiaulių „Gintra“ – MFA „Žalgiris“-MRU 9:1 (2:0)

Įvarčiai: 36 min. P. Sarkanaitė, 41 ir 75 min. R. Jonušaitė, 49 ir 88 min. G. Toropovaitė, 48 min. S. Veličkaitė-Petravičienė, 55 min. T. Carter, 67 min. J. Čubrilo, 77 min. T. Corneil.

MFA „Žalgiris“-MRU: Albina Fomčenko, Viktorija Čiapaitė, Insa Fischer (78 min. Ugnė Slankauskaitė), Greta Markauskaitė (Karolina Jasaitytė, Laura Ruzgutė, Anika Kyžaitė, Erika Šupelytė (46 min. Dovilė Dockaitė), Karilė Liužinaitė (46 min. Marija Galkina), Ana Cheminava (78 min. Irūna Blaškytė), Ugnė Lazdauskaitė. Atsargoje: Aistė Griciūtė, Judita Traubaitė, Marta Gliožaitytė.