Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU vyriausias treneris Karolis Jasaitis kelias kovo savaites praleido su Lietuvos merginų U-17 rinktine ir pirmą kartą išmėgino jėgas oficialiose rungtynėse.

Lietuvos merginų U-17 rinktinė, kuriose gretose buvo ir septynios žalgirietės, kovo 23 dieną Vilniuje įvykusiose pirmose Europos čempionato atrankos mini turnyro rungtynėse 0:3 nusileido varžovėms iš Šveicarijos, o antrose kovo 29 dieną 7:2 sutriuškino Kazachstano bendraamžes.

Grupės nugalėtojomis tapo šveicarės, lietuvaitės užėmė antrą vietą, tuo tarpu Kazachstano 17-metės liko trečios.

Po rungtynių su Kazachstanu kalbėjęs K. Jasaitis teigė, kad komandos neišmušė pirmasis praleistas įvartis, o vėliau pasitaikiusias klaideles gynyboje kompensavo komandos atakos potencialas.

„Rungtynės prasidėjo ne taip, kaip planavome, bet merginos šaunuolės, po praleisto įvarčio atsitiesėme, žaidžiant prieš vėją tai nebuvo lengva. Sukūrėme momentus priekyje, bet kartais žaidėme per daug atgal, o mes nuolat akcentuojame daugiau žaidimą į priekį. Aišku, vėliau į mūsų vartus įkrito ir tas antras įvartukas. Toks, gan nemalonus, nors, tiesą sakant, abu tie praleisti įvarčiai nelabai… Bet turime didžiulį potencialą atakoje, tad buvo gražūs įvarčiai ir graži pergalė“, – teigė treneris.

Jis taip pat dar sykį pasidžiaugė tuo vaizdu, kurį matė priekyje – Ema Kriaučiūnaitė ir Viltė Švarcaitė rungtynėse pelnė po tris įvarčius.

„Visada sakiau, kad šita komanda turi labai linksmą ataką, bėgančias žaidėjas ir tai reikia išnaudoti. Tai akcentavome ir treniruočių metu, ruošėmės tam ir matosi, kad darbas nenuėjo veltui. Buvo pastebėjimas, kad jų kairė pusė yra silpnesnė, akcentavome daugiau puolimą per ten ir, kaip matėme, tai mums tikrai pasiteisino“, – dėstė K. Jasaitis.

Vertindamas visą šį savaitės trukmės turnyrą, K. Jasaitis džiaugėsi sunkių treniruočių atneštu rezultatu.

„Aš vertinu tik pozityviai, komanda paaugo, turėjome tikrai gerą stovyklą, sunkiai treniravomės ir vertinu šiandienos rungtynes tikrai gerai – įmušti 7 įvarčius tikrai nėra lengva, mums nėra įprasta, bet viskas įmanoma, tik reikia noro ir įdėti pastangų. Vienintelis dalykas, kuris buvo nesėkmingas – mūsų Žemyna Lekavičiūtė gavo sunkią traumą, bet jinai jauna, tikrai pasveiks ir grįš dar stipresnė. Dabar žaidėjoms palinkėčiau, kad jos nesustotų, tik sunkus darbas per treniruotes gali mus atvesti į pergales. Laukia naujas sezonas, su tuo ir reikia jas visas pasveikinti“, – sakė treneris.

MFA „Žalgiris“-MRU stratego K. Jasaičio treniruojamoje Lietuvos WU17 rinktinėje buvo ir septynios žalgirietės: vartininkė Ineta Šukštulytė, gynėjos Irūna Blaškytė, Karolina Jasaitytė, Kotryna Maželytė ir Saulė Uždavinytė, saugė Gytė Ulenskaitė ir puolėja Ž. Lekavičiūtė. Be to, rinktinėje darbavosi ir vartininkių trenerė Aistė Griciūtė.