Sekmadienį LMFA A lygos 16 turo rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU savo aikštėje priims Utenos „Utenio“ ekipą. Tai bus ketvirtoji komandų akistata šį sezoną.

Pirmi trys tarpusavio susitikimai baigėsi MFA „Žalgiris“-MRU pergalėmis. Pirmame rate Vilniuje žalgirietės laimėjo 9:0, antrame rate Utenoje iškovojo pergalę 4:0, o trečiame – dar kartą išvykoje įrodė savo pranašumą laimėdamos 8:0. Daugiausiai – 9 įvarčius į „Utenio“ vartus įmušė rezultatyviausia „Žalgirio“ žaidėja Ugnė Lazdauskaitė, 8 – Karilė Liužinaitė.

Šį sezoną A lygoje MFA „Žalgiris“-MRU per 14 rungtynių surinko 31 taškus ir lygoje užima antrą vietą. Tuo metu „Utenis“ kol kas čempionate renkasi tik pralaimėjimus ir po trijų ratų užima paskutinę – šeštą vietą. Nepaisant akivaizdžios MFA „Žalgiris“-MRU ekipos persvaros tarpusavio dvikovose, žalgiriečių ekipos vyriausias treneris Karolis Jasaitis teigė, kad jo auklėtinės turi ruoštis rimtai kovai.

Mes turime savo tikslus, savo užduotis ir jų siekiame nesidairydami į varžovus. Merginos žino su kuo žais, bet taip pat žino, kad mes, treneriai, nesuprasime, jei jos su „Uteniu“ žais puse jėgos, atsipalaidavusios. Mes reikalausime iš jų maksimalaus įsitraukimo ir pastangų, nesvarbu, ar žaidžiame su „Uteniu“, „Banga“ ar „Gintra“. Rimtai žiūrime į kiekvieną varžovą ir, dar kartą pakartosiu, kiekvienose rungtynėse siekiame savų tikslų, – patikino K. Jasaitis. – Kita vertus, futbolininkės turi suprasti, kad tai taip pat yra A lygos rungtynės, jose galima pasigerinti savo asmeninę statistiką, įgyti patirties, žaidybinės praktikos. Nepamirškime, kad po rungtynių su „Uteniu“ trys žalgirietės prisijungs prie Lietuvos nacionalinės moterų futbolo rinktinės, tad joms taip pat labai svarbu sekmadienį sužaisti kokybišką ir pilnavertį mačą.“

Kalbėdamas apie komandinius tikslus K. Jasaitis teigė, kad šiame sezono etape norisi ne tik laimėti, bet ir į A lygos rungtynes įtraukti kuo daugiau jaunų žaidėjų. „Kad galėtume tai padaryti, pagrindinės sudėties žaidėjos turi jau pirmame kėlinyje sukurti pakankamą pranašumą. Kai su „Kauno Žalgiriu“ visas rungtynes žaidi turėdamas vieno įvarčio pranašumą, leisti į aikštę jaunas žaidėjas sudėtinga. Ir visai kitas reikalas, kai turi kelių įvaričų persvarą, kaip su „Banga“. Tada ir jaunos futbolininkės gali ilgiau pažaisti, o joms kiekviena minutė A lygoje yra labai vertinga. Ir tai taikoma ne tik MFA „Žalgiris“-MRU pagrindinei komandai, bet visose lygose dalyvaujančioms žalgiriečių ekipoms“, – pareiškė MFA „Žalgiris“-MRU vyriausias treneris.

MFA „Žalgiris“-MRU ir Utenos „Utenio“ rungtynės sekmadienį LEU stadione prasidės 12 val.