Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU ekipa 2022 m. Lietuvos „Spark Energy“ moterų A lygos pirmenybėse užėmė antrą vietą ir trečius metus iš eilės iškovojo sidabro medalius. Nors medalių spindesys tas pats, bet komandos vyriausiojo trenerio Karolio Jasaičio teigimu, jų skonis šį kartą buvo saldesnis.

„Su komanda dirbau ketvirtą sezoną, trečią kartą iš eilės laimėjome A lygos sidabrą, tačiau skirtingai nei ankstesniais sezonais, šį kartą kova dėl vicečempionių titulo tęsėsi iki finalinio paskutinių sezono rungtynių švilpuko. 2020 metais prieš paskutinį pirmenybių turą jau žinojome, kad turime sidabrą, pernai antrą vietą užsitikrinome ketvirto rato pradžioje, o šiais metais dėl sidabro teko grumtis iki pat galo. Nors kova buvo labai sunki, bet esu tikras, kad mes antrą vietą užėmėme absoliučiai pelnytai“, – konstatavo K. Jasaitis.

Pernai žalgiriečių sąskaitoje buvo 13 pergalių, 2 lygiosios bei 5 pralaimėjimai ir 41 taškas, o trečioje vietoje finišavusi „Kauno Žalgirio“ ekipa atsiliko 14 taškų atstumu. 2020 m. sezone MFA „Žalgiris“-MRU per 20 rungtynių surinko 40 taškų, o jų persvara prieš bronzą iškovojusias Kauno žalgirietes siekė tik 3 taškus. Šį sezoną moterų A lygoje žalgirietės per 20 rungtynių iškovojo 11 pergalių, 3 kartus sužaidė lygiosiomis ir patyrė 6 pralaimėjimus. Surinkusi 36 taškus MFA „Žalgiris“-MRU ekipa dėl geresnio tarpusavio susitikimų santykio galutinėje rikiuotėje aplenkė su tokiu pat taškų kraičiu trečioje vietoje finišavusią FK „Vilnius“ ekipą.

Anot K. Jasaičio, įtemptą sezono finišą nulėmė ir sustiprėjusios varžovės, ir MFA „Žalgiris“-MRU ekipos problemos. „Galima sakyti, kad šį sezoną žaidėme dviem skirtingomis sudėtimis. Pradėjome čempionatą su dideliu būriu naujokių, turėjome daug legionierių, tad prireikė laiko apsiprasti, susižaisti ir įsibėgėti. Prieš vasaros pertrauką demonstravome tikrai gerą, kokybišką žaidimą, bet po jos sugrįžome be 9 futbolininkių, tačiau su 4 naujokėmis. Trečiame čempionato rate turėjome labai sunkių momentų, pralaimėjimai Kauno rajono „Hegelmann“ ir „Vilnius“ ekipoms buvo labai skaudūs, tačiau žaidėjos nepalūžo, mes nesubyrėjome, atkakliai siekėme savo tikslo – ir atlaikę visus išbandymus apgynėme vicečempionių titulą“, – samprotavo MFA „Žalgiris“-MRU strategas.

Iš tiesų, 2022 m. sezoną žalgirietės pasitiko stipriai atsinaujinusios: su komanda atsisveikino pagrindinės atakų lyderės ir rezultatyviausios žaidėjos – Ugnė Lazdauskaitė ir Ana Cheminava, į JAV išvyko ir gynėja Greta Markauskaitė. Metų pradžioje žalgiriečių gretas papildė Lietuvos moterų rinktinės narės Meda Šeškutė ir Monika Piesliakaitė, o prieš čempionatą sostinės ekipa pasiraše sutartis su penkiomis užsienietėmis: komandą papildė kanadietės Julien Ramirez ir Hannah Park, amerikietė Arianna Veland, bei ukrainietės Polina Yanchuk ir Nadiia Veherych.

Nors čempionato pradžia nebuvo lengva, bet per pirmus du ratus surinkusios 20 taškų MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės užtikrintai žengė antroje turnyrinės lentelės vietoje, o prieš trečioje vietoje buvusią „Vilniaus“ ekipą turėjo solidų 6 taškų pranašumą.

Tačiau vasarą komandą suprtė permainos: ukrainietės P. Yanchuk ir N. Veherych grįžo į gimtinę, A. Veland persikėlė į Japoniją, išvyko ir H. Park bei M. Piesliakaitė. Tuo pat metu į Šiaulių „Gintrą“ persikėlė Marija Galkina, į „Hegelmann“ ekipą perėjo Karilė Liužinaitė bei Ugnė Slankauskaitė, o komandos senbuvė Anika Kyžaitė nusprendė laikinai pristabdyti futbolininkės karjerą.

Rugpjūtį MFA „Žalgiris“-MRU sulaukė papildymo, į Vilnių atvyko penkios naujokės – buvusi Utenos „Utenio“ kapitonė Augustė Andrijevskytė, Moldovos nacionalinės moterų rinktinės gynėja Anastasia Sivolobova, futbolininkė iš Ganos, puolėja Gifty Assifuah, serbė Margita Vasovič ir futbolininkė iš Kongo Debora Stone Ngalula, o ketvirtame rate prisijungė ir Aristelle Yog-Atouth. Kardinalūs pokyčiai išbalansavo komandą ir trečiame A lygos rate žalgirietės iškovojo tik dvi pergales, patyrė tris nesėkmes ir prieš ketvirtą ratą su 26 taškais dalinosi antrą-trečią vietas su „Vilniaus“ futbolininkėmis.

Koja kojon abi sostinės komandos žygiavo ir visą ketvirtą ratą. Paskutinėse čempionato rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU susitiko su „Vilniaus“ ekipa. Nors lemiama dvikova pasibaigė nulinėmis lygiosiomis, tačiau tokia baigtis buvo palankesnė sidabriniu akordu sezoną užbaigusioms žalgirietėms.

„Reikia pasakyti, kad „Vilnius“ per metus gerokai patobulėjo. Jos išsaugojo pernai A lygoje debiutavusias pagrindines žaidėjas, pasistiprino keliomis labai pajėgiomis futbolininkėmis iš Ukrainos ir visą sezoną demonstravo gan stabilų, konkurencingą žaidimą. O mums šį sezoną trūko stabilumo, ypač dėl permainų komandos sudėtyje. Deja, nepavyko rasti lygiavertės pamainos išvykusioms puolėjoms A. Cheminavai ir U. Lazdauskaitei. Manau, kad jei būtume jas išlaikę komandoje ir pridėję dar kelias legionieres – tada būtume turėję šansą kovoti ne tik dėl sidabro, bet ir dėl aukso. Deja, to padaryti nepavyko. Tačiau nepaisant buvusių problemų ir bėdų, visos žaidėjos pademonstravo tvirtą charakterį ir pasiekė maksimalų rezultatą. Noriu padėkoti visoms futbolininkėms – tiek ir pradėjusioms čempionatą, tiek ir jį užbaigusioms. Jos visos įnešė savo indėlį, visos prisidėjo prie komandos pergalių ir visos nusipelnė šio medalio“, – pareiškė K. Jasaitis.

Koks bus 2023 m. sezonas? „Šiuo metu dar sunku kažką konkretaus pasakyti. Manau, kad po tokio įtempto ir sunkaus sezono visiems reikia šiek tiek atsipūsti, pailsėti nuo futbolo. Nuo savęs noriu visoms žalgirietėms palinkėti gražių švenčių, gero ir turiningo poilsio, bei nepamiršti futbolo kamuolio“, – linkėjimais dalinosi K. Jasaitis.