Du metus iš eilės sidabriniu akordu pasirodymą LMFA A lygoje užbaigusi Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU ekipa sekmadienį pradės dar vieną sezoną elitinėje šalies moterų futbolo komandų draugijoje. Ir pradės nuo dvikovos su tituluočiausiu ir pajėgiausiu Lietuvos moterų futbolo klubu – Šiaulių „Gintros“ komanda.

Nuo 2013 metų komandos Lietuvos čempionatuose tarpusavyje sužaidė 30 rungtynių – ir tik kartą MFA „Žalgiris“-MRU ekipai pavyko išplėšti lygiąsias. Praėjusiame sezone žalgirietės varžovėms iš Šiaulių pralaimėjo visas keturias akistatas, o skaudžiausius atsminimus paliko būtent išvykos į Saulės miestą: pirmame rate „Gytarių“ stadione buvo pralaimėta 0:8, o trečiame – 1:9. Tuo metu savo aikštėje MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės garbingai kovojo ir nusileido šiaulietėms 1:3 ir 1:2.

Visgi po paskutinio sezono Šiaulių „Gintros“ gretose nutiko daug permainų, komandą paliko ryškiausios žaidėjos ir lyderės – Rimantė Jonušaitė, Algimantė Mikutaitė ir Dovilė Gailevičiūtė išvyko į žaisti į užsienį, o Greta Lukjančukė, Simona Petravičienė ir Vestina Neverdauskaitė persikėlė į Joniškio „Saned“ ekipą. Jas Šiauliuose pakeitė jaunos Lietuvos futbolininkės ir užsienietės, kurioms diriguos specialistas iš Bulgarijos Kalojanas Petkovas.

Permainų po sidabrinio sezono neišvengė ir MFA „Žalgiris“-MRU. Čempionato pabaiga su komanda atsisveikino į Turkiją išvykusi Ana Cheminava, vėliau į JAV išvyko Greta Markauskaitė, į Italiją persikėlė Ugnė Lazdauskaitė.

Sausį žalgiriečių gretas papildė Lietuvos moterų rinktinės narės Meda Šeškutė ir Monika Piesliakaitė, o prieš čempionatą sostinės ekipa pasiraše sutartis su penkiomis užsienietėmis: komandą papildė kanadietės Julien Amara Ramirez ir Hannah Mirim Park, amerikietė Arianna Lynn Veland, bei ukrainietės Polina Yanchuk ir Nadiia Veherych.

Ketvirtą sezoną MFA „Žalgiris“-MRU ekipos žaidimui diriguosiantis Karolis Jasaitis teigė, kad kol kas klausimų yra daugiau nei atsakymų. „Pasirengimą sezonui pradėjome sausį, sužaidėme ketverias rungtynes LMFA Žiemos taurės turnyre, buvome pasiekę neblogą sportinę formą. Tačiau kovą ir balandį dėl futbolininkių užimtumo įvairiose Lietuvos rinktinėse turėjome tik vienerias kontrolines rungtynes, o ir treniruotėse dažniausiai nebūdavo visų žaidėjų. Tad šiuo metu tikrai negaliu garantuoti, kad esame tinkamai pasirengę sezonui. Turime daug naujokių, jos tikrai puikiai dirbo treniruotėse, tačiau mes neturėjome progos išmėginti jų rungtynėse. Galima sakyti, kad rungtynės Šiauliuose parodys, ko mums trūksta, ką turime gerinti, į kurią pusę eiti“, – samprotavo su Lietuvos merginų U17 ir U16 rinktinėmis pavasarį ne vieną savaitę praleidęs K. Jasaitis.

MFA „Žalgiris“-MRU komandai mačas su „Gintra“ bus pirmosiomis oficialiomis naujo sezono rungtynėmis. Tuo metu šiaulietės kovas LMFA A lygoje pradėjo dar kovo 27 d. kai savo aikštėje 2:1 nugalėjo Kauno rajono „Hegelmann“ futbolininkes. Nelengvai, bet pergalingai Šiaulių ekipa pasirodė ir LMFA Žiemos taurės turnyre – iškovojusios keturias pergales šiaulietės apgynė nugalėtojų titulą.

Būtent šio turnyro pusfinalyje įvyko MFA „Žalgiris“-MRU ir „Gintros“ akistata. Pirmame kėlinyje praleidusios apmaudų įvartį, antrame žalgirietės surengė ne vieną gražią ataką ir galiausiai po Erikos Šupelytės smūgio galva rezultatą išlygino. Vis dėlto, baigiantis rungtynėms šiaulietės realizavo baudinį ir išplėšė pergalę 2:1.

Tiesa, pasak K. Jasaičio, Žiemos taurės turnyre abiejų komandų sudėtys nebuvo optimalios. „Mūsų gretose žiemą nebuvo visų naujų futbolininkių iš užsienio, Šiaulių komandos sudėtis taip pat per paskutinius kelis mėnesius gan ženkliai pasikeitė. Mūsų rungtynėse dar nežaidė kiek vėliau į Šiaulius atvykusios futbolininkės iš Afrikos, nebuvo ir dar kelių legionierių. Sunku pasakyti, koks jų lygis, pasiruošimas, stipriosios savybės. Tad aš asmeniškai šias rungtynes su „Gintra“ vertinu kaip savotišką žvalgybą, susipažinimą – tiek su varžovėmis, tiek ir su savimi“, – teigė K. Jasaitis.

Kalbėdamas apie naujo sezono tikslus MFA „Žalgiris“-MRU strategas pastebėjo, kad šiais metais skambių pareiškimų nebus. „Visi puikiai suprantame, kad „Gintros“ finansinės galimybės yra keleriopai didesnės, treniruočių sąlygos geresnės. Negavę Vilniaus miesto finansinės paramos mes verčiamės labai ribotu biudžetu, tad ir mūsų tikslai labai paprasti – eisime nuo rungtynių prie rungtynių, su visomis varžovėmis kausimės iš visų jėgų ir sieksime apginti per paskutinius du metu iškovotas pozicijas. O kaip seksis – pamatysime. A lyga šiais metais bus įdomesnė, sunkiau nuspėjama, nebus lengvų rungtynių, kuriose galėtum laimėti žaisdamas puse jėgos. Labai įdomi „Saned“ komanda, sustiprėjo FK „Vilnius“, pavojinga bus Kauno “Hegelmann“ ekipa, negalima nurašyti ir Gargždų „Bangos“, o Šiaulių „Gintra“ bet kuriuo atveju yra čempionė ir ji diktuos sąlygas aikštėje. O mes tiesiog stengsimės kiekvienose rungtynėse siekti maksimaliai geriausio rezultato“, – pareiškė K. Jasaitis.

MFA „Žalgiris“-MRU mačas su „Gintra“ Šiaulių „Gytarių“ stadione sekmadienį prasidės 15 val.