Sausio 29 d. MFA „Žalgiris“-MRU ekipa pradės kovas LMFA „Žiemos taurės“ turnyre. Pirmose naujojo sezono rungtynėse žalgirietės susitiks su Joniškio FK „Saned“ komanda.

„Žiemos taurės“ turnyras pirmą kartą buvo surengtas prieš metus. Tada MFA „Žalgiris“-MRU be kluptelėjimų pasiekė jo finalą, o lemiamose rungtynėse 2:5 nusileido Šiaulių „Gintra-Universitetas“ komandai. Vėliau šiaulietės pergalių seriją pratęsė Lietuvos moterų futbolo čempionate ir iškovojo eilinį šalies čempionių titulą, o žalgirietės antrus metus iš eilės užėmė antrą vietą.

Reikšmingos permainos

Vis dėlto, anot MFA „Žalgiris“-MRU komandos vyriausio trenerio Karolio Jasaičio, šiais metais „Žiemos taurės“ turnyras gali pateikti staigmenų, nes po praėjusio sezono pajėgiausių Lietuvos futbolo komandų gretose įvyko rimtų pokyčių.

Iš tiesų, pagrindinė „Gintra-Universitetas“ puolėja Rimantė Jonušaitė dar pernai išvyko į Italiją, neseniai ten pat pasuko ir Dovilė Gailevičiūtė, o Algimantė Mikutaitė persikėlė į Ispaniją. Pagrindinė šiauliečių vartininkė Meda Šeškutė papildė MFA „Žalgiris“-MRU gretas, o net keturios patyrusios Šiaulių komandos futbolininkės prieš „Žiemos taurės“ turnyrą perėjo į Joniškio „Saned“ ekipą. Nors kol kas nėra oficialių pranešimų apie „Gintros“ naujokes, tačiau neoficialiomis žiniomis šį sezoną Šiaulių komandoje pagrindinį vaidmenį atliks gausus futbolininkių iš užsienio legionas, o joms diriguos futbolo specialistas iš Bulgarijos.

Pokyčių neišvengė ir MFA „Žalgiris“-MRU komanda. „Ne vienerius metus Vilniuje praleidusi Ana Cheminava dar praėjusių metų spalį išvyko žaisti į Turkiją, Greta Markauskaitė sausį persikėlė į Jungtines Amerikos Valstijas, o pagrindinė mūsų puolėja Ugnė Lazdauskaitė taip pat netrukus pradės legionierės karjerą Italijoje. Šios futbolininkės svariai prisidėjo prie komandos pergalių ir pasiekimų Lietuvos čempionatuose, aš joms esu nuoširdžiai dėkingas už darbą treniruotėse ir rungtynėse. Mums jų tikrai truks, bet, kita vertus, aš džiaugiuosi, kad MFA „Žalgiris“-MRU padėjo joms siekti naujų karjeros aukštumų užsienio šalių čempionatuose“, – teigė K. Jasaitis.

Pasak K. Jasaičio, komanda turi ir daugiau nuostolių. „Lyginant su praėjusio sezono pradžia, mes, bent jau pirmose „Žiemos taurės“ turnyro rungtynėse, neturėsime aštuonių pagrindinės sudėties žaidėjų. Be Anos, Gretos ir Ugnės, komandai nepadės ir pernai pagrindine vartininke buvusi Albina Fomchenko, nebus ir traumą salės futbolo rungtynėse patyrusios gynėjos Viktorijos Čiapaitės, turnyro startą praleis komandos senbuvės – Insa Fischer, Anika Kyžaitė bei Laura Ruzgutė“, – vardijo MFA „Žalgiris“-MRU strategas.

Šansas jaunosioms žalgirietėms

Vis dėlto, tokia padėtis turi ir privalumų, nes iškritusias iš rikiuotės patyrusias futbolininkes pakeis jaunosios žalgirietės – Merginų Elitinėje lygoje pergales skinančios MFA „Žalgiris“ komandos narės, sudarančios Lietuvos jaunimo (iki 17 metų) rinktinės branduolį.

Kai kurios 2005-2006 m. gimimo merginos jau pernai turėjo galimybę debiutuoti A lygoje, o šiais metai jų vaidmuo turėtų būti gerokai svarbesnis. „Žiemos turnyre“ visos jos turės šansą pasirodyti, pademonstruoti savo sugebėjimus, įgyti vertingos patirties, o tuo pačiu – įrodyti treneriams, kad yra vertos vietos pagrindinėje MFA „Žalgiris“-MRU komandoje. Man asmeniškai labai svarbu, kad komandoje būtų kuo daugiau lietuvių, „Žalgirio“ sistemos auklėtinių, nesinori, kad jų vietas užimtų futbolininkės iš užsienio. Todėl aš visoms žalgirietėms suteiksiu progą, gal net ne po vieną, kad jos galėtų kabintis į pagrindinę komandą. Tikiuosi, kad merginos pasinaudos savo šansais“, – vylėsi K. Jasaitis.

„Žiemos taurės“ turnyre MFA „Žalgiris“-MRU žais A grupėje su Gargždų „Banga“ ir Joniškio „Saned“ komandomis. B grupėje rungtyniaus Šiaulių FK „Gintra“-ŠSG, FK „Vilnius“ ir Kauno rajono FC „Hegelmann“. Po grupių etapų bus žaidžiami pusfinaliai, o Žiemos taurės turnyro prizininkės turėtų paaiškėti kovo 5 d.

Sustiprėjusios varžovės

Joniškio „Saned“ ekipa pernai debiutavo LMFA Pirmos lygos varžybose ir galutinėje rikiuotėje su Nemenčinės MFK ekipa pasidalino 11-12 vietas. Šiais metais Joniškio komanda ruošiasi startui LMFA A lygoje. Prieš turnyrą su lff.lt portalu mintimis pasidalino varžybose debiutuosiančios FK „Saned“ ekipos futbolininkė Eitvydė Valantinaitė.

Komandos debiutas, iš tikrųjų, yra jaudinanti akimirka. Yra truputį baimės, bet labai norisi išbandyti savo jėgas ir sudalyvauti „Žiemos taurės“ turnyre. Džiugi žinia, kad prie mūsų komandos sudėties prisijungs ir A lygos patirties turinčios žaidėjos bei kad turėsime progą žaisti prieš stipriausias Lietuvos futbolininkes. Mūsų grupės varžovės bus labai stiprios, bet pasistengsime kovoti ir tikiuosi, kad viskas susiklostys gerai“, – teigė E. Valantinaitė.

Turnyro debiutančių nenuvertino ir K. Jasaitis. „Nors pernai Joniškio komanda Pirmoje lygoje nežibėjo, bet šiais metais tai bus visiškai kitokia komanda. Jos vairą perėmė Lietuvos jaunimo rinktinės vyriausioji trenerė Tatjana Veržbickaja, drauge su ja iš Šiaulių atvyko buvusios „Gintros“ žaidėjos – Simona Veličkaitė, Vestina Neverdauskaitė, Greta Lukjančukė ir kt. futbolininkės. Tai labai solidus papildymas, neabejotinai suteiksiantis naujų spalvų Lietuvos moterų futbolui. Turime nusiteikti, kad „Žiemos turnyre“ nebus lengvų rungtynių, su visomis varžovėmis teks kautis iš visų jėgų“, – konstatavo MFA „Žalgiris“-MRU vyriausias treneris K. Jasaitis.

MFA „Žalgiris“-MRU ir Joniškio FK „Saned“ akistata šį šeštadienį įvyks Vilniuje, Pilaitės gimnazijos futbolo manieže. Rungtynių pradžia – 13.15 val.

Primename, kad dėl prastos epidemiologinės situacijos šalyje, Lietuvos moterų futbolo „Žiemos taurės“ turnyras šiemet vyks be žiūrovų.