MFA „Žalgiris“-MRU U15 komanda šeštadienį LEU stadione sužaidė paskutines Merginų Elitinės lygos (MEL) U15 čempionato rungtynes. Nugalėtojų titulą jau anksčiau užsitikrinusios žalgirietės čempionatą baigė ne pačia skambiausia gaida ir 2:7 (1:3) nusileido antrą vietą užėmusiai „FC Džiugas – FK Babrungas“ komandai.

Pirmame rate MFA „Žalgiris“-MRU U15 Telšiuose varžoves iš Žemaitijos įveikė rezultatu 2:1, bet Vilniuje dominavo viešnios, o ypač ryški buvo net keturis įvarčius pelniusi rezultatyviausia pirmenybių žaidėja Emilija Grauslytė. Jau 3 min. ji išvedė viešnias į priekį, bet po kelių minučių Viltė Bekionytė rezultatą išlygino. Visgi baigiantis kėliniui „FC Džiugas – FK Babrungas“ futbolininkės E. Grauslytė ir K. Domarkaitė pelnė dar du įvarčius ir padidino savo komandos persvarą iki 3:1.

Žalgirietės rankų nenuleido ir 60 min. Noada Dautartaitė tiksliu smūgiu sumažino atsilikimą iki minimumo (2:3), tačiau tai ir buvo paskutinė geresnė žinia. Per likusias 20 minučių „FC Džiugas – FK Babrungas“ pelnė net keturis įvarčius ir iškovojo įtikinamą pergalę.

„Nesurinkome į rungtynes pajėgiausios sudėties, turėjome smulkių traumų. O šiaip, matėsi, jog merginoms kiek sudėtinga grįžti į rungtynes, kai rezultatas neigiamas. Viduje veikė ir ta nuotaika, kad šis turas nieko nebelemia. Visgi, norėjosi pakovoti bent dėl lygaus rezultato, rizikavome, palikdami 3 gynėjas. Bet po tolimų perdavimų kamuolys skriedavo už gynėjų galvų ir greitos varžovių priekinės linijos žaidėjos mus nubaudė.

Aišku, pagyrų nusipelnė ir Telšių-Plungės jungtinė komanda, mano akimis, jos po pirmojo susitikimo padarė didžiulę pažangą. Žinoma, norėjosi užbaigti čempionatą solidžia gaida, bet tuo pačiu skirti daugiau žaidybinio laiko komandos naujokėms. Šiuo metu koncentruojamės į MEL U17 čempionato pabaigą, kur sieksime maksimaliai gero rezultato, o tada jau bus galima atsipalaiduoti ir viską reziumuoti“, – konstatavo MFA „Žalgiris“-MRU U15 komandos vyr. trenerė Aistė Griciūtė.

Skaudus pralaimėjimas nepakeitė fakto, kad MEL U15 čempionate per 12 rungtynių 32 taškus surinkusios žalgirietės užėmė pirmą vietą ir iškovojo aukso medalius. 30 taškų pelniusios „FC Džiugas – FK Babrungas“ futbolininkės finišavo antroje pozicijoje, o 25 taškus turinčios MFA „Bitės“ finišuos ant trečiojo prizininkių pakylos laiptelio.

Šį sezoną MEL U15 čempionate MFA „Žalgiris“-MRU jaunosios futbolininkės iškovojo 10 pergalių, kartą laimėjo po baudinių serijos ir patyrė vienintelę nesėkmę. Žalgirietės pelnė 65 įvarčius, o praleido – 17. Rezultatyviausiai čempionių ekipoje žaidė 13 įvarčių pelniusi Grytė Vaisbrodė, 12 pridėjo Radvilė Kelečiūtė, 7 kartus pasižymėjo Orinta Romankevič.

STATISTIKA

MFA „Žalgiris“-MRU – „FC Džiugas – FK Babrungas“ 2:7 (1:3)

Įvarčiai: 6 min. V. Bekionytė, 60 min. N. Dautartaitė; 3, 34, 71 ir 80+2 min. E. Grauslytė, 38 ir 66 min. K. Domarkaitė, 74 min. J. Blaževičiūtė.

MFA „Žalgiris“-MRU: Ieva Kaminskaitė, Augustė Baltrušaitytė, Gerda Auksutytė, Emilija Gerasimova (51 min. Noada Dautartaitė), Monika Suščinskytė, Viltė Bekionytė (46 min. Andrėja Jusiūtė), Ugnė Čiumbaraitė (51 min. Arina Choroškina), Sofja Miler, Grytė Vaisbrodė, Laura Grucytė, Ugnė Jusevičiūtė (68 min. Ekaterina Kirilova). Atsargoje: Medilė Rumbutytė, Meda Grikytė, Orinta Romankevič.