Neseniai prasidėjusi moterų A lyga žavi ne tik savo atsinaujinimu socialinėje erdvėje, bet ir vaizdu futbolo stadionuose. Komandos po nemažos pertraukos į aikštes sugrįžo „išalkusios“ futbolo, o tai demonstruoja ir pirmųjų turų rezultatai.

III-ojo turo Lietuvos moterų A lygos rungtynės vyko Kauno „Žalgirio“ futbolo akademijos stadione, kuriame susitiko vietos komanda Kauno „Žalgiris“ su vilnietėmis MFA „Žalgiris“ – MRU.

Šių „Žalgirio“ komandų susitikimo istorija byloja, kad tarp Kauno ir Vilniaus visuomet vykdavo principinė kova. Ir vis tik kaunietėms rinkti pergales šioje netrumpoje atkarpoje pasisekdavo labiau. Dažniausiai vilnietės nusileisdavo laikinosios sostinės ekipai minimaliu rezultatu, taip ir neišsaugojusios savo pranašumo, jei jį susikurdavo.

Tačiau MFA “Žalgiris“ – MRU demonstruoja, kad šį sezoną viskas bus kiek kitaip. Pastiprinusi komplektaciją ir atnaujinusi trenerių štabą sostinės komanda tikisi rinkti kur kas daugiau pergalių nei praėjusias moterų A lygos sezonais.

Birželio 17-ąją įvykusiame ture vilnietės pelnytai nugalėjo Kauno „Žalgirio“ ekipą rezultatu 3:2 (2:0) ir kilstelėjo savo padėtį turnyrinėje lentelėje į 2-ąją poziciją.

Rungtynes stadione stebėję žiūrovai regėjo aršią dvikovą nuo pirmojo iki paskutiniojo teisėjo švilpuko. Rungtynėms intrigą kurstė ir tai, kad vilniečių įmuštiems įvarčiams, kaunietės atsakydavo tuo pačiu. Nors vilnietės ir įsiveržė į priekį dar pirmojo kėlinio pradžioje 2:0 po sėkmingų Adrijos Skudutytės ir Ugnės Lazdauskaitės smūgių, kaunietės antrojo kėlinio tikrai neatidavė ir pareiškė, jog savo namų aikštėje iki paskutiniųjų sieks rezultatą pakeisti. Tą jos ir padarė 53-ąją rungtynių minutę, pasižymėjus Juditai Sabatauskaitei.

Tačiau U. Lazdauskaitė, 59-ąją minutę, po sėkmingo komandos kapitonės Lauros Ruzgutės perdavimo į baudos aikštelę, pasiuntė jį tiesiai į vartų tinklą. Taip MFA „Žalgiris“ – MRU padidino atotrūkį.

Šeimininkės dar labiau suaktyvinusios savo puolamąją grandį į vilniečių ginamus vartus kėsinosi nemažai kartų, tačiau realių progų pasižymėti buvo vos kelios. Visgi, savąjį įvartį 79-ąją minutę pasiekia kaunietės ir vėl sušvelninusios turimą rezultatą iki minimalaus.

Paskutiniosios rungtynių minutės bėgo lėtai, vilnietės stengėsi žaisti aukščiau nuo savo ginamų vartų, o kaunietės pilna jėga ir toliau bandė persverti rezultatą savo naudai. Tačiau MFA „Žalgirio“ – MRU noras nugalėti ir kovingumas atvedė į tai, ko buvo ilgai laukta. Išvykoje nugalėtas Kaunas.

Komandos gynėja Viktorija Čiapaitė taip pat tvirtina, jog pergalę nulėmė komandos mentalitetas:

„Šią pergalę pasiekėme sunkiu darbu ir dideliu noru. Kiekviena žaidėja aikštėje buvo svarbi, visos kovojo iki paskutiniojo teisėjo švilpuko. Tai yra mūsų komandos stiprybė. Esame labai pasiilgusios tokio futbolo, kai neįmanoma nuspėti rungtynių baigties“.