Lietuvos moterų futsal čempionato antrus metus iš eilės nebus MFA „Žalgiris“-MRU komandos. Sekmadienį žalgirietės pusfinalyje po dramatiškos kovos lygiosiomis 5:5 sužaidė su Gargždų „Bangos“ futbolininkėmis, o baudinių serijoje sėkmė šypsojosi du baudinius realizavusioms viešnioms iš Gargždų.

Kadangi baudinių loterijoje tikslą pasiekė tik vienas MFA „Žalgiris“-MRU smūgis, į finalą prasiveržė Gargždų „Banga“. Atkakliose ir permainingose rungtynėse pirmos pasižymėjo aikštės šeimininkės, kai kamuolį į savus vartus nukreipė Donata Švarcaitė. Tačiau dar pirmame kėlinyje Viltė Švarcaitė dviem tiksliais smūgiais panaikino vilniečių persvarą.

Antro kėlinio pradžioje Ineta Šukštulytė ir Karilė Liužinaitė vėl išvedė į priekį MFA „Žalgiris“-MRU komandą, bet Viltė ir Donata Švarcaitės tuoj pat atstatė minimalią „Bangos“ persvarą (4:3). 27 min. Dovilė Dockaitė dar kartą išlygino rezultatą, tačiau po kelių minučių D. Švarcaitė pelnė antrą savo įvartį ir „Banga“ pirmavo 5:4. Vis dėlto, žalgirietės kovėsi iki paskutinės minutės ir baigiantis rungtynėms K. Liužinaitė dar katrą išlygino rezultatą.

Deja, baudinių serijoje sėkmė nuo MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkių nusisuko ir antrus metus iš eilės kelialapį į finalinę dvikovą pelnė tiksliau baudinius realizavusios varžovės. Pernai Lietuvos moterų futsal čempionato pusfinalyje žalgirietės po 6:7 pralaimėtos baudinių serijos turėjo užleisti kelią į finalą Klaipėdos rajono FK „Jakai“ komandai.

„Panašu, kad dar neišmokome suvaldyti emocijų ir susitvarkyti su nervine įtampa, o tai geriausiai iliustruoja nesėmingi bandymai realizuoti baudinius. Aišku, geriausia būtų žaisti taip, kad neprireiktų baudinių serijos. Deja, nepavyko išvengti klaidų gynyboje, nesugebėjome realizuoti turėtų progų, tad galiausiai teko pripažinti varžovių pranašumą. Be abejo, mums labai trūko su Lietuvos moterų rinktine į Armėniją išvykusių Medos Šeškutės ir Viktorijos Čiapaitės, bet ir „Banga“ dėl tos pačios priežasties neturėjo savo lyderių – Monikos Grikšaitės ir Austės Bernotaitės. Tad pasiteisinimų nėra, o ir jų nereikia. Pralaimėjome, nes varžovės tą dieną buvo šiek tiek geresnės. Privalome pasimokyti iš šių rungtynių, padaryti reikiamas išvadas ir judėti į priekį“, – konstatavo MFA „Žalgiris“-MRU vyriausias treneris Donatas Gražulis.

Finale „Bangos“ futbolininkės susitiks su nugalėtojų titulą ginančia „Šiaulių“-ŠSG ekipa. Šiaulietės pusfinalyje rezultatu 10:4 nugalėjo FK „Vilkija“ komandą. Savo ruožtu MFA „Žalgiris“-MRU dėl bronzos medalių grumsis su Vilkijos futbolininkėmis. Praėjusiame sezone bronzinės rungtynės žalgirietėms džiaugsmo neatnešė, nes jose teko pripažinti varžovių iš Panevėžio pranašumą. Pasak D. Gražulio, šiais metais norėtųsi pakeisti nemalonią tradiciją. „Pernai po pralaimėto pusfinalio futbolininkės neturėjo laiko atsigauti, tad mažajame finale akivaizdžiai trūko jėgų ir noro. Tikiu, kad šį kartą viskas bus kitaip, nes daug smagiau užbaigti pasirodymą pergale ir su medaliais. Be abejo, varžovės irgi norės laimėti, tad nors grupėje ir nugalėjome „Vilkijos“ futbolininkes, bet jos mums pergalės lengvai neatiduos“, – svarstė D. Gražulis.

Paskutinės Lietuvos moterų salės futbolo čempionato rungtynės bus sužaistos kovo 5 d.