Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU ekipa sekmadienį LMFA A lygos 5 turo rungtynėse Garliavoje 2:1 (1:0) įveikė Kauno raj. „Hegelmann“ futbolininkes. Nugalėtojoms įvarčius pelnė Luise Yog Atouth ir Ana Cheminava.

Garliavoje MFA „Žalgiris“-MRU treneriai į kovą metė tokį pat startinį vienuoliktuką, kaip ir paskutinėje žalgiriečių dvikovoje su FK „Vilnius“ komanda. Rungtynes aktyviau pradėjo aikštės šeimininkės, bet atlaikiusios pirmąją atakų bangą žalgirietės perėmė iniciatyvą ir 6 min. arti tikslo buvo viena prieš vartininkę išbėgusi komandos kapitonė Laura Ruzgutė.

Nors Laurai Martynos Sventickaitės pergudrauti nepavyko, bet dar po 5 minčių žalgirietės triumfavo: vartininkės Medos Šeškutės pradėtą ataką po tikslaus L. Ruzgutės perdavimo smūgiu į tuščius vartus užaigė L. Yog Atouth. Tai buvo jau trečiasis 29-erių metų futbolininkės iš Gabono įvartis A lygoje šį sezoną.

Po įvarčio žaidimas išsilygino, o įpusėjus kėliniui sostinės ekipos treneriams teko atlikti kelis priverstinius keitimus. Susižeidusią L. Yog Atouth pakeitė kanadietė Rachel Hawkins, o netrukus po nesėkmingo susidūrimo su varžove iš aikštės iššlubavo ir Viktorija Čiapaitė-Tankūnė. Ją pakeitė futbolininkė iš Turkijos Busra Taskin.

Po keitimų žalgiriečių žaidimas išsiderino, tad baigiantis kėliniui kiek pavojingiau atakavo „Hegelmann“ futbolininkės, tačiau rezultatas nepakito.

Antrame kėlinyje iniciatyva ir toliau priklausė aikštės šeimininkėms, bet žalgiriečių gynyba klaidų nedarė ir varžovėms įsibėgėti neleido. O įpusėjus kėliniui gražią ataką surengusios žalgirietės padidino savo persvarą. 72 min. varžovės neleistinai sustabdė į baudos aikštelę įsiveržusią L. Ruzgutę, o prie 11 metrų žymos stojusi A. Cheminava pelnė antrą įvartį.

Po kelių minučių arti tikslo buvo Jullien Ramirez, bet „Hegelmann“ vartininkė atrėmė žalgirietės smūgį. Tiesa, netrukus savo pavojingu išpuoliu atsakė ir šeimininkės, bet M. Šeškutė „Hegelmann“ žaidėjoms pasižymėti neleido.

Baigiantis rungtynėms abiejų komandų futbolininkės nevengė atakuoti, o jau tiksint paskutinėms rungtynių sekundėms arbitrė Jurgita Mačikunytė užfiksavo J. Ramirez žaidimą ranka savo baudos aikštelėje ir paskyrė 11 metrų baudinį į žalgiriečių vartus.

„Hegelmann“ kapitonė Milda Liužinaitė smūgiavo tiksliai, bet per likusį laiką Kauno rajono futbolininkėms išlyginti rezultato nepavyko ir pergale džiaugėsi žalgirietės.

Iškovojusi antrą pergalę iš eilės MFA „Žalgiris“-MRU su 7 taškais užima trečią A lygos turnyrinės lentelės vietą. Pirmauja visas ketverias žaistas rungtynes laimėjusi Gargždų „Banga“. Gargždiškės sekmadienį savo aikštėje 5:1 sutriuškino Utenos „Utenio“ futbolininkes. Antroje pozicijoje žengia 8 taškus turinti Šiaulių „Gintra“. Daugkartinės šalies čempionės svečiuose 3:0 įveikė Joniškio „Saned“ ekipą ir iškovojo antrą pergalę iš eilės.

Kitas moterų A lygos rungtynes MFA „Žalgiris“-MRU žais gegužės 7 d. savo aikštėje su Utenos „Uteniu“ komanda. Uteniškės per ketverias rungtynes surinko 1 tašką ir čempionate užima septintą vietą.

Kauno raj. „Hegelmann“ – MFA „Žalgiris“-MRU 1:2 (0:1)

Įvarčiai: 90+2 min. M. Liužinaitė (11 m); 11 min. L. Yog Atouth, 72 min. A. Cheminava (11 m).

Įspėjimai: 45 min. M. Musaskaya, 51 min. M. Šeškutė, 90+1 min. J. Ramirez

MFA „Žalgiris“-MRU: Meda Šeškutė, Liana Ghazaryan, Augustė Andrijevskytė, Maya Musaskaya, Viktorija Čiapaitė-Tankūnė (33 min. Busra Taskin), Laura Ruzgutė, Irūna Blaškytė, Ugnė Slankauskaitė (68 min. Jullien Ramirez), Aristelle Luise Yog Atouth (26 min. Rachel Hawkins), Ana Cheminava, Karilė Liužinaitė (69 min. Ineta Šukštulytė). Atsargoje: Austėja Petkevičiūtė, Gytė Ulenskaitė, Kotryna Maželytė