MFA „Žalgiris“-MRU komandos kapitonė Laura Ruzgutė paskutinėmis rungtynių su Gargždų „Banga“ minutėmis pasiuntė kamuolį į varžovių vartus ir padėjo tašką LMFA A lygos 15 turo rungtynėse.

4:0 varžoves iš Gargždų įveikusios žalgirietės ne tik efektingai užbaigė A lygos trečią ratą, bet ir iškovojo stambiausią pergalę prieš „Bangą“ nuo pat pirmojo komandų tarpusavio susitikimo 2016 metais. Tada MFA „Žalgiris“-MRU varžoves įveikė 5:0, bet kitos dvikovos buvo gerokai atkaklesnės.

Su „Banga“ nebūna lengvų rungtynių, Gargždų futbolininkės yra labai kovingos, taip pat turi pajėgią puolėją, kuri ne tik mums, bet ir kitoms A lygos komandoms kelia daug problemų. Bet šį kartą mes sužaidėme labai geras rungtynes ir iškovojome užtikrintą pergalę. Žaidėme drausmingai, įgyvendinome trenerių parengtą rungtynių planą, todėl ir galutinis rezultatas iškalbingas, – teigė L. Ruzgutė. – Džiaugiuosi, kad ir man pavyko pasižymėti. Antroje sezono dalyje treneriai man vis dažniau skiria krašto gynėjos užduotis, tad atakose dalyvauju rečiau nei esu įpratusi, bet stengiuosi maksimaliai išnaudoti visas galimybes.

Iš tiesų, po vasaros pertraukos MFA „Žalgiris“-MRU rikiuotėje įvyko pokyčiai, po kurių komandos kapitonė iš saugų grandies persikėlė į gynybą.

Gerbiu trenerių sprendimą, jei jie mano, kad galiu būti naudingesnė komandai žaisdama gynyboje, tai taip ir bus. Juo labiau, kad man tai nėra naujovė, nes Lietuvos moterų rinktinėje aš dažniausiai žaidžiu gynėjos pozicijoje. Kita vertus, „Žalgiryje“ mano funkcijos nėra vien tik gynybinės, treneriai skatina aktyviai dalyvauti atakose, organizuoti žaidimą, manau, kad man tai visai neblogai sekasi. Šiaip, man labiau patinka kurti, o ne griauti. Bet kai sustabdžiusi varžovių ataką galiu pradėti mūsų komandos išpuolį – tada būna smagiausia“, – tikino L. Ruzgutė.

Šį sezoną 23 metų futbolininkė jau pelnė 4 įvarčius, du iš jų – trečiame rate, rungtynėse su FK „Vilnius“ ir Gargždų „Banga“. Tiesa, jei pastaroji dvikova baigėsi žalgiriečių pergale, tai akistatoje su vilnietėmis buvo patirta skaudi nesėkmė.

Po rungtynių su „Vilniumi“ buvo labai rimtas komandinis pokalbis, mintimis pasidalino ir treneriai, ir žaidėjos. Tikrai buvo daug emocijų, bet viską išsiaiškinome, įsivertinome klaidas, pagrindines problemas. Tos rungtynės dar kartą parodė, kad negalima taip sureikšminti Vilniaus derbio, nes tada pačios sau susikuriame papildomą psichologinę įtampą. Su vilnietėmis turime žaisti taip pat kaip ir su visomis kitomis varžovėmis, laikytis žaidimo plano, drausmės. Tikiu, kad pamoką išmokome ir daugiau tų klaidų nekartosime“, – konstatavo L. Ruzgutė.

Šį sekmadienį MFA „Žalgiris“-MRU komanda LMFA A lygos 16 turo rungtynėse susitiks su Utenos „Utenio“ ekipa. Žalgiriečių varžovės šį sezoną A lygoje per 15 rungtynių nesurinko nei taško, praleido net 113 įvarčių, o įmušė tik 2. Visgi, anot L. Ruzgutės, būtina prisiminti, kad futbole savo pranašumą reikia įrodyti aikštėje, o joje būna visokiausių staigmenų.

Nors varžovės ir užima paskutinę vietą A lygoje, bet ir su jomis reikia kovoti, grumtis, siekti pergalės. Tikrai negalime eiti į aikštę tarsi jau būtume laimėjusios rungtynes, kiekvieną kartą turime iš naujo įrodinėti, kad esame stipresnės ir vertos pergalės. Tad tikrai negalvojame, kad su „Uteniu“ laimėsime be kovos. Turime eiti į aikštę susikaupusios, nusiteikusios kovai ir žaisti taip pat, kaip ir su kitomis varžovėmis A lygoje – be jokio atsipalaidavimo, lengvabūdiškumo, rimtai ir atsakingai“, – teigė MFA „Žalgiris“-MRU komandos kapitonė.

MFA „Žalgiris“-MRU ir Utenos „Utenio“ susitikimas sekmadienį sostinės LEU stadione prasidės 12 val.