LMFA A lygos 3 turo rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU išvykoje 1:0 įveikė Kauno rajono „Hegelmann“ ir iškovojo pirmąją pergalę. Po rungtynių žalgiriečių ekipos kapitonė Laura Ruzgutė teigė, kad ši pergalė buvo labai reikalinga ir laukta.

„Laukėme šios pergalės, nes jautėme spaudimą iškovoti pirmuosius taškus. Džiaugiuosi, kad pavyko šią užduotį įgyvendinti. Gerai, kad gan greit pavyko išsiveržti į priekį, bet labai norėjosi pelnyti ir antrą įvartį, kad galėtume jaustis kiek saugiau. Deja, to padaryti mums nepavyko, nors visų rungtynių metu mes ilgiau kontroliavome kamuolį. Mums dar labai trūksta susižaidimo ir aštrumo atakoje, ypač baigiamojoje stadijoje“, – pastebėjo MFA „Žalgiris“-MRU senbuvė.

L. Ruzgutės teigimu, prie didelio klaidų skaičiaus prisidėjo ir varžovės, bet daugiausiai problemų kelia prastas tarpusavio supratimas. „Varžovės neleido lengvai prasiveržti, puikiai dengė zonas aikštėje, bet mes ir pačios prie to prisidėjome. Vis dėlto, šį sezoną mums tai buvo tik antros rungtynės, o kadangi komandoje yra daug naujokių, tai tas savitarpio supratimo trūkumas yra labai akivaizdus“, – konstatavo Laura.

Rungtynėse su „Hegelmann“ žalgiriečių startinėje sudėtyje pirmą kartą klubo istorijoje buvo net šešios futbolininkės iš užsienio, o iš viso nuo pirmų minučių žaidė net 7 komandos naujokės. „Užsienietės žymiai greičiau mąsto aikštėje, greičiau priima sprendimus. Pats futbolas iš esmės yra toks pats, tiesiog mums trūksta bendro pajutimo, kaip jos įsivaizduoja mūsų žaidimą, ir kaip mes tikimės, kad turėtume žaisti. Tai pagrindinė mūsų problema ir trūkumas šiuo metu. Tačiau kažkokių esminių skirtumų tarp mūsų nėra. Gal būt šiek tiek kliudo kalbos barjeras, nes šį sezoną pas mus yra futbolininkių iš Ukrainos, kurios nekalba angliškai, taip pat žaidžia amerikietės ir kanadietės, kurios kalba tik angliškai. Tad tikrai nėra lengva užtikrinti sklandų informacijos tekėjimą tarp futbolininkių, tenka pavertėjauti aikštėje ir už jos ribų. Visgi, tikiu, kad netrukus visos merginos išmoks pagrindinius futbolo žodžius ir aikštėje problemų nekils. Taip pat mums reikia gerinti atakų užbaigimą, žaisti aštriau, užtikrinčiau, kurti progas ir pelnyti daugiau įvarčių“, – kalbėjo L. Ruzgutė.

Kitas rungtynes LMFA A lygoje žalgirietės žais su Gargždų „Bangos“ futbolininkėmis. 4-ojo turo mačas vyks gegužės 8 dieną Gargžduose.