Šeštadienį MFA „Žalgiris“-MRU Lietuvos moterų Žiemos taurės turnyro pusfinalyje susitiks su Šiaulių „Gintra“-ŠSG ekipa. Pirmame varžybų etape šiaulietės vienodu rezultatu 1:0 įveikė FK „Vilnius“ ir Kauno rajono „Hegelmann“ futbolininkes ir B grupėje užėmė pirmą vietą. Tuo metu A grupėje žaidusios MFA „Žalgiris“-MRU Žiemos taurės turnyre startavo nesėkme 0:2 su Joniškio „Saned“, bet antrose rungtynėse 5:1 sutriuškino Gargždų „Bangos“ ekipą ir grupėje užėmė antrą vietą.

Po nesėkmingo starto Žiemos taurės turnyre MFA „Žalgiris“-MRU komandai atsitiesti padėjo ir pirmas rungtynes praleidusi Laura Ruzgutė, bei į rikiuotę grįžusios Anika Kyžaitė bei Erika Šupelytė. Kalbėdama apie ekipos pasirodymą Žiemos taurės turnyre MFA „Žalgiris“-MRU kapitonė teigė, kad kol kas dar sudėtinga spręsti apie tikrąjį žalgiriečių pajėgumą. „Po praėjusio sezono mūsų gretose įvyko nemažai permainų, su komanda atsisveikino kelios labai svarbios futbolininkės, o jų vietas užėmė jaunosios žalgirietės. Pirmose rungtynėse tas patirties stygius ir tapo bene didžiausia problema, o štai rungtynėse su „Banga“ buvo jau visai kitoks žaidimas. Mes ne tik ilgai kontroliavome kamuolį, bet ir rengėme rezultatyvias atakas, įmušėme daug įvarčių ir įrodėme savo pranašumą. Vis dėlto, labai džiūgauti dėl tos pergalės nevertėtų, nes Gargždų komandoje taip pat žaidė daug jaunų futbolininkių, tad ta dvikova neparodė tikrojo mūsų pajėgumo“, – konstatavo L. Ruzgutė.

Anot MFA „Žalgiris“-MRU kapitonės, akistata su Šiaulių FK „Gintra“-ŠSG komanda taps gerokai rimtesniu jėgų išbandymu. „Akivaizdu, kad šiaulietės taip pat labai smarkiai pasikeitė ir pirmose rungtynėse su „Vilniaus“ komanda buvo tik galingo daugkartinių Lietuvos čempionių kolektyvo šešėlis. Tačiau žinome, kad į Šiaulius atvyko gausus būrys futbolininkių iš užsienio, jos ir bus pagrindinė „Gintros“ jėga. Manau, kad šeštadienį mūsų laukia labai įdomios rungtynės, kuriose mes galėsime pasitikrinti jėgas su pajėgiomis varžovėmis. Tikiu, kad po jų mes geriau žinosime ne tik savo privalumus ir problemas, bet ir šiauliečių galimybes. Kol kas mes dar tik ruošiamės naujam sezonui, tad šios kontrolinės rungtynės bus labai vertinga patirtis ir paskatinimas tolesniam darbui“, – pastebėjo L. Ruzgutė.

Tiesa, L. Ruzgutės teigimu, didžiausią nerimą prieš rungtynes kelia faktas, kad MFA „Žalgiris“-MRU paskutines dvi savaites neturėjo galimybės treniruotis pilnaverte sudėtimi. Priminsime, kad vasario 14 – 22 dienomis Lietuvos nacionalinė moterų futbolo rinktinė surengė treniruočių stovyklą Turkijoje, kurios metu sužaidė trejas kontrolines rungtynes. Lietuvos futbolininkės iškovojo vieną pergalę ir patyrė dvi nesėkmes, o rinktinės gretose buvo ir šešios MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės – L. Ruzgutė, A. Kyžaitė, Monika Piesliakaitė, E. Šupelytė, Meda Šeškutė ir Karilė Liužinaitė. Tuo metu Šiaulių „Gintra“-ŠSG rinktinėje turėjo tik vieną atstovę – gynėją Terezą Romanovskają.

„Į Turkiją išvykome vasario 14 dieną, o į Vilnių grįžome tik vasario 23 dieną. Tad realiai su žalgirietėmis per paskutines kelias savaites turėjome tik vieną bendrą treniruotę. Aišku, svarbiausia, kad visos esame sveikos, pavyko išvengti traumų, o treniruotės su geriausiomis Lietuvos futbolininkėmis ir naujuoju rinktinės trenerių štabu buvo labai įdomios ir naudingos. Be abejo, tam kad vėl grįžtume į normalų treniruočių režimą MFA „Žalgiris“-MRU komandoje prireiks šiek tiek daugiau laiko, bet vis tiek šeštadienį eisime į aikštę ir kausimės iš visų jėgų dėl pergalės“, – teigė L. Ruzgutė.

Žiemos taurės turnyro pusfinalio akistatos vyks Pilaitės manieže. Pirmose rungtynėse šeštadienį nuo 13 val. susigrums Joniškio „Saned“ ir FK „Vilnius“, o nuo 15.15 val. į kovą stos MFA „Žalgiris“-MRU ir FK „Gintra“-ŠSG.