Aštuonios dienos Armėnijoje, trejos rungtynės Lietuvos moterų futbolo rinktinėje, pirma vieta tarptautiniame moterų futbolo turnyre ir pirmasis įvartis vilkint rinktinės aprangą – tokia buvo įspūdžių ir naujų emocijų kupina Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU komandos kapitonės Lauros Ruzgutės gyvenimo savaitė.

Balandžio 4 dieną L. Ruzgutė su žalgirietėmis Ugne Lazdauskaite, Anita Kyžaite ir Viktorija Čiapaite Lietuvos moterų rinktinės sudėtyje išvyko į Armėniją. Balandžio 7 – 12 dienomis vykusiame tarptautiniame keturių komandų turnyre „Our game“ Lietuvos rinktinė 1:0 įveikė Jordaniją, 7:1 sutriuškino Libaną ir lygiosiomis 2:2 sužaidė su turnyro šeimininkių Armėnijos moterų rinktine. Surinkusios 7 taškus lietuvės turnyre užėmė pirmą vietą ir į Lietuvą grįžo su nugalėtojoms skirta taure. O L. Ruzgutė parsivežė ir nepakartojamus pirmojo rinktinės gretose pelnyto įvarčio įspūdžius.

Aš apskritai nedažnai pelnau įvarčius, o dabar įmušiau rinktinės rungtynėse, dar ir po tolimo smūgio. Jausmas tikrai buvo įspūdingas. Ir nors tai buvo septintas mūsų įvartis tose rungtynėse, ir iš esmės jis nieko nelėmė, bet man vis tiek buvo labai smagu, nes juk pats pirmasis!“, – teigė L. Ruzgutė.

Ne vieną dešimtį rungtynių Lietuvos rinktinės sudėtyje sužaidusi žalgirietė neslėpė, kad turnyras Armėnijoje paliko labai gerą įspūdį. Ir ne tik dėl to, kad lietuvaitės tapo nugalėtojomis, bet ir dėl įdomių akistatų su varžovėmis.

Su Jordanijos ir Libano komandomis susitikome pirmą kartą, nelabai žinojome ko iš jų tikėtis, tad buvo labai įdomi žaidybinė patirtis. Turiu pasakyti, kad tai tikrai nebuvo silpnos varžovės. Nors Jordanijos rinktinė pastaruosius kelis metus nedalyvavo tarptautinėse varžybose ir netgi buvo iškritusi iš FIFA reitingo, bet įsitikinome, kad tai gan pajėgi komanda. Laimėjome 1:0, tiesa, progų turėjome gerokai daugiau. Su Libano rinktine taip pat nebuvo lengva, nors rezultatas triuškinantis, bet jos kovojo iš visų jėgų, net ir pralaimėdamos bandė atakuoti, kurti. Su armėnėmis jau buvome pažįstamos, žinojome ko iš jų laukti, buvome pasiruošusios kietai ir atkakliai dvikovai. Džiugu, kad pasiekėme teigiamą rezultatą ir iškovojome taurę. Tokios pergalės atperka viską ir suteikia motyvacijos toliau žaisti ir tobulėti“.

Trejas rungtynes iš eilės be keitimų sužaidusi žalgirietė neslėpė, kad turnyro pabaigoje jautėsi nuovargis, tačiau kelios poilsio dienos grįžus iš Armėnijos padėjo atgauti jėgas.

Iš tiesų, šį kartą žaidimas Lietuvos rinktinėje buvo kitoks, gal net sakyčiau – neįprastas mums, nes nežaidėme nuo gynybos, o stengėmės rungtyniauti labai aktyviai, spausti varžoves, atakuoti didelėmis pajėgomis. Be abejo, tai pareikalavo daug jėgų. Be to, Armėnijoje ir oro sąlygos buvo kitokios nei Lietuvoje, tvyrojo nemenkas karštis, tai ypač jautėsi, kadangi visos rungtynės vyko aikštėse su dirbtine danga. Taip pat ir aukštikalnių faktorius prisidėjo, kartais tiesiog elementariai trūkdavo oro. Nelengva buvo ir kelionė namo. Išskridome iš karto po paskutinių rungtynių, buvo du skrydžiai su persėdimu ir bemiegė naktis. Tad grįžus į Vilnių tikrai jautėsi nuovargis, bet kelias dienas pailsėjau, ketvirtadienį jau prisijungiau prie komandos treniruočių, dar viena treniruotė bus šeštadienį, tad rungtynėms su FK „Vilnius“ būsiu pasiruošusi“.

Lietuvos moterų A lygos 3 turo rungtynėse šį sekmadienį MFA „Žalgiris“-MRU susitiks su FK „Vilnius“ ekipa. Pernai vilnietės Pirmos lygos varžybose užėmė trečią vietą, tačiau anot L.Ruzgutės, į A lygą varžovių komanda žengė ženkliai pasikeitusi.

Prieš sezoną galvojome, kad tai bus iš esmės tik iš jaunų futbolininkių sudaryta komanda, tačiau dabar matome, kad jų gretose yra nemažai patyrusių žaidėjų, ne tik rungtyniavusių Lietuvos jaunimo rinktinėse, bet ir žaidusių Nacionalinėje rinktinėje. Štai ir Armėnijoje su Lietuvos rinktine buvo trys „Vilniaus“ futbolininkės. Ir nors vilnietės šį sezoną per dvi rungtynes dar nesurinko taškų, tačiau jos nei Šiaulių „Gintrai“, nei Gargždų „Bangai“ tų taškų lengvai nedalino. Akivaizdu, kad varžovės moka gintis, manau, kad tokią pat taktiką jos naudos ir prieš mus. Iš tiesų, manau, kad mūsų laukia labai sunkios, kovingos rungtynės, su tam tikru principiniu futbolo derbio prieskoniu“, – pastebėjo L. Ruzgutė.

Tai bus pirmasis Vilniaus komandų susitikimas A lygoje po šešerių metų pertraukos. Paskutinį kartą žalgirietės A lygoje su kita sostinės ekipa susitiko 2015 metais, kai čempionate dar žaidė Vilniaus futbolo mokyklos auklėtinės. Tose rungtynėse dalyvavusios MFA „Žalgiris“-MRU komandos kapitonės L.Ruzgutės teigimu, derbiuose neišvengiamai būna daugiau emocijų ir azarto.

Nors man asmeniškai svarbios kiekvienos rungtynės, bet tas Vilniaus derbis futbolui suteikia papildomų spalvų. Iš tiesų, norisi apginti geriausios Lietuvos sostinės moterų futbolo komandos vardą, be to, ir šiaip labai įdomu, nes man asmeniškai su „Vilniaus“ komanda nėra tekę susitikti aikštėje. „Vilnius“ debiutuoja A lygoje ir yra dar nepažįstama komanda. Visas kitas A lygos komandas žinome asmeniškai, o čia tikrai suburtas labai įdomus jaunų ir patyrusių žaidėjų mišinys, tad norisi su jomis susitikti aikštėje, išmėginti jėgas. Esu įsitikinusi, kad bus labai gera kova. Tikiuosi, kad mes žaisime savo žaidimą, stengsimės daug kurti, atakuoti, kuo greičiau pelnyti įvartį ir iškovoti pergalę“.

MFA „Žalgiris“-MRU ir FK „Vilnius“ rungtynės sekmadienį sostinės BFA manieže prasidės 15 val.