Sekmadienį LEU stadione MFA „Žalgiris“-MRU susitiks su FK „Vilnius“ komanda. Tai bus „Spark Energy“ moterų futbolo A lygos 15 turo rungtynės – ir trečiasis oficialus 2022 m. sezono sostinės moterų futbolo komandų derbis.

MFA „Žalgiris“-MRU ir FK „Vilnius“ A lygoje šį sezoną susitiko du kartus – ir abi dvikovas laimėjo žalgirietės. Pirmame rate BFA arenoje MFA „Žalgiris“-MRU po vėlyvo Karolinos Jasaitytės įvarčio šventė pergalę 2:1, o antrame rate įveikė vilnietes rezultatu 3:0. Prieš vasaros pertrauką LEU stadione vykusiose rungtynėse tiksliais smūgiais pergalę nukalė Insa Fischer, Nadiia Veherych ir Arianna Veland.

Trečią A lygos ratą FK „Vilnius“ pradėjo trimis pergalėmis (4:0 prieš Gargždų „Bangą“, 1:0 – prieš Kauno raj. „Hegelmann“ ir 3:0 prieš Joniškio „Saned“) ir tik paskutinėse rungtynėse 0:5 nusileido Šiaulių „Gintros“ ekipai. Apskritai šį sezoną vilnietės surinko 23 taškus ir šiuo metu užima trečią vietą. Per 14 rungtynių „Vilniaus“ futbolininkės pelnė 34 įvarčius, o iš savo vartų kamuolį traukė 21 kartą. Rezultatyviausiai varžovių ekipoje žaidžia 12 įvarčių įmušusi legionierė iš Ukrainos Khrystyna Pereviznyk, 7 kartus pasižymėjo Gabija Valiukevičiūtė, 5 – Dovilė Dockaitė.

Žalgirietės praėjusio turo rungtynėse 5:0 sutriuškino Gargždų „Bangos“ ekipą ir surinkusios 26 taškus pakilo į antrą vietą. Tiesa, MFA „Žalgiris“-MRU yra sužaidusios vieneriomis rungtynėmis mažiau už vilnietes, tačiau jose laukia susitikimas su daugkartinėmis šalies čempionėmis ir pirmenybių lyderėmis Šiaulių „Gintros“ futbolininkėmis. Per 13 rungtynių MFA „Žalgiris“-MRU pelnė 30 įvarčių, praleido – 17. Rezultatyviausiai žalgiriečių gretose žaidžia 5 įvarčius įmušusi Erika Šupelytė, 4 kartus pasižymėjo I. Fischer, 3 įvarčius per trejas rungtynes pelnė naujoji žalgiriečių puolėjas Gifty Assifuah.

MFA „Žalgiris“-MRU treneris Vytautas Lukša teigė, kad paskutinėse rungtynėse solidžią pergalę iškovojusi komanda po truputį įsibėgėja ir demonstruoja vis geresnį žaidimą. „Po pralaimėjimo „Hegelmann“ ekipai turėjome daug pastabų futbolininkėms dėl žaidimo kokybės, bet paskutinės rungtynės su „Banga“ buvo visais atžvilgiais geresnės. Mes kontroliavome kamuolį, susikūrėme daug progų puolime, o smagiausia, kad mūsų puolėjos turėjo progą pajusti įvarčių skonį.

Manau, kad futbolininkės puikiai supranta, kad dvikova su „Vilniaus“ komanda bus kitokia. Tai yra principinės rungtynės, derbis, kuriame abi ekipos sieks tik pergalės. Nors šį sezoną mes iškovojome dvi pergales tarpusavio mačuose, bet visos rungtynės buvo labai sunkios, kietos ir atkaklios. To paties tikimės ir šį kartą“, – pareiškė V. Lukša.

MFA „Žalgiris“-MRU ir FK „Vilnius“ rungtynės sekmadienį LEU stadione arenoje prasidės 15 val.