Lietuvos moterų A lygos 9 ture Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU šeštadienį savo aikštėje priims Šiaulių „Gintros“ komandą. Tai bus antroji žalgiriečių akistata su daugkartinėmis šalies čempionėmis.

Kovo 26 d. Šiauliuose vykusios pirmosios tarpusavio rungtynės baigėsi lygiosiomis 1:1. Antro kėlinio viduryje šiaulietės išsiveržė į priekį po Erikos Šupelytės įvarčio, bet jau per teisėjos pridėtą laiką rezultatą išlygino MFA „Žalgiris“-MRU puolėja Ineta Šukštulytė.

Tokiu būdu žalgirietės nutraukė net 32 pralaimėtų tarpusavio rungtynių su „Gintra“ seriją ir tik antrą kartą klubo istorijoje su daugkartinėmis Lietuvos čempionėmis sužaidė lygiosiomis. Pirmoji lygi MFA „Žalgiris“-MRU ir „Gintra“ dvikova buvo užfiksuota 2013 metų spalio 4 d. Tąsyk rungtynės baigėsi be įvarčių.

Lygiosiomis čempionate startavusi Šiaulių „Gintra“ taškus prarado ir antrose rungtynėse. Balandžio 16 d. šiaulietės sostinėje lygiosiomis 0:0 sužaidė su FK „Vilnius“ futbolininkėmis. Po to „Gintra“ 2:1 palaužė Kauno rajono FC „Hegelmann“ ekipą, identišku rezultatu 3:0 nugalėjo Joniškio „Saned“ ir Gargždų „Bangą“, o paskutinėse rungtynėse 8:0 sutriuškino Utenos „Utenį“. Per šešerias rungtynes 14 taškų surinkusi „Gintra“ pelnė 17 įvarčių, o praleido – tik 2. Rezultatyviausiai čempionių gretose žaidžia jau 8 kartus pasižymėjusi puolėja Juliet Sunday, po 3 įvarčius pelnė Juliet Bassey ir E. Šupelytė.

Tuo metu MFA „Žalgiris“-MRU po lygiųjų su čempionėmis A lygoje rinko tik pergales: 2:0 laimėjo prieš „Vilnių“, 2:1 išvykoje įveikė „Hegelmann“, 8:0 ir 6:0 nugalėjo „Utenį“, 4:1 Gargžduose palaužė „Bangą“, o paskutinėse rungtynėse 7:0 susitvarkė su Joniškio „Saned“. Per septynerias rungtynes 19 taškų surinkusi MFA „Žalgiris“-MRU pelnė 30 įvarčių, o iš savų vartų kamuolį traukė 3 sykius. Rezultatyviausiai sostinės ekipoje žaidžia po 7 įvarčius pelniusios Ana Cheminava ir Luise Yog Atouth, 5 kartus pasižymėjo Rachel Hawkins, 4 – Karilė Liužinaitė.

MFA „Žalgiris“-MRU vyriausias treneris Vytautas Lukša teigė, kad rungtynės su čempionėmis visada būna ypatingos. „Su „Gintra“ galėčiau žaisti kiekvieną savaitgalį, nes tokiose rungtynėse mūsų žaidėjos turi geriausią galimybę augti ir tobulėti. Mes nežiūrime į turnyrinę lentelę, visiškai nesvarbu, kas šiuo metu yra pirmas, o kas – antras. Šiaulietės yra čempionės, jos yra šių rungtynių favoritės, bet mes į aikštę eisime kautis ir siekti pergalės. Mūsų niekas nespaudžia, tiesiog turime žaisti maksimaliai susikoncentravę, laikytis rungtynių plano, o jei kiekviena žaidėja sužais pagal savo asmenines galimybes – ir net šiek tiek jas viršys, mes turėsime šansą ir kaip komanda“, – samprotavo V. Lukša.

Anot jo, skirtingai nei pirmose tarpusavio rugntynėse, šį kartą abi komandos bus pasirengusios demonstruoti geresnį žaidimą. „Šiauliuose buvo pirmos oficialios naujo sezono rungtynės, mes dar nebuvome iki galo susikomplektavę, trūko susižaidimo, savitarpio supratimo. Tą patį galima pasakyti ir apie „Gintrą“. Bet dabar abi komandos jau turi tvirtą pagrindinių žaidėjų branduolį, aiškias lyderes ir žaidimo braižą. Aš asmeniškai tikrai esu patenkintas futbolininkių pasirodymu, nors dar ne viskas tobula, bet žaidimo kreivė kyla į viršų, tad svarbiausia – realizuoti savo potencialą ir rungtynėse su čempionėmis“, – teigė V. Lukša.

MFA „Žalgiris“-MRU ir Šiaulių „Gintra“ rungtynės šeštadienį vyks LEU stadione, jų pradžia – 12.30 val.