Penktadienį MFA „Žalgiris“-MRU komanda po pusmečio pertraukos atnaujins kovas Lietuvos Merginų Elitinės lygos čempionate. Pirmose antrojo rato rungtynėse žalgirietės sostinės Fanų futbolo aikštyne susitiks su Utenos FA „Utenis“ merginomis.

Iš 2005-2006 m. gimusių futbolininkių sudaryta MFA „Žalgiris“-MRU ekipa pirmoje čempionato dalyje per penkerias rungtynes iškovojo keturias pergales ir patyrė vieną nesėkmę. 1 ture žalgirietės Utenoje 6:0 nugalėjo FA „Utenis“ ekipą, o tose rungtynėse net 4 kartus pasižymėjo Austėja Petkevičiūtė. Po to jaunosios „Žalgirio“ futbolininkės 7:1 svečiuose nugalėjo Gargždų „Bangos“ ekipą, 3:0 įveikė FK „Vilnius“ futbolininkes ir 7:0 sutriuškino Ukmergės SC komandą.

Vis dėlto, paskutinėse pirmojo Merginų Elitinės lygos čempionato rato rungtynėse žalgiriečių pergalių serija baigėsi. Praėjusių metų spalio 25 d. LEU stadione MFA „Žalgiris“-MRU komanda 1:4 nusileido „Kauno Žalgirio“ ekipai. Beje, varžovėms, kurių gretose trimis įvarčiais pasižymėjo šį sezoną moterų A lygoje sėkmingai žaidžianti Ema Kriaučiūnaitė, tai buvo pirmoji pergalė.

Prisimindamas paskutines rungtynes MEL čempionate žalgiriečių treneris Karolis Jasaitis konstatavo, kad tas pralaimėjimas parodė, jog norint laimėti reikia gerbti visas varžoves ir į aikštę žengti maksimaliai susitelkus.

Tose rungtynėse mums trūko net keturių pagrindinės sudėties žaidėjų, tačiau mes vis tiek galėjome ir privalėjome sužaisti geriau. Vis dėlto, po keturių iš eilės laimėtų rungtynių pernelyg pasitikėjome savo jėgomis, gal neįvertinome ir varžovių, kurios tuo metu buvo surinkusios vos 2 taškus. Turėjome progų, bet jų nerealizavome, o varžovės mus už tai skaudžiai nubaudė. Kita vertus, merginoms ta nesėkmė tapo labai gera pamoka, ji parodė, kad kiekvienose rungtynėse reikia žaisti iš visų jėgų, nesvarbu ar susitinki su pirma, ar paskutine čempionato komanda“, – teigė K. Jasaitis.

Po 5 turų 12 taškų surinkusios žalgirietės MEL čempionate užima pirmą vietą, tačiau tiek pat taškų turi ir antroje pozicijoje esanti Ukmergės SC komanda. Žalgirietės pelnė 24 įvarčius, iš savų vartų kamuolį traukė 5 kartus. Rezultatyviausiai žaidė 9 įvarčius pelniusi Žemyna Lekavičiūtė, 5 pridėjo A. Petkevičiūtė, 3 – Kotryna Maželytė.

Mūsų tikslas – finišuoti pirmoje vietoje. Turime dar penkerias rungtynes, kurias privalome laimėti. Tikiu, kad antrame rate klaidų nekartosime ir dovanų varžovėms nedalinsime. Manau, kad esame gerai pasirengę čempionatui, nors gal šiek tiek ir trūko kontrolinių rungtynių. Tačiau komandos branduolys išliko nepakitęs, dalis merginų šį sezoną jau išbandė jėgas Pirmoje lygoje, sportinė forma tikrai nebloga, reikia tik susikaupti ir įrodyti tai futbolo aikštėje“, – pareiškė K. Jasaitis.

MFA „Žalgiris“-MRU ir Utenos FA „Utenis“ merginų rungtynės penktadienį prasidės 13.45 val.