Šią savaitę Lietuvos moterų ir merginų U19 futbolo rinktinės kovos atrankos varžybose. Abiejose rinktinėse dalyvaus ir gausus būrys MFA „Žalgiris“-MRU žaidėjų.

Lietuvos moterų futbolo rinktinė ruošis dar dviems mūšiams pasaulio čempionato atrankos varžybose. Balandžio 8 dieną moterų rinktinė išvykoje susitiks su Italijos rinktine, o balandžio 12 – namuose, Vilniaus LFF stadione priims Moldovos futbolininkes.

Tai bus pirmasis oficialus testas naujajam Lietuvos rinktinės trenerių štabui bei vyriausiajam treneriui Danieliui Wimmeriui. Naujojo štabo vedama rinktinė vasario mėnesį rungtyniavo kontroliniame turnyre Turkijoje, kur iškovojo vieną pergalę bei patyrė dvi nesėkmes.

Kvietimų į nacionalinę rinktinę sulaukė penkios žalgirietės: Meda Šeškutė, Marija Galkina, Anika Kyžaitė, Monika Piesliakaitė ir Laura Ruzgutė.

Per penkerias sužaistas rungtynes iškovojusi vieną tašką Lietuvos rinktinė šiuo metu užima 5 vietą, Moldova rungtyniavo keturis sykius ir taškų savo sąskaitoje neturi, o italės per šešerias rungtynes sukaupė 15 taškų ir grupėje rikiuojasi antra.

Lietuvaitės rudenį jau rungtyniavo su italėmis ir namuose patyrė skaudžią nesėkmę 0:5, o akistata su Moldovos rinktinė šiame atrankos cikle bus pirmoji.

Moterų rinktinės balandžio mėnesio tvarkaraštis:

Balandžio 8 d. (penktadienis), 20 val. Italija – Lietuva;

Balandžio 12 d. (antradienis), 18 val. Lietuva – Moldova (LFF stadionas);

Tuo metu Lietuvos merginų U19 rinktinė dar balandžio 2 dieną susirinko į treniruočių stovyklą ir pradėjo pasirengimą Europos merginų čempionato atrankos turnyrui.

Šios rinktinės balandžio 6–12 dienomis Latvijoje vyksiančiame atrankos turnyre lietuvaitės B lygos 3-ioje grupėje rungsis su Serbijos, Juodkalnijos ir Latvijos bendraamžėmis.

Atrankos antrojo etapo B lygą sudaro šešios grupės. Kiekvienos grupės nugalėja bei geriausia 2-ąją vietą grupėje užėmusi komanda pelnys teisę 2022–2023 metais žaisti atrankos A lygos turnyre.

Rinktinės vyriausioji trenerė Tatjana Veržbickaja į treniruočių stovyklą pakvietė keturias žalgirietes – neseniai Lietuvos merginų U17 rinktinėje žaidyusias Karoliną Jasaitytę ir Irūną Blaškytę bei Ugnę Slankauskaitę ir Eriką Šupelytę.

Visas Lietuvos rinktinės rungtynių tvarkaraštis:

Balandžio 6 diena (trečiadienis), 11 val. Lietuva WU19 – Juodkalnija WU19;

Balandžio 9 diena (šeštadienis), 11 val. Serbija WU19 – Lietuva WU19;

Balandžio 12 diena (antradienis), 13 val. Latvija WU19 – Lietuva WU19;