MFA „Žalgiris“-MRU komanda LMFA A lygoje prarado dar du taškus. Sekmadienį LEU stadione vykusiose 8 turo rungtynėse žalgirietės lygiosiomis 3:3 (1:2) sužaidė su Kauno rajono „Hegelmann“ ekipa. Šeimininkių gretose įvarčiais pasižymėjo legionierės iš Ukrainos – Polina Yanchuk pelnė vieną, o Nadiia Veherych – du įvarčius.

Nors viešnios iš Kauno rajono du kartus pirmavo, bet šeimininkės du kartus lygino rezultatą, o baigiantis susitikimui turėjo kelias puikias progas, tačiau ketvirtą kartą pasiųsti kamuolį į „Hegelmann“ vartus žalgirietėms nepavyko.

Rungtynių pradžia MFA „Žalgiris“-MRU ekipai susiklostė labai nesėkmingai. Antrą kartą šį sezoną žalgiriečių vartus saugojusi Dominyka Vaiginytė jau 6 minutę buvo priversta traukti kamuolį iš tinklo po tikslaus kaunietės Emos Kriaučiūnaitės smūgio.

Po šalto dušo aktyviau žaisti pradėjusios žalgirietės surengė kelis savo išpuolius. Aktyviai dešiniame krašte žaidusi Erika Šupelytė 12 min. atliko perdavimą į baudos aikštelę, tačiau galva smūgiavusi Marija Galkina nepataikė į vartus. Dar po 5 minučių P. Yanchuk prasiveržimą savo baudos aikštelės prieigose neleistinai nutraukusi „Hegelmann“ vartininkė Martyna Sventickaitė atsipirko įspėjimu, o MFA „Žalgiris“-MRU legionierės iš Ukrainos bandymas realizuoti baudos smūgį buvo netikslus.

O 23 min. visi LEU stadione buvę MFA „Žalgiris“-MRU gerbėjai sutartinai griebėsi už galvų – Laura Ruzgutė mėgindama išmušti kamuolį po varžovės perdavimo iš dešinio krašto atmetė jį D. Vaiginytei, tačiau kamuolys išsprūdo iš vartininkės rankų ir suspurdėjo tinkle. Šį sezoną tai jau trečias žalgiriečių į savus vartus įmuštas įvartis.

Susikrovusios dviejų įvarčių persvarą „Hegelmann“ futbolininkės daugiau dėmesio skyrė gynybai, tuo metu žalgirietės mėgino didesnėmis pajėgomis atakuoti. 39 min. labai arti įvarčio buvo Arianna Veland, bet po jos tolimo smūgio kamuolys peršoko ne tik savo vartus palikusią varžovių vartininkę, bet ir pačius vartus. Vis dėlto, dar po minutės P. Yanchuk kairiu kraštu prasiveržė į baudos aikštelę ir tiksliu smūgiu pelnė įvartį.

Iki pertraukos komandos dar spėjo apsikeisti pavojingais išpuoliais, o antrame kėlinyje aikštėje jau dominavo MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės. Jėgos ir aštrumo į žalgiriečių atakas įnešė daug jėgų atidavusią P. Yanchuk pakeitusi N. Veherych. 49 min. futbolininkės iš Ukrainos po puikaus E. Šupelytės perdavimo išbėgo prieš viešnių vartininkę ir šaltakraujiškai pasiuntė kamuolį į vartus.

Tiesa, netrukus džiaugsmą MFA „Žalgiris“-MRU stovykloje pakeitė nusivylimas. Klaidų virtinė savo aikštės pusėje baigėsi Insos Fischer pražanga baudos aikštelėje, o 11 metrų baudinį užtikrintai realizavusi Judita Sabatauskaitė dar kartą išvedė viešnias į priekį.

Tačiau tokia įvykių eiga žalgiriečių nesugniuždė. Antroje rungtynių dalyje kovingai ir energingai žaidusios MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės rengė vieną ataką po kitos ir 71 min. N. Veherych po L. Ruzgutės perdavimo rezultatą išlygino.

Žalgirietės nemažino tempo, gyvumo suteikė ir po keitimo aikštėje pasirodžiusi kanadietė Jullien Ramirez. 82 min. N. Veherych dar kartą pabėgo nuo varžovių gynėjų, permetė kamuolį per vartininkę, tačiau į vartus nepataikė. Baigiantis rungtynėms žalgirietės surengė tikrą viešnių vartų šturmą, kėlė vieną kampinį po kito, o bene geriausią progą susikūrė jau per teisėjo pridėtą laiką, kai N. Vaherych prasiveržė kairiu kraštu, atliko perdavimą prie vartų buvusiai I. Fischer, bet po žalgirietės smūgio kamuolys prašvilpė greta vartų. Netrukus arbitrė Rasa Grigonė finaliniu švilpuku užfiksavo galutinį rungtynių rezultatą – 3:3.

MFA „Žalgiris“-MRU komandai antrame A lygos rate tai buvo jau antros lygiosios, o dar vienerios rungtynės baigėsi pralaimėjimu Šiaulių „Gintrai“. Tiesa, 11 taškų per 7 mačus surinkusios žalgirietės ir toliau žengia 3-ioje pozicijoje, o nuo antrą vietą užimančios FK „Vilniaus“ ekipos jas skiria tik 3 taškai. Kauno rajono „Hegelmann“ su 7 taškais čempionate užima penktą vietą.

14 taškų po 8 rungtynių turinčios vilnietės sekmadienį svečiuose lygiosiomis 2:2 sužaidė su Joniškio „Saned“ (10 tšk.) ir nepasinaudojo proga padidinti persvarą prieš artimiausias persekiotojas.

A lygos turnyrinės lentelės viršūnėje tvirtai laikosi Šiaulių „Gintra“. Daugkartinės šalies čempionės sekmadienį savo aikštėje 6:0 nugalėjo Gargždų „Bangą“ ir po 8 rungtynių savo sąskaitoje turi 22 taškus.

Kitas rungtynes MFA „Žalgiris“-MRU žais birželio 12 d. LEU stadione su Gargždų „Banga“.

STATISTIKA

MFA „Žalgiris“-MRU – Kauno rajono „Hegelmann“ 3:3 (1:2).

Įvarčiai: 40 min. P. Yanchuk, 49 ir 71 min. N. Veherych; 6 min. E. Kriaučiūnaitė, 23 min. L. Ruzgutė (į savus vartus), 51 min. J. Sabatauskaitė (11 metrų baudinys).

Įspėjimai: 63 min. V. Lukša; 17 min. M.Sventickaitė.

MFA „Žalgiris“-MRU: Dominyka Vaiginytė, Hannah Park, Karolina Jasaitytė, Monika Piesliakaitė, Laura Ruzgutė, Insa Fischer, Anika Kyžaitė, Arianna Veland, Marija Galkina (73 min. Jullien Ramirez), Erika Šupelytė, Polina Ynachuk (46 min. Nadiia Veherych). Atsargoje: Ineta Šukštulytė, Viktorija Čiapaitė, Karilė Liužinaitė, Irūna Blaškytė, Ugnė Slankauskaitė, Kotryna Maželytė, Gabrielė Stravinskaitė.