Sekmadienį Lietuvos moterų futbolo asociacijos A lygos 13 turo rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU savo aikštėje priims viešnias iš Kauno rajono – „Hegelmann“ futbolininkes.

Tai bus trečioji komandų akistata A lygoje šį sezoną. Pirmame rate žalgirietės išvykoje laimėjo 1:0, o vienintelį įvartį pelnį amerikietė Arianna Veland. Antrame rate sostinės LEU stadione vykęs mačas baigėsi lygiosiomis 3:3. Tąsyk šeimininkių gretose įvarčiais pasižymėjo legionierės iš Ukrainos – Polina Yanchuk pelnė vieną, o Nadiia Veherych – du įvarčius.

Tose rungtynėse viešnios iš Kauno rajono du kartus pirmavo, bet žalgirietės du kartus lygino rezultatą, o baigiantis susitikimui turėjo kelias puikias progas, tačiau ketvirtą kartą pasiųsti kamuolį į „Hegelmann“ vartus nepavyko.

Po vasaros pertraukos tiek MFA „Žalgiris“-MRU, tiek ir „Hegelmann“ dėl Šiaulių „Gintros“ pasirengimo ir dalyvavimo UEFA Čempionių lygos atrankos varžybose A lygoje sužaidė tik vienerias rungtynes. Žalgirietės 11-ame ture 4:1 įveikė Joniškio „Saned“, o Kauno rajono futbolininkės 12-ame ture 0:1 savo aikštėje nusileido FK „Vilnius“ ekipai.

23 taškus po 11 rungtynių surinkusi MFA „Žalgiris“-MRU ekipa A lygoje užima antrą vietą, tuo metu 11 taškų turinti „Hegelmann“ komanda žengia penktoje pozicijoje.

MFA „Žalgiris“-MRU treneris Vytautas Lukša pastebėjo, kad po paskutinių rungtynių su Joniškio „Saned“ žalgirietės turėjo galimybę daugiau laiko skirti treniruotėms, o treneriai – integruoti į komandą naujas futbolininkes. „Komandos komplektacija artėja prie pabaigos. Rungtynėse su „Saned“ išbandėme naujokes Augustę Andrijevskytę, Anastasią Sivolobovą ir Gifty Assifuah, o šią savaitę prisijungė dar dvi naujos futbolininkės – žaidėja iš Serbijos Margita Vasovič ir futbolininkė iš Kongo – Debora Stone Ngalula.

Abi futbolininkės atvyko neblogai pasiruošusios, geros fizinės formos, tikimės, kad jau šį sekmadienį jos mums padės ir aikštėje. Matosi, kad tai gan aukšto lygio žaidėjos, jos tikrai sustiprins mūsų komandą. Manau, kad tinkamai pasirengėme dvikovai su „Hegelmann“, nuotaikos geros, eisim į aikštę su vieninteliu tikslu – nugalėti“, – teigė V. Lukša.

Tiesa, MFA „Žalgiris“-MRU ekipai nepavyko išvengti ir nuostolių. Po paskutinių rungtynių su „Saned“ į Italijos „Serie C“ lygoje žaidžiančią F.C.D. „Pinerolo“ komandą išvyko pagrindinė žalgiriečių vidurio gynėja Monika Piesliakaitė, o vos vienerias rungtynes A lygoje sužaidusi puolėja Ugnė Lazdauskaitė pasirašė sutartį su Šveicarijos moterų antroje lygoje žaidžiančia „Sion Feminin“ ekipa.

Dar dvi žalgirietės – Karilė Liužinaitė ir Ugnė Slankauskaitė rugpjūtį iš MFA „Žalgiris“-MRU persikėlė į Kauno rajono „Hegelmann“ ekipą. Praėjusį sekmadienį abi futbolininkės jau debiutavo naujoje komandoje, o šį sekmadienį jos turėtų mesti iššūkį ir žalgirietėms. „Pokyčiai futbole yra natūralus dalykas. Merginos norėjo turėti daugiau žaidimo laiko ir galimybių A lygoje, pasirinko „Hegelmann“, tad galime tik palinkėti joms sėkmės. Mes ruošiamės rungtynėms su „Hegelmann“ taip pat, kaip ir su bet kuria kita komanda. Esame parengę žaidimo planą, turime konkrečius tikslus – ir stengsimės juo įgyvendinti“, – pažadėjo V. Lukša.

MFA „Žalgiris“-MRU ir Kauno rajono „Hegelmann“ susitikimas sekmadienį LEU stadione prasidės 12.30 val.