MFA „Žalgiris“ B-MRU komanda triumfavo Lietuvos moterų futbolo asociacijos (LMFA) I lygoje. Lemiamose rungtynėse penktadienį Kaune žalgirietės 5:0 (0:0) įveikė Telšių „Džiugo“ moterų komandą. Sostinės komanda I lygos finale žaidė po metų pertraukos, tuo metu Telšių ekipai tai buvo debiutas pirmenybių finaliniame ketverte.

Reguliariame sezone MFA „Žalgiris“ B-MRU užėmė pirmą, o „Džiugas“ – antrą vietas. Vienintelėse tarpusavio rungtynėse rugpjūčio 16 d. žalgirietės svečiuose 2:0 įveikė „Džiugo“ futbolininkes. Finale įvarčių teko palūkėti 50 minučių, bet galiausiai Ugnė Slankauskaitė nutraukė tylą realizavusi baudinį, po to du įvarčius pelnė Milda Ivanciūtė, o dar du kartus pasižymėjo po keitimų pasirodžiusios Radvilė Kelečiūtė ir Paula Saulėnaitė.

Visą sezoną be kluptelėjimų įveikusios žalgirietės susigrąžino I lygos nugalėtojų titulą, kurį prieš tai buvo pelniusios 2020 ir 2021 metais. Pernai MFA „Žalgiris“ B-MRU užėmė trečią vietą, o nugalėtojų taurę į viršų kėlė Kauno rajono FC „Hegelmann“ dublerinė komanda. Savo ruožtu, FC „Džiugas“ pernai debiutavo pirmenybėse, o šiemet telšietės žengė įspūdingą žingsnį į priekį link finalo.

„Labai džiaugiamės pergale, kad vėl apgynėme titulą ir tai tikrai smagu. Pirmomis minutėmis jautėsi toks adrenalinas ir įtampa, galbūt žaidimas klostėsi ne taip, kaip norėjome. Pasitarus rūbinėje po pirmojo kėlinio, išėjome dar labiau užsimotyvavusios ir pavyko padaryti tai, ką buvome suplanavusios“, – įspūdžiais po pergalės pasidalino MFA „Žalgiris“ B-MRU ekipos kapitonė Barbara Antonovič.

Džiaugsmo neslėpė ir pirmą sezoną su komanda dirbęs treneris Bogdan Lukashenko. „Esame labai laimingi, mes įrodėme, kad sunkus darbas visada atsiperka! Finalas nebuvo lengvas, pirmame kėlinyje jautėsi nervingumas, skubėjome ir nežaidėme kaip komanda. Progų susikūrėme, bet jų nerealizavome. Po pertraukos į aikštę žengėme su ramesnėmis galvomis, merginos įgyvendino trenerių taktinius sumanymus ir įrodė savo pranašumą. Noriu padėkoti klubo vadovams už parodytą pastikėjimą, o taip visoms žaidėjoms ir treneriams – AČIŪ!“, – kalbėjo B. Lukashenko.

LMFA I lygos bronza atiteko Vilniaus MFK „Žalgiris“ ekipai, kuri mažajame finale rezultatu 3:2 (1:2) nugalėjo „SC-Ukmergę“.

Individualius apdovanojimus už puikų pasirodymą 2023 metų sezono LMFA I lygoje pelnė vartininkė Austėja Petkevičiūtė, gynėja Kotryna Maželytė (MFA „Žalgiris“ B-MRU), saugė Karina Klevinskaitė (MFK „Žalgiris“), puolėja Justina Blaževičiūtė (FC „Džiugas“) bei rezultatyviausia žaidėja Meida Proscevičiūtė („SC-Ukmergė“).