Rugsėjo pradžioje startuoja 2023-2024 m. Merginų elitinės lygos (MEL) penktasis sezonas.

Praėjusį MEL sezoną MFA „Žalgiris“-MRU U15 ir U17 ekipos užbaigė čempionišku dubliu: U15 divizione 32 taškus per 12 rungtynių surinkusios žalgirietės aplenkė jungtinę „FC Džiugas-FK Babrungas“ komandą ir Vilniaus „MFA Bitės“ ekipą, o U17 pirmenybėse už 43 taškus per 16 dvikovų surinkusių žalgiriečių liko Utenos „Utenio“ ir MFK „Žalgiris“ futbolininkės.

2023–2024 metų sezone MEL čempionatuose iš viso varžysis penkiolika komandų. Šis Lietuvos moterų futbolo asociacijos organizuojamas čempionatas vyks dviejų ratų sistema. MEL U15 divizione žais 8 komandos, o MEL U17 divizione – 7 komandos.

MFA „Žalgiris“-MRU U17 komandos vyr. trenerė Aistė Griciūtė prieš pirmąsias čempionato rungtynes teigė, kad futbolininkės ir treneriai nekantriai laukia naujojo sezono starto. „Po praėjusio sezono su komanda atsisveikino 2006 m. gimimo futbolininkės, jas pakeitė jaunesnės žaidėjos, taip pat mūsų komandą papildė nemažai naujokių iš kitų Vilniaus klubų, tad nuo to treniruočių procesas tapo dar įdomesnis ir konkurencingesnis.

Džiaugiuosi už jaunas žaidėjas, kurios savo įdirbiu ir noru įrodė, jog gali ne tik treniruotis su akademijos moterų komanda, bet ir gauti žaidybinio laiko moterų A lygoje. Norisi, jog kuo daugiau akademijos auklėtinių kiltų klubinės sistemos piramidės laiptais ir pačios norėtų siekti vis daugiau. Visada minėjau, jog mano, kaip trenerės, tikslas – užauginti kuo daugiau žaidėjų Lietuvai, kurios atstovautų šaliai aukščiausiame lygmenyje. Be abejo, taip pat sieksime apginti ir čempioniškus titulus su U17 ir U15 komandomis, bet man asmeniškai tai labiau antraeilis dalykas“, – tikino A. Griciūtė.

MEL U17 diviziono nugalėtojų titulą ginančios žalgirietės naują sezoną pradės rugsėjo 3 dieną, 15.30 val. LEU stadione prasidėsiančiomis rungtynėmis su Vilniaus MFK „Žalgiris“ futbolininkėmis.

Praėjusiame sezone žalgirietiškuose derbiuose komandos pasidalino po pergalę: pirmame rate 2:1 triumfavo MFK „Žalgiris“, o antrame 3:2 atsirevanšavo MFA „Žalgiris“-MRU.

Tuo metu MEL U15 divizione jaunosios žalgirietės startuos rugsėjo 5 d., dvikova LEU stadione Ukmergės SC „Ukmergė“ komanda. Praėjusiame sezone Ukmergės futbolininkės U15 divizione nedalyvavo.

MEL U17 diviziono dalyvės: FA „Panevėžys“-PRSSG, FK „Babrungas“, FK „Banga“, FK „Žalgiris“, Klaipėdos FM, MFA „Bitės“, MFA „Žalgiris“-MRU.

MEL U15 diviziono dalyvės: FC „Hegelmann“, FK „Banga“, FK „Utenos Utenis“, „Kauno Žalgirio“ FA, Klaipėdos FM, MFA „Bitės“, MFA „Žalgiris“-MRU, Ukmergės SC.