Merginų Elitinės lygos (MEL) U15 čempionate ketvirtą pergalę iškovojo MFA „Žalgiris“-MRU ekipa. Jaunosios žalgirietės šeštadienį BFA arenoje 4:1 (2:0) įveikė FK „Vilnius“ ekipą.

Žalgirietės į priekį išsiveržė jau 3 min., kai Radvilė Kelečiūtė po individualaus prasiveržimo pasiuntė kamuolį į vilniečių vartus. Užtikrintai žaidusios MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės nemažino tempo ir turėjo ne vieną progą pasižymėti, tačiau antrasis įvartis į šeimininkių vartus krito tik 33 min., kai individualiu meistriškumu vėl žybtelėjo R. Kelečiūtė.

Antrame kėlinyje žalgirietės ir toliau diktavo sąlygas aikštėje, o 57 min. trečią įvartį po R. Kelečiūtės perdavimo įmušusi Meda Grikytė padidino žalgiriečių pranašumą iki trijų įvarčių. Vis dėlto, baigiantis rungtynėms žalgirietėms nepavyko išvengti ir deguto šaukšto. 75 min. „Vilniaus“ žaidėja Elena Ostrauskaitė pasinaudojo MFA „Žalgiris“-MRU vartininkės Ievos Kaminskaitės klaidele ir sumažino atsilikimą. Bet dar po kelių minučių I. Kaminskaitė puikiu tolimu perdavimu išvedė į priekį Orintą Romankevič, o pastaroji įtvirtino žalgiriečių pergalę.

MFA „Žalgiris“-MRU U15 komandos vyriausia trenerė Aistė Griciūtė teigė, kad žalgirietės sužaidė kokybiškas rungtynes ir įvykdė trenerių užduotis. „Futbolininkės neforsavo įvykių, prireikus perkeldavo žaidimą į laisvą plotą, neturėdamos variantų žaisti į priekį – gražindavo kamuolį atgal, tad viskas ėjosi gan ramiai ir užtikrintai. Džiugina ir žaidimas kraštuose, merginos vis drąsiau veržiasi į aikštelę, žaidžia 1 prieš 1. Tiesa, turime šiek tiek bėdų baigiamojoje atakos stadijoje, ypač po perdavimų iš kraštų. Kita vertus, matome, kad pagerinus žaidėjų išsidėstymą ir drąsiau atakuojant po perdavimų į baudos aikštelę rungtynių rezultatas būtų gerokai solidesnis. Tuo pačiu reikia pastebėti, kad šiose rungtynėse turėjome bene rimčiausią pasipriešinimą MEL U15 lygoje. Tačiau smagu, kad mūsų komanda kiekvienose rungtynėse atrodo vis geriau, o tai, be abejo, labai džiugina mane ir trenerę Augustę Andrijevskytę bei visą MFA „Žalgiris“ akademiją“, – teigė A. Griciūtė.

MEL U15 čempionate iškovojusios ketvirtą pergalę iš eilės žalgirietės ir toliau užtikrintai žengia pirmoje pozicijoje. Kitas rungtynes MFA „Žalgiris“-MRU žais spalio 22 d., su Vilniaus MFA „Bitės“ ekipa. Būsimos žalgiriečių varžovės ketvirtame ture 4:1 nugalėjo Gargždų „Bangą“ ir savo sąskaitoje turi 6 taškus.

STATISTIKA

FK „Vilnius“ – MFA „Žalgiris“-MRU 1:4 (0:2)

Įvarčiai: 75 min. E. Ostrauskaitė; 3 ir 33 min. R. Kelečiūtė, 57 min. M. Grikytė, 78 min. O. Romankevič.

MFA „Žalgiris“-MRU: Ieva Kaminskaitė, Emilija Gerasimova, Gerda Auksutytė, Evelina Adamonytė (58 min. Ugnė Jusevičiūtė), Viltė Bekionytė, Monika Suščinskytė, Ugnė Čiumbaraitė (54 min. Andrėja Jusiūtė), Grytė Vaisbrodė, Meda Grikytė (64 min. Saulė Traubaitė), Laura Grucytė, Radvilė Kelečiūtė (64 min. Orinta Romankevič). Atsargoje: Deimantė Žentelytė, Medilė Rumbutytė, Emilija Jusevičiūtė.