Merginų Elitinės lygos (MEL) U15 čempionato 5 turo rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU šeštadienį po baudinių serijos 7:6 įveikė MFA „Bitės“ komandą ir į savo sąskaitą įsirašė dar 2 taškus.

Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis 3:3, tad pagal čempionato nuostatus komandoms dėl papildomo taško teko grumtis baudinių serijoje. Ją 4:3 laimėjo jaunosios žalgirietės.

Jau pačioje rungtynių pradžioje MFA „Bitės“ išsiveržė į priekį po Agatos Marijos Kairytės įvarčio, tačiau žalgirietės ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą. MFA „Žalgiris“-MRU komandai visus tris įvarčius pelnė Orinta Romankevič. 12-metė futbolininkė du kartus pasižymėjo pirmame kėlinyje, o po jos trečiojo įvarčio 42 min. žalgirietės pirmavo 3:1.

Vis dėlto, išsaugoti persvaros nepavyko. 48 min. varžovės po Arianos Lickūnaitės tikslaus smūgio rezultatą sušvelnino, 70 minutę antrą savo įvartį pelniusi A. M. Kairytė išlygino rezultatą 3:3.

Kadangi po 80 minučių rezultatas liko lygus, futbolininkėms teko pratęsti kovą baudinių serijoje. Čia geriau sekėsi visus keturis smūgius realizavusioms žalgirietėms.

MFA „Žalgiris“-MRU U15 ekipos vyriausia trenerė Aistė Griciūtė teigė, kad žaidimas buvo gan banguotas. „Mes geriau atrodėme pirmame, o varžovės – antrame kėlinyje. „Bitės“ pranašiau žaisti pradėjo po to, kai pelnė antrą savo įvartį ir sumažino atsilikimą iki 2:3. Nuo to laiko atrodė, kad mes tik ginamės ir atsimušinėjam. Pernelyg giliai atsitraukėme ir leidome varžovėms mus spausti. Galiausiai mūsų pozicinės klaidos nulėmė lygų rezultatą pagrindinio laiko pabaigoje. Vis dėlto, baudinių serijoje šaltakraujiškai realizavome progas ir pratęsėme pergalingą žygį pirmenybėse“, – konstata MFA „Žalgiris“-MRU trenerė.

MEL U15 čempionate per šešerias rungtynes surinkusios 17 taškų žalgirietės užtikrintai žengia pirmoje pozicijoje. Antroje vietoje po pirmojo rato įsitvirtino FC „Džiugas“-FK „Babrungas“ (15 taškų), trečioje – 10 taškų turinčios „Bitės“. Tiesa, ši komanda dar turi vienerias rungtynes atsargoje.

MFA „Bitės“ – MFA „Žalgiris“-MRU 3:3 (1:2, 3:4)

Įvarčiai: 3 ir 70 min. A. M. Kairytė, 48 min. A. Lickūnaitė; 22, 34 ir 42 min. O. Romankevič.

Įspėjimas: 56 min. R. Kelečiūtė.

MFA „Žalgiris“-MRU: Ieva Kaminskaitė, Emilija Gerasimova (50 min. Ugnė Čiumbaraitė), Gerda Auksutytė, Orinta Romankevič (50 min. Meda Grikytė), Viltė Bekionytė (51 min. Andrėja Jusiūtė), Monika Suščinskytė, Grytė Vaisbrodė, Laura Grucytė, Ugnė Jusevičiūtė, Radvilė Kelečiūtė, Evelina Adamonytė. Atsargoje: Deimantė Žentelytė, Emilija Jusevičiūtė, Medilė Rumbutytė, Vėtrūnė Adomavičiūtė.