Merginų Elitinės lygos (MEL) U15 čempionato 6 turo rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU šeštadienį išvykoje 2:1 (1:0) nugalėjo Telšių „FC Džiugas – FK Babrungas“ ekipą ir iškovojo penktąją pergalę iš eilės. Įvarčius žalgirietėms pelnė Radvilė Kelečiūtė ir Grytė Vaisbrodė.

Abi komandos sezoną pradėjo pergalių serijomis ir laimėjusios po ketverias rungtynes žengė turnyrinės lentelės viršūnėje. Telšiuose vykusią lyderių akistatą sėkmingiau pradėjo viešnios iš sostinės. 2 min. R. Kelečiūtė tiksliu smūgiu užbaigė žalgiriečių ataką ir išvedė MFA „Žalgiris“-MRU ekipą į priekį. Pirmame kėlinyje aktyviau žaidė ir pavojingiau atakavo žalgirietės, bet padidinti savo persvaros joms nepavyko, o antro kėlinio pradžioje šeimininkių žaidėja Emilija Grauslytė pasiuntė kamuolį į Ievos Kaminskaitės ginamus vartus ir rezultatą išlygino.

Vis dėlto, 56 min. G. Vaisbrodė individualiomis pastangomis praskrodė „FC Džiugas – FK Babrungas“ gynybą ir vėl sugrąžino pranašumą MFA „Žalgiris“-MRU ekipai. Nors šeimininkės per likusį laiką surengė ne vieną pavojingą ataką, bet pralaužti žalgiriečių gynybos nesugebėjo, tad pergalę iš Telšių išsivežė MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės.

Sostinės komandos vyriausia trenerė Aistė Griciūtė teigė, kad tai buvo bene sunkiausias išbandymas šį sezoną. „Turėjome vienas rimčiausių ir sudėtingiausių rungtynių šiame čempionate. Varžovės mums pažįstamos iš praėjusio U15 čempionato. Jau tada jos paliko teigiamą įspūdį, nes žaidė su mintimi, o dabar įsitikinome, kad jos dar labiau patobulėjo“, – pastebėjo A. Griciūtė.

Anot jos, rungtynės Telšiuose buvo apylygės, bet pirmame kėlinyje daugiau dominavo žalgirietės, o antrame šiek tiek pranašesnės buvo šeimininkės. „Visgi, jos atrodė šviežiau, daugiau kūrė, daugiau atliko smūgių į vartus, greičiau verždavosi į atakas. Bet šiandien pagirtinai vartus gynė tiek mūsų gynėjų linija, tiek vartininkė. Labai džiugu, kad mes ne tik gerai gynėmės, bet ir pelnėme du gražius įvarčius. Abu įvarčiai kurie krito po perimtų kamuolių aikštės viduryje ir individualių reidų link baudos aikštelės. Tiek Radvilė, tiek Grytė suklaidinusios kelias varžoves nuo 16 metrų atžymos preciziškai tiksliai nukreipė kamuolius į vartų kampus. Apskritai, rungtynės buvo sekinančios ir sunkios, bet puikūs įvarčiai ir patikima gynyba leido mums atimti tris taškus iš artimiausių persekiotojų ir konkurenčių“, – konstata MFA „Žalgiris“-MRU trenerė.

MEL U15 čempionate iškovojusios penktą pergalę iš eilės žalgirietės su 15 taškų kraičiu įsitvirtino pirmoje turnyrinės lentelės pozicijoje. 12 taškų turinti „FC Džiugas – FK Babrungas“ ekipa žengia antroje vietoje.

Kitas rungtynes MFA „Žalgiris“-MRU žais lapkričio 12 d., su Vilniaus MFA „Bitės“ ekipa.

STATISTIKA

Telšių „FC Džiugas – FK Babrungas“ – MFA „Žalgiris“-MRU 1:2 (0:1)

Įvarčiai: 50 min. E. Grauslytė; 3 min. R. Kelečiūtė, 56 min. G. Vaisbrodė.

MFA „Žalgiris“-MRU: Ieva Kaminskaitė, Gerda Auksutytė, Evelina Adamonytė, Viltė Bekionytė, Monika Suščinskytė, Ugnė Čiumbaraitė (60 min. Medilė Rumbutytė), Grytė Vaisbrodė, Meda Grikytė (75 min. Deimantė Žentelytė), Laura Grucytė, Ugnė Jusevičiūtė, Radvilė Kelečiūtė. Atsargoje: Orinta Romankevič, Saulė Traubaitė, Andrėja Jusiūtė, Emilija Jusevičiūtė, Evelina Žurumskaitė.