Merginų Elitinės Lygos (MEL) U17 čempionato paskutinėse rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU savo aikštėje 5:0 (5:0) įveikė Vilniaus MFA „Bitės“ ekipą ir smagia gaida užbaigė auksu suspindusį sezoną. Tris įvarčius nugalėtojoms pelnė Austėja Petkevičiūtė, du pridėjo Elinga Pampuškaitė.

Visi rungtynių įvarčiai į MFA „Bitės“ vartus krito per pirmas 45 minutes. Įvarčių sąskaitą 11 min. atidarė E. Pampuškaitė, 20 min. ji padidino MFA „Žalgiris“-MRU pranašumą iki dviejų įvarčių, o varžovių triuškinimą užbaigė nuo 25 iki 45 minutės hetriką atlikus A. Petkevičiūtė.

MFA „Žalgiris“-MRU U17 komandos vyr. trenerė Aistė Griciūtė neslėpė, kad prieš rungtynes matėsi, jog merginos gyvena vasarinėmis nuotaikomis, o koncentracijos lygis buvo ženkliai nukritęs. „Priminiau komandai, jog susirinkome neįpareigojančiai pažaisti ir pasimėgauti buvimu tarp komandos draugių, kontroliuojant kamuolį, klaidinant varžoves, mušant įvarčius. Labai džiugu, kad sukritę įvarčiai pirmajame kėlinyje leido atsipalaiduoti ir iš tikrųjų pasimėgauti atstovaujant čempionišką žaliai baltą ekipą. Svariai prie pergalingo rezultato prisidėjo Austėja Petkevičiūtė, tądien minėjusi avo gimtadienį, su kuriuo visi ją pasveikinome“, – pastebėjo A. Griciūtė.

Per 16 rungtynių 43 taškus surinkusi MFA „Žalgiris“-MRU MEL U17 čempionate iškovojo 13 pergalių, dvi rungtynes sužaidė lygiosiomis ir patyrė vieną nesėkmę. Antrus metus iš eilės pirmą vietą užėmusios žalgirietės iš viso pelnė 77 įvarčius, o varžovėms pasižymėti leido tik 9 kartus. Tai geriausi statistikos rodikliai U17 čempionate. Rezultatyviausia MFA „Žalgiris“-MRU komandos žaidėja tapo 20 įvarčių pelniusi A. Petkevičiūtė, 11 kartų pasižymėjo Patricja Penkauskaitė, po 8 – Kotryna Levčukaitė ir E. Pampuškaitė.

Apibendrindama visą sezoną, A. Griciūtė pažymėjo, kad žalgirietės rungtyniavo gan stabiliai ir solidžiai, stengėsi rungtynėse dominuoti, kontroliuoti kamuolį ir kurti atakas. „Dauguma praleistų įvarčių sukrito tik po nesusikalbėjimų gynyboje ir varžovių pabėgimų į kontratakas, bet tokia ir yra rizika, kai žaidi pirmu numeriu. Apskritai tiek komanda, tiek visos žaidėjos individualiai per metus itin paaugo. Tai patvirtina ir faktas, jog jaunosios žalgirietės sulaukia vis daugiau kvietimų atstovauti moterų A lygoje žaidžiančiai MFA Žalgiris-MRU ekipai. Už įdomų sezoną dėkoju ir varžovams, kurie neleido atsipalaiduoti ir vertė išgyventi daug įvairių emocijų. Dar kartą nuoširdžiai sveikinu visą komandą su pelnytai iškovotu auksu, jos – geriausios Lietuvoje!“, – konstatavo MFA Žalgiris-MRU U17 komandos vyr. trenerė A. Griciūtė.

MEL U17 čempionato antroje vietoje finišavo 3 taškais nuo žalgiriečių atsilikęs Utenos „Utenis“, o dėl trečios kovą tęsia po 33 taškus turinčios Vilniaus MFK „Žalgiris“ ir Gargždų „Banga“.

STATISTIKA

MFA „Žalgiris“-MRU – MFA „Bitės“ 5:0 (5:0)

Įvarčiai: 11 ir 20 min. E. Pampuškaitė, 25, 40 ir 45 min. A. Petkevičiūtė.

Įspėjimai: 56 min. U. Jusevičiūtė, 78 min. M. Sučinskytė.

MFA „Žalgiris“-MRU: Ieva Kaminskaitė, Lėja Banevičiūtė, Fjameta Kuktaitė, Monika Suščinskytė, Emilija Gerasimova , Gerda Auksutytė, Laura Grucytė (55 min. Grytė Vaisbrodė), Patricja Penkauskaitė (55 min. Emilija Luščinskaja), Gytė Ulenskaitė (46 min. Orinta Romankevič), Emilija Gerasimova, Elinga Pampuškaitė (46 min. Ugnė Jusevičiūtė) , Austėja Petkevičiūtė. Atsargoje: Augustė Buchovskytė, Andrėja Jusiūtė, Viltė Bekionytė.