Merginų Elitinės Lygos (MEL) U17 čempionate nesėkme startavo nugalėtojų titulą ginanti MFA „Žalgiris“-MRU komanda. Sekmadienį jaunosios žalgirietės LEU stadione po atkaklios ir permainingos kovos 2:3 (1:1) nusileido Vilniaus MFK „Žalgiris“ futbolininkėms. MFA „Žalgiris“-MRU gretose įvarčiais pasižymėjo Elena Ostrauskaitė ir Emilija Gerasimova, viešnioms du įvarčius pelnė Marta Lipnickaitė, vieną pridėjo Elzė Kiškūnaitė.

Praėjusiame sezone MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės pirmame rate taip pat buvo priverstos pripažinti MFK „Žalgiris“ pranašumą 1:2, bet antroje tarpusavio akistatoje pavasarį atsirevanšavo 3:2 ir galiausiai trečią kartą iš eilės iškovojo MEL U17 čempionių titulą. Tuo metu MFK žalgirietės finišavo trečioje pozicijoje.

Prieš šį sezoną MFA „Žalgiris“-MRU U17 atsisveikino su auksinėmis 2006 m. gimimo futbolininkėmis ir pasipildė naujomis žaidėjomis iš FK „Vilnius“ ir Joniškio „Saned“ komandų. Visgi čempionato startas parodė, kad žalgirietėms reikės daugiau laiko gerinant tarpusavio supratimą ir susižaidimą.

Nors MFK „Žalgiris“ futbolininkės pirmos pasižymėjo ir pirmavo po E. Kiškūnaitės įvarčio, tačiau 38 min. E. Ostrauskaitė rezultatą išlygino, o 61 min. E. Gerasimova išvedė MFA „Žalgiris“-MRU į priekį 2:1.

Deja, išsaugoti persvaros šeimininkėms nepavyko. 71 ir 79 minutėmis du įvarčius MFK „Žalgiris“ ekipai pelnė rezultatyviausia 2022-2023 m. MEL U17 čempionato žaidėja M. Lipnickaitė, o per likusį laiką MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkėms pralaužti viešnių gynybos nebepavyko.

„Iš tiesų, čempionato startas kiek apkarto. Bet į rungtynes ėjome išsikėlę tikslą ne tik siekti pergalės, bet ir susipažiniti su komanda, apsiprasti, prisiminti mūsų žaidimo principus. To nepavyko padaryti pasiruošimo laikotarpiu, tad teko eksperimentais užsiimti pirmose rungtynėse. Nors ir pralaimėjome, bet žaidimas nebuvo prastas, kontroliavome kamuolį beveik visas rungtynes, daug laiko praleidome varžovių aikštės pusėje, tiesiog trūko smūgių į vartus, trūko aštrumo 3-ioje zonoje, greitesnių sprendimų. O liūdniausia, kad varžovės turėjo gal 5 progas ir individualiais prasiveržimais įmušė mums 3 įvarčius. Ten jau meistriškumą demonstravo MFK „Žalgiris“ žaidėja Marta Lipnickaitė. Nesmagu taip pradėti čempionatą, bet geriau tokios pamokos dabar, o ne atėjus lemiamų kovų metu. Tikiu, kad kitose rungtynėse vaizdas bus kur kas solidesnis“, – teigė MFA „Žalgiris“-MRU U17 vyr. trenerė Aistė Griciūtė.

Artimiausias rungtynes MFA „Žalgiris“-MRU MEL U17 čempionate žais rugsėjo 17 d., LEU stadione su Gargždų „Banga“. Gargždiškės pirmose čempionato rungtynėse 2:1 įveikė Vilniaus MFA „Bitės“ ekipą.

STATISTIKA

MFA „Žalgiris“-MRU – MFK „Žalgiris“ 2:3 (1:1)

Įvarčiai: 38 min. E. Ostrauskaitė, 61 min. E. Gerasimova; 15 min. E. Kiškūnaitė, 71 ir 79 min. M. Lipnickaitė.

Įspėjimai: 81 min. R. Kelečiūtė, 89 min. M. Suščinskytė.

MFA „Žalgiris“-MRU: Ieva Kaminskaitė, Emilija Gerasimova, Monika Suščinskytė, Ugnė Čiumbaraitė (46 min. Kotryna Levčukaitė), Grytė Vaisbrodė (61 min. Vakarė Maknauskaitė), Radvilė Kelečiūtė, Laura Grucytė, Glorija Rozenkovič, Patricja Sosna (61 min. Orinta Romankevič), Aušrinė Jankūnaitė (82 min. Viltė Bekionytė), Elena Ostrauskaitė. Atsargoje: Saulė Traubaitė.