Merginų elitinės lygos (MEL) U17 čempionato 6-ame ture MFA „Žalgiris“-MRU trečiadienį susitiks su Gargždų „Bangos“ ekipa.

Žalgirietės su Gargždų futbolo atstovėmis ne vienerius metus kovojo MEL U15 čempionatuose, vyresnio amžiausi futbolininkės reguliariai susitikdavo LMFA Pirmos ir A lygos varžybose, tačiau MEL U17 pirmenybėse tai bus pirmoji MFA „Žalgiris“-MRU ir Gargždų „Bangos“ akistata.

2021-2022 m. sezone MFA „Žalgiris“-MRU MEL U17 čempionate užėmė pirmą vietą, bet tąsyk Gargždų komanda pirmenybėse nedalyvavo. Praėjusiame sezone „Banga“ koncentravosi į MEL U15 čempionatą, kuriame gargždiškės užėmė pirmą vietą. Savo ruožtu, 2021-2022 m. MEL U15 pirmenybėse startavusi jungtinė MFA „Žalgiris“ ir FK „Jonava“ ekipa finišavo trečioje pozicijoje. Tąsyk abi tarpusavio rungtynes laimėjo Gargždų „Banga“: pirmame rate Vilniuje gargždiškės įveikė žalgirietes 5:2, o antrame rate Gargžduose laimėjo 4:0.

Būtent MEL U15 varžybose dalyvavusios futbolininkės šį sezoną žaidžia ir MEL U17 komandose. Žalgirietės čempionate startavo dviem pergalėmis – 3:0 įveikė Utenos „Utenį“ ir 5:0 nugalėjo FK „Vilnius“ ekipą, bet po to 1:2 nusileido MFK „Žalgiris“ futbolininkėmis ir patyrė pirmą nesėkmę MEL U17 pirmenybėse. Vis dėlto, 5-ame ture žalgirietės atsitiesė ir 6:0 sutriuškinusios Joniškio „Saned“-SC komandą iškovojo trečią pergalę per ketverias rungtynes ir sugrįžo į turnyrinės lentelės viršūnę.

Tuo metu Gargždų „Banga“ MEL U17 čempionate kol kas sužaidė vos dvejas rungtynes, surinko 5 taškus ir čempionate užima penktą vietą. „Banga“ pirmame ture 6:1 sutriuškino Klaipėdos FM ekipą, o antrame po baudinių serijos 5:3 nugalėjo FA-FK „Panevėžys“-PRSSG komandą.

Rezultatyviausiai Gargždų ekipoje žaidžia po 2 įvarčius pelniusios Austėja Jokubaitytė, Atėnė Streckytė ir Gabija Juodvytytė. MFA „Žalgiris“-MRU išsiskiria 5 įvarčius pelniusi Austėja Petkevičiūtė, po 2 kartus pasižymėjo Gytė Ulenskaitė, Kotryna Levčukaitė, Patricja Penkauskaitė ir Radvilė Kelečiūtė.

MFA „Žalgiris“-MRU ir Gargždų „Bangos“ rungtynės LEU stadione prasidės 17 val.