Merginų Elitinės Lygos (MEL) U17 čempionate pergalę iškovojo MFA „Žalgiris“-MRU komanda. Nugalėtojų titulą ginančios žalgirietės sekmadienį LEU stadione 4:1 (1:1) įveikė Gargždų „Bangos“ futbolininkes. Tris įvarčius nugalėtojoms pelnė Patricja Penkauskaitė, vieną pridėjo Andrėja Jusiūtė.

Rungtynės prasidėjo be žvalgybos, abiejų komandų futbolininkės žaidė kietai ir intensyviai. Progų turėjo ir šeimininkės, ir viešnios, bet pirmas įvartis krito į žalgiriečių vartus. 29 min. „Bangos“ žaidėja Smiltė Vaitkevičiūtė suklaidino MFA „Žalgiris“-MRU vartininkę Ievą Kaminskaitę ir išvedė savo komandą į priekį.

Pranašumu viešnios džiaugėsi neilgai, nes jau po kelių minučių P. Penkauskaitė rezultatą išlygino. O antrame kėlinyje 16-metė žalgirietės dar dviem tiksliais smūgiais ir persvėrė rezultatą. Paskutinį – ketvirtą rungtynių įvartį jau per teisėjo pridėtą laiką įmušė vos prieš kelias minutes aikštėje pasirodžiusi A. Jusiūtė.

„Turėjome tikrai nelengvas rungtynes. Bet kitokių ir nesitikėjome, nes žinojome, jog iš gargždiškių galima tikėtis kovos iki paskutinės minutės, kibių dvikovų ir bandymų tolimais perdavimais organizuoti savo atakas. Mūsų komanda dar nesusižaidusi, reikia laiko pajausti viena kitą, greičiau bei tiksliau skirstyti kamuolį. Žaidimas buvo ne itin kokybiškas, abi komandos buvo apylygės. Visgi antrame kėlinyje mes žaidėme šiek tiek geriau, o po antro įvarčio persilaužėmė psichologiškai, perėmėme daugiau kontrolės į savo rankas. Be to, pamatėme, kad mūsų fizinės kondicijosyra kiek geresnės, be to, pranokome varžoves ir greičio savybėmis priekinėje linijoje, o tai leido susikurti progas ir pelnyti įvarčius“, – po rungtynių konstatavo MFA „Žalgiris“-MRU U17 trenerė Aistė Griciūtė.

Kitas rungtynes MFA „Žalgiris“-MRU MEL U17 čempionate žais rugsėjo 22 d., LEU stadione su Plungės „Babrungu“. Plungiškės pirmose čempionato rungtynėse 4:0 įveikė Klaipėdos FM, o antrose 0:1 nusileido MFK „Žalgiris“ ekipai.

STATISTIKA

MFA „Žalgiris“-MRU – Gargždų „Banga“ 4:1 (1:1)

Įvarčiai: 33, 61 ir 88 min. P. Penkauskaitė, 90+2 min. A. Jusiūtė; 29 min. S. Vaitkevičiūtė.

Įspėjimai: 72 min. E. Gerasimova.

MFA „Žalgiris“-MRU: Ieva Kaminskaitė, Milda Ivanciūtė, Aivė Andriuškevičiūtė (90 min. Andrėja Jusiūtė), Emilija Gerasimova (77 min. Saulė Traubaitė), Monika Suščinskytė (46 min. Glorija Rozenkovič), Patricja Penkauskaitė, Grytė Vaisbrodė (46 min. Patricija Sosna), Radvilė Kelečiūtė, Laura Grucytė, Aušrinė Jankūnaitė (77 min. Augustė Baltrušaitytė), Elena Ostrauskaitė (77 min. Ugnė Čiumbaraitė). Atsargoje: Arina Choroškina.