Merginų Elitinės Lygos (MEL) U17 čempionate dar vienu žingsneliu link nugalėtojų titulo priartėjo MFA „Žalgiris“-MRU komanda. Ketvirtadienį jaunosios žalgirietės savo aikštėje 2:0 (2:0) įveikė Klaipėdos FM ekipą ir išsaugojo 3 taškų persvarą prieš artimiausias persekiotojas.

Nugalėtojų gretose tiksliais smūgiais pirmame kėlinyje pasižymėjo Elinga Pampuškaitė ir Erneta Rinkevičiūtė. 29 min. E. Pampuškaitė pasinaudojo proga pademonstruoti savo greičio savybes, pabėgo nuo varžovių gynėjų ir 40 metrų sprintą užbaigė tiksliu smūgiu į vartus. O baigiantis pirmam kėliniui nominali vartininkė E. Rinkevičiūtė, šį kartą dėl piršto traumos žaidusi puolime, po perdavimo iš krašto gražiu smūgiu iš 5 metrų pelnė antrą – ir paskutinį įvartį.

Anot MFA „Žalgiris“-MRU U17 komandos vyriausios trenerės Aistės Griciūtės, progų netrūko ir antrame kėlinyje, bet kamuolys atkakliai nėjo į varžovių vartus. „Visas rungtynes buvome užgulę jų gynybą ir nuolat rengėme vieną ataką po kitos. Tačiau mūsų smūgius iš distancijos nesunkiai stabdė pagirtinai žaidusi Klaipėdos vartininkė Gabija Jakuta, įsiveržti į baudos aikštelę iš centrinės zonos nelabai pavyko, nes varžovės operatyviai eidavo į kontaktą ir nepalikdavo erdvės. Tad pavojingiausias progas susikūrėme po perdavimų iš kraštų. Atrodė, kad mūsų atakuojančioms žaidėjoms reiėkdavo tik nukreipti kamuolį į vartus, bet pritrūkdavo pirmo lietimo kokybės, greitesnio sprendimo ir tiesiog sėkmės. Visgi, šį kartą pergalei užteko ir dviejų įvarčių, tad nuotaikos puikios. Žinome, jog liko dvi rungtynės ir pilnai tikiu, jog merginos nusiteikusios užbaigti sezoną pergalinga gaida“, – teigė A. Griciūtė.

14 rungtynių sužaidusi MFA „Žalgiris“-MRU MEL U17 čempionate su 37 taškais užima pirmą vietą, o į antrą pakilo 34 taškų po 14 mačų turintis Utenos „Utenis“. Dėl trečis vietos kovoja po 30 taškų surinkusios Gargždų „Banga“ ir MFK „Žalgiris“ ekipa.

Kitas rungtynes MFA „Žalgiris“-MRU žais birželio 15 d. LEU stadione FA-FK „Panevėžys-PRSSG“ komanda. Iki čempionato pabaigos žalgirietėms liko dar dvi rungtynės.

MFA „Žalgiris“-MRU – Klaipėdos FM 2:0 (2:0)

Įvarčiai: 29 min. E. Pampuškaitė, 40 min. E. Rinkevičiūtė.

MFA „Žalgiris“-MRU: Austėja Petkevičiūtė, Lėja Banevičiūtė, Greta Jaroševičiūtė (56 min. Orinta Romankevič), Fjameta Kuktaitė, Monika Suščinskytė (63 min. Augustė Baltrušaitytė), Laura Grucytė (46 min. Gerda Auksutytė), Emilija Gerasimova (46 min. Patricja Penkauskaitė ), Gytė Ulenskaitė (46 min. Grytė Vaisbrodė), Elinga Pampuškaitė, Žemyna Lekavičiūtė (63 min. Sofija Miler), Erneta Rinkevičiūtė. Atsargoje: Viltė Bekionytė.