Dvejus metus iš eilės Merginų Elitinės lygos (MEL) U17 divizione aukso medalius iškovojusi MFA „Žalgiris“-MRU komanda pradeda dar vieną žygį. Trečiadienį žalgirietės LEU stadione susitiks su Utenos „Utenio“ futbolininkėmis.

Praėjusiame sezone MFA „Žalgiris“-MRU MEL U17 čempionate sužaidė 12 rungtynių, surinko 34 taškus ir užtikrintai finišavo pirmoje vietoje. Tuo metu 20 taškų pelniusios Utenos futbolininkės užėmė antrą vietą, o laipteliu žemiau sezoną baigė 19 taškų surinkusi FK „Vilnius“ komanda.

Šiais metais MEL U17 čempionate dalyvauja 9 komandos: be MFA „Žalgiris“-MRU, Utenos „Utenio“ ir FK „Vilnius“, taip pat žais Gargždų „Banga“, Joniškio „Saned-Joniškio SC“, Klaipėdos FM, FA-FK Panevėžys-PRSSG, Vilniaus MFK „Žalgiris“ ir Vilniaus MFA „Bitės“.

Utenos „Utenis“ MEL U17 čempionate jau sužaidė vienerias rungtynes ir net 7:1 sutriuškino pirmenybų debiutantes MFA „Bites“. Po 3 įvarčius nugalėtojoms pelnė Kamilė Medvedeva ir Gabija Viplentaitė, 1 tikslų smūgį pridėjo Agnė Šerepėkaitė.

Praėjusiame sezone būtent „Utenis“ tapo vienintele komanda MEL U17 pirmenybėse atėmusia taškus iš žalgiriečių. Tai nutiko antrojo rato rungtynėse, kai 13 ture MFA „Žalgiris“-MRU ir „Utenis“ sužaidė lygiosiomis 2:2, o baudinių serijoje 3:2 tikslesnės buvo Utenos futbolininkės. Tuo metu pirmoji komandų akistata Utenoje baigėsi žalgiriečių pergale 4:0.

Šį sezoną MEL U17 pirmenybėse MFA „Žalgiris“-MRU gretose nebus „auksinių“ 2005 m. gimimo futbolininkių – Karolinos Jasaitytės, Inetos Šukštulytės, Saulės Uždavinytės, Paulos Saulėnaitės, Mantės Alminaitės, Agnės Juozulynaitės, Irūnos Blaškytės, o pagrindinis krūvis teks metais jaunesnėms žaidėjoms – Gytei Ulenskaitei, Kotrynai Maželytei, Austėjai Petkevičiūtei, Elingai Pampuškaitei, Emilijai Luščinskajai ir kt. Šiose MEL U17 pirmenybėse MFA „Žalgiris“-MRU ekipai taip pat talkins ir dvi Ukmergės Sporto Centro žaidėjos – vartininkė Ernesta Rinkevičiūtė ir gynėja Fjameta Kuktaitė.

Bene didžiausias MFA „Žalgiris“-MRU komandos rezervas – po sunkių traumų sveikstančios puolėja Žemyna Lekavičiūtė ir gynėja Greta Jaroševičiūtė. Tiesa, šios futbolininkės į aikštę sugrįžti galės tik kitais metais, o iki tol didesnę atsakomybę turės prisiimti kitos žaidėjos.

MEL U17 pirmenybėse MFA „Žalgiris“-MRU komandai šį sezoną diriguosianti Aistė Griciūtė teigė, kad nepaisant permainų sudėtyje, tikslai lieka patys aukščiausi. „Pagrindinis komandos tikslas – sudalyvauti čempionate kaip įmanoma geriausiai pagal galimybes. Bet aš asmeniškai tikiu, jog ir su šia, ženkliai atjaunėjusia sudėtimi galima kovoti dėl čempionių titulo. Taip pat manau, kad futbolininkėms labai svarbu gerinti ir individualų žaidimą, žaisti pagal principus, kurie nurodyti ir nacionalinėse jaunimo rinktinėse. Taip žaisdamos jos gali atkreipti rinktinių trenerių dėmesį ir išsikovoti galimybę treniruotis bei žaisti su Lietuvos geriausiomis jaunomis futbolininkėmis. Be individualaus žaidimo gerinimo, visos žaidėjos turi stengtis pildyti patikėtas individualias ir komandines užduotis, kurios priartintų prie sėkmingų pasirodymų aikštėje“, – teigė A.Griciūtė.

MFA „Žalgiris“-MRU ir Utenos „Utenio“ rungtynėse LEU stadione prasidės 17 val.