Praėjusių metų Lietuvos mergaičių čempionės sostinės MFA „Žalgirio-MRU“ auklėtinės užtikrintai laimėjo ir šių metų pirmenybių pirmąjį ratą.

2009 metais gimusių ir jaunesnių metų metų žalgiriečių karta laimėjo visas devynerias rungtynes bei užsitikrino aštuonių taškų persvarą prieš antroje vietoje esančią Klaipėdos FM ekipą. Tiesa, klaipėdietės dar turi vienas rungtynes atsargoje, tai atsilikimą gali sumažinti.

„Esame gerai sukomplektuota komanda. Mūsų pagrindą sudaro 2009-2010 m. gim. mergaitės, kurios futbolą lanko ilgiau nei dvejus metus. Treniruotumas, noras varžytis, rungtynių metų skirtų individualių bei komandinių uždavinių laikymasis ir nulėmė sėkmingą pasirodymą pirmoje čempionato pusėje“, – sakė komandą treniruojanti Aistė Griciūtė, kuri taip pat dirba ir su aukšto meistriškumo futbolininkėmis „Ozo“ mokykloje bei treniruoja U-19 rinktinės vartininkes.

„Šių mergaičių geras pasirodymas mums yra labai svarbus dėl tęstinumo, kuris MFA „Žalgirio-MRU“ sistemoje vaidina svarbų vaidmenį. Net jei kalbėtumėm ne apie moteris, o ir apie vyrus, Lietuvoje yra labai mažai klubų, kurie galėtų pasigirti pilna piramide – nuo pačių mažiausiųjų iki moterų A lygoje rungtyniaujančios ekipos. Mano nuomone, tai turėtų būti kiekvieno klubo siekiamybė“, – sakė akademijos prezidentas Vytas Jančiauskas.

Taigi, praėjusiais metais startavęs mergaičių, gimusių 2009 metais, čempionatas „Žalgirio-MRU“ ekipai tapo pergalingas. Per metus tos mergaitės gerokai paaugo, todėl tai duoda dar geresnį rezultatą. Maža to, nemaža dalis šių mergaičių atstovauja ir U-15 ekipai Elitinėje lygoje.

„Merginos liko komandoje ir telkėsi į darbą treniruotėse, kuriose sportuoja su MFA „Žalgiris U-15“ sudėtimi. Todėl jaunesnėms tai yra papildomas iššūkis ir paskata nenusileisti vyresnėlėms treniruojantis didesniais tempais ir naudojant kokybiškesnius veiksmus“, – kalbėjo A.Griciūtė.

Šiemet – devynerios rungtynės – devynios pergalės. Ko pasimokėte iš tų visų rungtynių?

Pasimokėme ir supratome, jog privalome žaisti iki galo, kadangi laiko nėra tiek daug – vos pusvalandis per abu kėlinius. Privalome maksimaliomis pastangomis kovoti po prarastų kamuolių ir atidirbti už draugės klaidą. Tik greitas, iniciatyvus, drąsus ir drausmingas žaidimas atneša tokį rezultatą, kurį pasiekėme pirmoje pusėje.

Jei reiktų išrinkti pačias įsimintiniausias rungtynes. Kurios tai būtų?

Turėjome vieną itin įsimintiną rungtynių pabaigą Nemenčinėje, kur sėkmingai besigynusi Klaipėdos FM komanda buvo arti lygiųjų. Tačiau, mūsų laimei, paskutiniąją rungtynių minutę po atkovoto kamuolio aikštės viduryje, pasiuntėme patranką į varžovių vartus. Vartininkė situaciją dar bandė gelbėti, tačiau arti buvusi puolėja kamuolį pasiuntė į vartų tinklą. Žalgiriečių ir susirinkusių tėvelių emocijos po vienintelio rungtynių įvarčio buvo itin džiugios.

Kokią emociją komanda turėtų nusinešti į antrąjį ratą?

Ketiname tęsti pradėtus darbus ir siekti apginti čempionių titulą. Tačiau svarbiausia, sieksime kiekvienose rungtynėse tobulinti individualų žaidimą ir ruošti žaidėjas didžiajam futbolui.

Ar komandai, kuri galva geresnė už kitas, svarbu tik rezultatas, ar rungtynėms yra kiekvienoms rungtynėms yra rengiamas atskiras planas?

Rungtynių rezultatas nėra svarbiausia. Tai vaikų futbolas, o jame visų pirma reikia mėgautis futbolu: kurti, žaisti 1 prieš 1, mušti įvarčius ir siekti bendrų komandinių tikslų.

Ko galima laukti iš šių mergaičių po penkmečio?

Tikiuosi, jog mergaitės ir toliau mėgausis futbolu bei užkrės šia manija savo artimuosius bei draugus. O po penkmečio viliamės daugumą jų išvysti vilkint nacionalinės rinktinės marškinėlius bei atstovaujant MFA Žalgirio piramidės viršūnės komandas šalies čempionatuose.

Straipsnio autorius: sportas.lt