Lietuvos Merginų (iki 17 metų) Elitinės lygos pirmenybėse MFA „Žalgiris“-MRU komanda praėjusį penktadienį startavo pergale 4:0 (3:0) prieš Utenos FK „Utenis“ ekipą. Antrame ture žalgiriečių laukia susitikimas su Ukmergės SC „Ukmergė“ jaunosiomis futbolininkėmis.

Praėjusiame sezone MFA „Žalgiris“-MRU ir Ukmergės SC „Ukmergė“ dalyvavo Merginų (iki 15 metų) Elitinės lygos pirmenybėse. Tada 24 taškus po 10 rungtynių surinkusios žalgirietės finišavo pirmoje vietoje, o 20 taškų pelniusios Ukmergės futbolininkės užėmė antrą vietą. Tarpusavio dvikovose žalgirietės savo varžoves įveikė triuškinančiais rezultatais – 7:0 ir 7:1.

Naują sezoną abi komandos pradėjo pergalėmis. Utenoje vykusiose rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU puolėja Žemyna Lekavičiūtė jau 1 min. pelnė įvartį, o 4 min. tiksliu smūgiu pasižymėjo Gytė Ulenskaitė. 27 min. dar vieną įvartį pridėjo Ž. Lekavičiūtė, o 47 min. paskutinį rezultatyvų smūgį atliko Austėja Petkevičiūtė.

Vis dėlto, po rungtynių MFA „Žalgiris“-MRU vyriausias treneris Karolis Jasaitis džiaugsmu nespinduliavo. „Turėjome labai daug progų, o išnaudojome tik kelias. Savotišką meškos paslaugą padarė ir labai gera pradžia, kai per pirmas keturias minutes pelnėme du įvarčius. Paskui merginos šiek tiek atsipalaidavo, ypač baigiamojoje atakų fazėje tai buvo pastebima. Ir šiaip, kokybės trūko, buvo daug techninio broko. Tikrai ne geriausios mūsų rungtynės, – konstatavo K. Jasaitis. – Aišku, net ir žaisdamos vidutiniškai merginos užtikrintai laimėjo, bet mūsų toks žaidimas netenkina. Turime žaidimą stipriai gerinti. Kita vertus, kadangi antro kėlinio pradžioje pirmavome 4:0, atlikome daug keitimų leidome pažaisti ir Merginų Elitinės (U15) lygoje rungtyniaujančias bei mažiau žaidybinės praktikos turinčias merginas. Tai irgi šiek tiek išbalansavo mūsų žaidimą.“

Tuo metu Ukmergės SC „Ukmergė“ pirmose MEL (U17) rungtynėse 5:1 (4:0) įveikė MFK „Žalgiris“-Širvintų SC ekipą. Šiose rungtynėse visus penkis įvarčius nugalėtojoms pelnė puolėja Meida Proscevičiūtė. Būtent į šią 15-metę futbolininkę dėmesį atkreipė ir K. Jasaitis.

„Rungtynėse su Ukmergės komanda svarbiausias akcentas – neleisti įsismaginti varžovių puolėjai. Tai greita, techniška žaidėja, tad norint ją sustabdyti mūsų gynėjoms teks įjungti aukštesnę pavarą. O puolėjoms reikės gerinti progų realizaciją. Be abejo, tikslas tik vienas – pasiekti pergalę. Kadangi po šių rungtynių net 8 mūsų komandos žaidėjos keliaus į Lietuvos merginų (U17) rinktinę, tad joms tai paskutinė proga įgyti žaidimo praktikos, išlaikyti tam tikrą ritmą ir sportinę formą“, – teigė MFA „Žalgiris“-MRU ekipos strategas.

Šiandien MFA „Žalgiris“-MRU ir Ukmergės SC „Ukmergė“ ekipų dvikova LEU stadione prasidės 17 val.