Ketvirtadienį jaunosios MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės Merginų Elitinės lygos U-17 čempionato 9 turo rungtynėse svečiuose 8:0 (2:0) įveikė Ukmergės „SC-Ukmergė“ komandą ir iškovojusios devintą pergalę užsitikrino čempionių titulą.

Šventupėje vykusiose rungtynėse žalgirietes į priekį išvedė jau 2 minutę pasižymėjusi Miglė Žižytė, o dar po 17 minučių sostinės ekipos persvarą padvigubino Ineta Šukštulytė. Beje, šiose rungtynėse nuo pirmos iki paskutinės minutės atakos smaigalyje žaidusi Ineta vienu tiksliu smūgiu neapsiribojo ir antrame kėlinyje pridėjusi dar keturis rungtynes baigė turėdama savo sąskaitoje net 5 įvarčius. Antrame kėlinyje dar du įvarčius pelnė Elinga Pampuškaitė ir Agnė Juozulynaitė, o pergalių seriją iki devynerių laimėtų rungtynių pratęsusios žalgirietės tokiu būdu užsitikrino ir Merginų Elitinės lygos čempionių titulą.

Rezultatyviausias karjeros rungtynes sužaidusi I. Šukštulytė po rungtynių teigė, kad progų įvarčiams buvo dar daugiau, tačiau ne visas pavyko realizuoti. „Ypač pirmame kėlinyje nesisekė realizuoti savo progų, bet nepaisant prastoko atakų užbaigimo mes ir toliau stengėmės spausti varžoves. Per pertrauką treneriai atliko tam tikras korekcijas, o ir komanda antrame kėlinyje klaidų nebekartojo, tad tai ir lėmė gerokai didesnį įvarčių skaičių“, – teigė Ineta.

Antrame MEL U-17 rate per trejas rungtynes net 8 įvarčius pelniusi 16-metė futbolininkė iš viso šį sezoną čempionate pasižymėjo 13 kartų. Nors nuo rezultatyviausios pirmenybių žaidėjos, 18 įvarčių pelniusios Žemynos Lekavičiūtės Inetą skiria tik penki rezultatyvūs pataikymai, tačiau apie asmeninius pasiekimus žalgirietė negalvojo. „Man svarbiausia, kad mes iškovojome dar vieną čempionių titulą. Šis titulas tikrai saldus, nes su komanda daug dirbame, kad pasiektume tokius rezultatus. Nors gal ir atrodo, kad laimime labai lengvai, bet galiu drąsiai pasakyti, kad kiekvienose laimėtose rungtynėse buvo įdėta labai daug darbo ir pastangų. Ir už šias pergales labai noriu pagirti ir padėkoti visai komandai ir trenerių štabui“, – kalbėjo I. Šukštulytė.

O kol Ineta siautėjo puolime, MFA „Žalgiris“-MRU komandos vartus prižiūrėjo Karolina Jasaitytė. Ne tik vartininkės, bet ir kapitonės pareigas atlikusi Karolina teigė, kad tai anaiptol nebuvo pirmos jos rungtynės šioje pozicijoje, o be to, anot jos, rimtesnio darbo vartuose ji neturėjo. „Žaidžiau ne tiek vartuose, o kaip paskutinė gynėja, nes šiose rungtynėse nebuvo labai daug darbo, gal tik keli pavojingesni momentai. Iš tiesų, mes visas rungtynės labai įtikinamai žaidėme, kontroliavome visą jų eigą. Bent jau man kažkokių iššūkių nebuvo. Kalbant apie Inetos pasirodymą, manęs tie jos įvarčiai nenustebino. Ineta išnaudojo savo greitį ir šį kartą tikrai labai gerai sužaidė atakos smaigalyje. Smagu, kad laimėjome, dar smagiau, kad ši pergalė buvo auksinė ir mes antrus metus iš eilės tapome čempionėmis. Iš tiesų, pergalės ir titulai nepabosta, tad visa komanda labai džiaugiamės šiuo pasiekimu“, – teigė Karolina.

Kitas rungtynes MEL U-17 čempionate MFA „Žalgiris“-MRU žais gegužės 20 d. su šiuo metu čempionate antrą vietą užimančiomis FK „Vilnius“ futbolininkėmis. Pastarosios po 9 rungtynių turi 16 taškų, žalgiriečių sąskaitoje – 27 taškai. Iki čempionato pabaigos liko trys turai.

Ukmergės „SC-Ukmergė“ – MFA „Žalgiris“-MRU 0:8 (0:2)

Įvarčiai: 2 min. M. Žižytė, 19, 44, 64, 67 ir 76 min. I. Šukštulytė, 53 min. E. Pampuškaitė, 61 min. A. Juozulynaitė.

MFA „Žalgiris“-MRU: Karolina Jasaitytė, Miglė Žižytė, Irūna Blaškytė, Paula Saulėnaitė (58 min. Laura Grucytė), Mantė Alminaitė, Saulė Uždavinytė (61 min.Evelina Adamonytė), Gytė Ulenskaitė (43 min. Elinga Pampuškaitė), Emilija Luščinskaja (41 min. Lėja Banevičiūtė), Austėja Petkevičiūtė, Agnė Juozulynaitė (61 min. Radvilė Kelečiūtė), Ineta Šukštulytė. Atsargoje: Kotryna Levčukaitė, Urtė Toma Razumaitė.