27-erių Augustina Šalkauskaitė tapo Stambulo „Fenerbahce“ moterų komandos vyriausiosios trenerės asistente. Spalio pradžioje į didžiausią Turkijos miestą išvykusi buvusi Vilniaus MFA „Žalgiris-MRU“ auklėtinė savo didįjį iššūkį pradės lapkričio pabaigoje – tuomet startuos naujasis Turkijos moterų futbolo čempionatas.

„Turkija man nėra naujiena. Laisvai kalbu turkiškai, buvau „Antalyaspor“ klubo jaunimo akademijos dalis, turiu čia pažįstamų, esu išsilaikiusi UEFA B licenciją.. pakvietė į pokalbį, patikau ir todėl esu čia“, – sportas.lt portalui sakė A.Šalkauskaitė.

Šokius ir baletą vaikystėje lankiusi mergina prieš dvylika metų su geriausia drauge pradėjo lankytis futbolo rungtynėse. Tuomet su ta pačia drauge prisijungė prie „Žalgirio“ akademijos, o dar vėliau ir prie teisėjų korpuso. Sykį futbolo rungtynėse dvi merginas pamatęs futbolo inspektorius Gercas Žakas pasiūlė tapti teisėjomis. Merginos nesutriko ir, pačių nuostabai, su tokiu pasiūlymu sutiko.

„Kalbant apie futbolo treniruotes, kadangi fiziškai buvau stipri, tai prisijungti sunku nebuvo. Aišku, techniškai atsilikau nuo merginų, tačiau laikui bėgant viskas buvo gerai. O su teisėjavimu ne taip gerai (šypsosi). Neatlaikiau psichologinio spaudimo ir po metų mečiau. Savo ruožtu, mano draugė tapo FIFA teisėja“, – pasakojo „Fenerbahce“ trenerė.

Per dvylika karjeros metų Augustina žaliai baltų marškinėlių neiškeitė į nieką. Paskutinį kartą juos vilkėjo šių metų rugsėjo 3 dieną MFA „Žalgirio-MRU B“ rungtynėse prieš Širvintų MFK „Žalgirį“. Tą dvikovą vilnietės laimėjo 9:0.

„Džiaugiuosi turėjusi tokią galimybę. Per tuos metus spėjau pažaisti ir A lygoje, ir Pirmoje lygoje. Iš viso laiko išskirčiau du etapus: kai prie komandos prisijungė treneris Vytas Jančiauskas, ir kai prisijungė kitas treneris Karolis Jasaitis. Šie specialistai leido suprasti, kad galimybių ribos yra neišsemiamos“, – pasakojo buvusi žalgirietė.

Įstojusi į Vilniaus universitetą, mergina ėmė studijuoti turkologiją, o 2016 metais pagal mainų programą išvyko į Turkiją. Netrukus ji prisijungė prie „Antalyaspor“ jaunimo akademijos, kur užėmė direktoriaus asistentės pareigas.

„Man viskas ten buvo gerai, tačiau kaip tik tuo metu užsikabinau ant treniravimo. Grįžau į Lietuvą, išsilaikiau UEFA C, vėliau UEFA B licencijas, Vilniuje pradėjau treniruoti berniukus ir taip prasidėjo mano kaip trenerės karjera. Vasarą atostogavau Turkijoje, kur sulaukiau klausimo, ar nenorėčiau treniruoti komandą Turkijoje. Į mano pageidavimą atsiliepė ne viena komanda, bet aš pasirinkau vieną didžiausių ir garsiausių klubų, turintį puikius treniruočių aikštynus, puikią organizaciją, komunikaciją ir taip toliau, ir panašiai. Atvykau į Stambulą. Pradžia buvo labai sunki, nes anksčiau su turkių moterų komandomis nebuvau dirbusi. Lyginant su Lietuva, darbo pobūdis stipriai skiriasi. Čia yra reikalų ne tik per treniruotę, bet ir prieš ją bei po jos. Komanda suformuota labai gerai, liko tai įrodyti aikštėje“, – pasakojo A.Šalkauskaitė.

Jaunoji trenerė tikisi Turkijoje užsigrūdinti ir grįžusi į Lietuvą perteikti šią patirtį MFA „Žalgirio-MRU“ merginoms. Augustina pripažįsta, kad deda labai daug pastangų ir džiaugiasi, kad jos pastangos nelieka nepastebėtos. Treniruotes Augustina derina su magistro studijomis Mykolo Romerio universitete – tame pačiame, kurio pavadinimas puikuojasi ir jos gimtajame futbolo klube.