Praėjusią savaitę ketveriomis rungtynėmis baigėsi Lietuvos moterų pirmos lygos čempionatas. Užtikrintai pirmąją vietą jame iškovojo Vilniaus MFA „Žalgirio-MRU“ merginos, kurios iškovojo visas keturiolika pergalių.

Dar prieš tris savaites užsitikrinusios nugalėtojo titulą, jaunosios žalgirietės nemažino apsukų ir paskutinėse dvejose rungtynėse užtikrintai nugalėjo „Vilniaus“ ir „Jonavos“ ekipas. Nepaisant jauno amžiaus, žalgirietės užtikrintai kalba, kad norint tobulėti, privalo žiūrėti ne į varžoves, o į save.

Esame jaunos, tačiau įrodėme, kad ir jauna komanda gali laimėti lygą. Mes visąlaik siekdavome savo tikslų, nepriklausomai nuo to, prieš ką tekdavo žaisti. Galvoju, kad tik tai veda prie pagrindinio tikslo – tobulėjimo. Aišku, pirmajame rate daugiau dėmesio skyrėme susipažinimui su varžovėmis, o antrajame – toliau įrodinėjome, kad esame stipresnės, – sakė viena komandos lyderių Karolina Jasaitytė.

Manau, kad mūsų pergales lėmė visos komandos sunkus darbas treniruočių metu bei didžiulis noras laimėti. Kaip ir kiekvienais metais, savo karjerose žengėme žingsnį į priekį – tiek technikos, tiek fiziškumo srityse. Su kiekvienomis rungtynėmis įgaudavome vis daugiau patirties, tad natūralu, kad kuo toliau, tuo geriau žaidėme. Dar vienas svarbus momentas – mes niekada nenuvertindavome priešininkių, mes tiesiog mėgavomės žaidimu, – Karolinai antrino dar viena lygos nugalėtoja Kotryna Maželytė.

„Žalgirio B“ ekipa ne vienai akademijos auklėtinei tapo tramplynu į A komandą, kuri šiemet sugebėjo A lygoje pirmąsyk istorijoje iškovojo sidabro medalius. Galime neabejoti, kad dabartinėms B komandos lyderėms A komandos vartai taip pat artimiausiu metu atsidarys.

Be abejo, tokia klubo filosofija – B komandoje ruošti merginas pagrindinei komandai. Pačioms merginoms yra gerai tai, kad jos čia gali būti pastebėtos. Labai svarbu nesustoti, išlaikyti motyvaciją, draugišką kolektyvą ir toliau siekti savo tikslų, – kalbėjo K. Jasaitytė.

Tikrai norėčiau išbandyti savo jėgas A komandoje ir tikiu, kad tai kažkada ateityje nutiks. Bet bent jau kol kas dėl to nekvaršinu sau galvos. Iš tikro labiau galvoju, kaip kitąmet vėl užtikrintai laimėti pirmąją vietą, – šypsojosi K. Maželytė.

Žalgirietės šiame sezone devyniais taškais aplenkė antroje pozicijoje likusią „Ukmergės“ ir trylika taškų – trečioje vietoje likusią „Vilniaus“ komandą. Rezultatyviausia lygos žaidėja tapo nugalėtojų gretose žaidusi Ugnė Lazdauskaitė. Pastaroji į varžovių vartus įmušė 35 įvarčius.