Lietuvos moterų futbolo asociacijos I lygos finalas pateisino lūkesčius. Dėl nugalėtojų titulo susigrūmė pajėgiausios komandos, be kluptelėjimų finalą pasiekusios MFA „Žalgiris B-MRU“ ir Šiaulių FK „Gintra B-ŠSG“. Lemiamose rungtynėse prireikė ir pratęsimo, o po lygios ir atkaklios kovos pergalę 2:1 (1:1) iškovojo jaunosios žalgirietės. Nugalėtojoms įvarčius pelnė Barbara Antonovič ir Karolina Jasaitytė, Šiaulių ekipos gretose pasižymėjo komandos kapitonė Greta Lukjančukė.

BFA arenoje vykusios finalinės rungtynės prasidėjo greitu žalgiriečių įvarčiu. 4 min. K. Jasaitytė iš savo aikštės pusės tiksliu perdavimu perskrodė varžovių gynyba, o viena prieš vartininkę išbėgusi B. Antonovič užtikrintai pasiuntė kamuolį į šiauliečių vartų tinklą.

Praleidusios įvartį šiaulietės pradėjo žaisti aktyviau, perėmė iniciatyvą ir vieną po kitos rengė atakas. Ir 12 min. po G. Lukjančukės tolimo smūgio rezultatas tapo lygus 1:1. Žalgirietė Greta Jaroševičiūtė pralaimėjo dvikovą „Gintra B-SŠG“ ekipos kapitonei ir pastaroji permetė kamuolį per iš vartų išbėgusią MFA „Žalgiris“-MRU vartininkę Inetą Šukštulytę.

Apsikeitusios įvarčiais komandos ėmė žaisti kiek atsargiau. Šiaulietės stengėsi tolimais perdavimais ieškoti atakos smaigalyje žaidusios G. Lukjančukės, o žalgiriečių puolimo veiksmuose aktyviai dalyvavo Erika Šupelutė, Ugnė Slankauskaitė, Gytė Ulenskaitė ir Žemyna Lekavičiūtė.

24 min. po K. Jasaitytės tolimo baudos smūgio Šiaulių ekipos vartininkė nesugavo kamuolio, bet jį iš vartų išmušė gynėja. Po kelių minučių pavojingu tolimu smūgiu atsakė šiaulietė G. Lukjančukė, bet I. Šukštulytė vieną smūgį atrėmė, o kitas skriejo virš vartų.

34 min. po Ž. Lekavičiūtės perdavimo iš dešinio krašto baudos aikštelėje kamuolį gavo E. Šukštulytė, bet rezultatyviausiai I lygos futbolininkei nepavyko nei tikslus perdavimas, nei akcentuotas smūgis.

Erika puikią progą persverti rezultatą turėjo pačioje kėlinio pabaigoje, bet po G. Ulenskaitės perdavimo viena prieš vartus atsidūrusi žalgirietė smūgiavo labai netaikliai.

Antro kėlinio pradžioje aktyviau žaidusios šiaulietės kelis kartus grėsmingais smūgiavo į žalgiriečių vartus, bet smūgiai tikslo nepasiekė. Išpuoliais atsakinėjo ir žalgirietės, bet senkant jėgoms futbolininkių veiksmus vis dažniau kaustė nuovargis.

Po dviejų kėlinių rezultatas buvo lygus 1:1, tad kova dėl titulo persikėlė į pratęsimą.

Jį ir vėl aktyviau pradėjo šiaulietės: galva pavojingai smūgiavo G. Lukjančukė, o kamuolys praskriejo virš skersinio. Bet žalgirietės nepasidavė. 95 min. į varžovių vartus smūgiavo E. Šupelytė, o po kelių akimirkų Ž. Lekavičiūtė dar vienu smūgiu patikrino šiauliečių vartų konstrukcijos tvirtumą.

Baigiantis pirmam pratęsimo kėliniui apie save vėl priminė šiauliečių puolėjos, bet I. Šukštulytė efektingai atrėmė pavojingą varžovių šūvį.

O prieš antrą pratęsimo kėlinį bene svarbiausią taktinį sprendimą priėmė MFA „Žalgiris B“-MRU vyriausias treneris Karolis Jasaitis, nusprendęs iš vidurio gynėjos pozicijos į aikštės vidurį pastūmėti K. Jasaitytę.

Šis manevras leido perimti žaidimo kontrolę aikštės viduryje, o 109 min. Karolina tolimu baudos smūgiu pasiuntė kamuolį į tolimą viršutinį Kamilės Drąsutytės ginamų vartų kampą – ir išvedė MFA „Žalgiris B“-MRU ekipą į priekį 2:1.

Kaip netrukus paaiškėjo – tai buvo pergalingas įvartis.

Per likusį laiką šiaulietės bandė iš paskutinių jėgų atakuoti, žalgirietės gynėsi ir ieškojo progų kontratakoms, bet rezultatas nepakito ir nuaidėjus finaliniam arbitro Kęstučio Bartuškevičiaus švilpukui pergalės šokyje sukosi MFA „Žalgiris B“-MRU futbolininkės.

Žalgirietės apgynė pernai iškovotą LMFA I lygos nugalėtojų titulą, tuo metu praėjusiame sezone A lygoje žaidusi Šiaulių komanda pasidabino sidabro medaliais.

MFA „Žalgiris B“-MRU – Šiaulių FK „Gintra B-SŠG“ 2:1 (1:1)

Įvarčiai: 5 min. B. Antonovič, 110 min. K. Jasaitytė; 12 min. G. Lukjančukė.

Įspėjimai: 55 min. K. Maželytė, 63 min. B. Antonovič, 77 min. E. Stefanovič; 103 min. R. Šešplaukytė.

MFA „Žalgiris B“-MRU: Ineta Šukštulytė, Barbara Antonovič (71 min. Barbora Žižniauskaitė), Žemyna Lekavičiūtė, Greta Jaroševičiūtė, Ugnė Slankauskaitė, Karolina Jasaitytė, Erika Deventinaitė (20 min. Kotryna Maželytė), Emilija Stefanovič (82 min. Mantė Alminaitė), Erika Šupelytė, Irūna Blaškytė, Gytė Ulenskaitė (117 min. Paula Saulėnaitė). Atsargoje: Martyna Paplauskaitė, Austėja Petkevičiūtė, Elinga Pampuškaitė.