LMFA Pirmos lygos pirmenybių ketvirtfinalio rungtynėse MFA „Žalgiris B“-MRU ekipa penktadienį Pilaitės gimnazijos aikštyne 5:0 (2:0) nugalėjo Tauragės SC-MFK komandą. Nugalėtojų titulą ginančios sostinės ekipos gretose trimis įvarčiais pasižymėjo Žemyna Lekavičiūtė, po vieną įvartį pridėjo Karolina Jasaitytė ir Ugnė Slankauskaitė.

Pietų-Rytų regione žaidusios žalgirietės laimėjo visas 12 rungtynių ir septynių komandų divizione užėmė pirmą vietą. Tuo metu Šiaurės-Vakarų regione rungtyniavusios Tauragės futbolininkės per 10 žaistų rungtynių surinko 12 taškų ir tarp šešių komandų buvo ketvirtos. Pagal LMFA Pirmos lygos varžybų nuostatus, keturios aukščiausias vietas savo grupėse užėmusios komandos dėl titulo kovoja atkrintamosiose varžybose.

Žalgirietės LMFA Pirmos lygos ketvirtfinalyje didesnių problemų neturėjo ir užtikrintai žengė į pusfinalį. Dideles pajėgas gynyboje sutelkusios viešnios iš Tauragės atsilaikė iki 25 minutės, kai K. Jasaitytė firminiu tolimu smūgiu pelnė pirmąjį įvartį. Išsiveržusios į priekį žalgirietės nemažino apsukų ir toliau atkakliai ieškojo kelių prie varžovių vartų. Progų neišnaudojo U. Slankauskaitė, Barbara Antonovič, Gytė Ulenskaitė ir Barbora Žižniauskaitė, tačiau pirmo kėlinio pabaigoje Ž. Lekavičiūtė baudos aikštelėje pirma suskubo prie atšokusio kamuolio ir pelnė antrą įvartį.

Antrame kėlinyje Tauragės futbolininkės ir toliau daug dėmesio skyrė savo vartų saugumui. Savo baudos aikštelės prieigose susitelkusios varžovės neleido laisvai manevruoti MFA „Žalgiris B“-MRU atakuojančioms žaidėjoms, tad žalgirietės buvo priverstos laimės ieškoti tolimais smūgiais.

Ir nors dauguma smūgių sėkmės neatnešė, bet keli bandymai virto efektingais įvarčiais. 55 min. U. Slankauskaitė po B. Žižniauskaitės perdavimo iš dešinio krašto vienu lietimu aukšta trajektorija pasiuntė kamuolį po Ginos Mankutės ginamų vartų skersiniu, o 76 ir 79 min. puikiais smūgiais pasižymėjo Ž. Lekavičiūtė.

Po rungtynių MFA „Žalgiris B“-MRU vyriausias treneris Karolis Jasaitis pasidžiaugė ne tik pergale, bet ir kokybišku žaidimu. „Kontroliavome rungtynių eigą nuo pirmos iki paskutinės minutės, o svarbiausia, kad merginos demonstravo tikrai kokybišką, aukšto lygio futbolą. Varžovės labai kompaktiškai gynėsi, nebuvo lengva prasiveržti su kamuoliu prie jų vartų, bet žalgirietės įrodė, kad moka žaisti ir prieš tokią gynybą. Galiu pagirti visas žaidėjas, visos žaidė drausmingai, susikaupusios, gal tik kiek trūko geresnio progų realizavimo. Smagu, kad žengėme solidų žingsnį link Pirmos lygos nugalėtojų titulo, bet kova dar nebaigta, mūsų laukia dar dvi svarbios rungtynės“, – teigė K. Jasaitis.

Kitose LMFA Pirmos lygos ketvirtfinalio rungtynėse „Kauno Žalgirio“ FA 4:1 įveikė Ukmergės „SC-Ukmergė“ ekipą, Šiaulių FK „Gintra B-ŠSG“ 8:0 sutriuškino MFK „Žalgiris-Širvintų SC“, o FK „Vilnius B“ po pratęsimo 2:1 palaužė „FA-FK Panevėžys-PRSSG“ komandą.

Pusfinalyje MFA „Žalgiris B“-MRU susitiks su „Kauno Žalgirio“ FA komanda, o Šiaulių FK „Gintra B-ŠSG“ išmėgins jėgas su FK „Vilnius B“ futbolininkėmis.

MFA “Žalgiris B”-MRU – Tauragės SC-MFK 5:0 (2:0).

Įvarčiai: 25 min. K. Jasaitytė, 43, 76 ir 79 min. Ž. Lekavičiūtė, 55 min. U. Slankauskaitė.

MFA “Žalgiris B”-MRU: Ineta Šukštulytė, Barbara Antonovič, Greta Jaroševičiūtė, Kotryna Maželytė, Karolina Jasaitytė (60 min. Elinga Pampuškaitė), Irūna Blaškytė (Mantė Alminaitė), Emilija Stefanovič, Gytė Ulenskaitė, Ugnė Slankauskaitė, Barbora Žižniauskaitė, Žemyna Lekavičiūtė. Atsargoje: Martyna Paplauskaitė, Erika Deventinaitė, Austėja Petkevičiūtė.