MFA „Žalgiris B“-MRU komanda po metų pertraukos grįžta į Lietuvos moterų futbolo asociacijos (LMFA) Pirmos lygos finalą. Pernai bronzos medalius iškovojusios žalgirietės šį sezoną tapo reguliaraus sezono nugalėtojomis, o pusfinalyje įveikė ketvirtą vietą po pirmojo varžybų etapo užėmusią MFK „Žalgiris“ ekipą.

Pirmose pusfinalio rungtynėse žalgirietės LEU stadione varžoves įveikė 6:0, o atsakomojoje dvikovoje Senvagės gimnazijos aikštyne triumfavo rezultatu 4:0 (2:0). Po įvartį nugalėtojoms pelnė Patricja Penkauskaitė, Kotryna Maželytė, Aivė Andriuškevičiūtė ir Barbara Antonovič.

Pirmose pusfinalio rungtynėse rezultatyviais smūgiais pasižymėjo Milda Ivanciūtė, Ugnė Slankauskaitė, Skaistė Petrauskaitė, o taip pat jau minėtos P. Penkauskaitė, A. Andriuškevičiūtė ir B. Antonovič.

Penktadienį žalgirietiškoje akistatoje pirmasis įvartis krito tik 37 min., po P. Penkauskaitės smūgio, o 44 min. MFA „Žalgiris B“-MRU komandos pranašumą padvigubino K. Maželytė. Trečią įvartį 68 min. įmušė A. Andriuškevičiūtė, o paskutinį tašką rungtynėse padėjo 89 min. pasižymėjusi komandos kapitonė B. Antonovič.

„Žengėme į finalą demonstruodamos aukščiausio lygio futbolą. Nors varžovės stengėsi iš visų jėgų, labai koncentruotai gynėsi, bet mes žaidėme savo futbolą ir galiausiai „atrakinome“ jų gynybą. Šį kartą mūsų pagrindiniu ginklu tapo tolimi smūgiai. Taip pat galiu tik pasidžiaugti, kad antroje rungtynių dalyje visos paraiškoje buvusios futbolininkės žengė į aikštę ir prisidėjo prie pergalės. Tad į finalą žengėme tikrai pakiliomis nuotaikomis, o vieninteliu liūdnesniu akcentu tapo varžovių komandos žaidėjos Martos Lipnickaitės trauma. Linkiu Martai kuo greitesnio sugrįžimo į aikštę, o mes ruošiamės finalinėms rungtynėms!“, – po atsakomosios pusfinalio dvikovos teigė MFA „Žalgiris B“-MRU vyr. treneris Bogdan Lukashenko.

Spalio 20 dieną Kaune vyksiančiame finale MFA „Žalgiris B“-MRU susitiks su Telšių „Džiugo“ komanda. Telšiškės atsakomosiose pusfinalio rungtynėse savo aikštėje 3:1 (2:1) nugalėjo Ukmergės „SC-Ukmergė“ futbolininkes. Pirmoji Tešių ir Ukmergės akistata baigėsi be įvarčių 0:0.

LMFA Pirmos lygos finale MFA „Žalgiris B“-MRU žais po metų pertraukos. 2020 ir 2021 metais finaluose triumfavusios žalgirietės pernai suklupo pusfinalyje, bet rungtynėse dėl trečios vietos 2:1 įveikė Utenos „Utenio“ futbolininkes.

STATISTIKA

Vilniaus MFK „Žalgiris“ – MFA „Žalgiris B“-MRU 4:0 (2:0)

Įvarčiai: 37 min. P. Penkauskaitė, 44 min. K. Maželytė, 68 min. A. Andriuškevičiūtė, 89 min. B. Antonovič.

MFA „Žalgiris B“-MRU: Erneta Rinkevičiūtė, Fjameta Kuktaitė (46 min. Dija Marija Laniauskaitė), Greta Jaroševičiūtė, Kotryna Maželytė (61 min. Glorija Rozenkovič), Irūna Blaškytė, Laura Grucytė (61 min. Paula Saulėnaitė), Radvilė Kelečiūtė (46 min. Aivė Andriuškevičiūtė), Patricja Penkauskaitė (61 min. Austėja Petkevičiūtė), Barbara Antonovič, Milda Ivanciūtė (61 min. Lėja Banevičiūtė), Skaistė Petrauskaitė (46 min. Elinga Pampuškaitė).