Paskutinėse „Spark Energy“ Lietuvos moterų futbolo A lygos rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU sekmadienį svečiuose lygiosiomis 0:0 sužaidė su FK „Vilnius“ ekipa ir trečius metus iš eilės šalies pirmenybėse iškovojo sidabro medalius.

Nors po 19 turų abi komandos turėjo po 35 taškus, bet dėl geresnio tarpusavio rungtynių santykio MFA „Žalgiris“-MRU komandą tenkino ir lygiosios, tuo metu antrą vietą užimti siekusios vilnietės privalėjo iškovoti pergalę.

MFA „Žalgiris“-MRU vyriausias treneris Karolis Jasaitis prieš rungtynes sakė, kad žalgirietės į aikštę eis kautis dėl pergalės, o ne siekti lygiųjų. Ir iš tiesų, intensyviose bei atkakliose rungtynėse abi komandos atakavo didelėmis pajėgomis, tačiau pirmą kartą žalgiriečių ir vilniečių derbyje buvo užfiksuotos nulinės lygiosios.

Tiesa, pirmame kėlinyje po tolimų „Vilniaus“ futbolininkių smūgių Medos Šeškutės ginamus vartus nuo didelių nemalonumų apsaugojo skersinis, tačiau savo progų turėjo ir žalgirietės. Energingai kairiame krašte žaidusi kanadietė Jullien Ramirez vieną po kito siuntė perdavimus į baudos aikštelę, bet nei Erikai Šupelytei, nei Deborai Stone nepavyko nukreipti kamuolio į vartus.

34 min. puikią progą pasižymėti turėjo rungtynes startinėje sudėtyje pradėjusi žalgirietė Aristelle Luise Yog Atouth, bet po E. Šupelytės perdavimo stipriai į vartus smūgiavusi futbolininkė sukirto kamuolį į varžovių vartininkę Aušrą Klevečkaitę.

Po pertraukos šiek tiek pavojingiau atakavo vilnietės, bet patikimai žaidusi M. Šeškutė nesuteikė varžovėms jokių progų. Savo ruožtu, 59 min. MFA „Žalgiris“-MRU įžaidė kampinį ir po dar vieno E. Šupelytės perdavimo galva į šeimininkių vartus smūgiavo Insa Fischer, bet kamuolys praskriejo greta virpsto.

Antro kėlinio viduryje žalgirietės perėmė iniciatyvą ir kelis kartus tikrino vilniečių vartininkės budrumą tolimais smūgiais, o 73 min. dešiniu kraštu prasiveržusi Laura Ruzgutė atliko pavojingą perdavimą į baudos aikštelę, bet nei viena komandos draugė jo nepasiekė.

80 min. po J. Ramirez perdavimo kamuolys varžovių baudos aikštelėje atsimušė į „Vilniaus“ gynėjos ranką, tačiau arbitras Darius Petraška taisyklių pažeidimo neįžvelgė ir baudinio nepaskyrė.

Baigiantis rungtynėms vilnietės mėgino didesnėmis pajėgomis apgulti žalgiriečių vartus, tačiau užtikrintai žaidusios MFA „Žalgiris“-MRU gynėjos susidorojo su visais varžovių bandymais ir nesuteikė „Vilniaus“ futbolininkės nei vienos rimtesnės galimybės išplėšti pergalę.

Po lygiosiomis pasibaigusio Vilniaus derbio 36 taškus surinkusi MFA „Žalgiris“-MRU A lygos turnyrinėje lentelėje pakilo į antrą vietą ir trečius metus iš eilės užsitikrino sidabro medalius. Tuo metu „Vilnius“ sezoną užbaigė trečioje pozicijoje.

Lietuvos čempionių titulą jau gerokai anksčiau užsitikrino Šiaulių „Gintra“. Paskutinėse rungtynėse šiaulietės savo aikštėje 2:0 nugalėjo penktą vietą užėmusią Joniškio „Saned“ ekipą ir surinko 58 taškus iš 60-ies galimų.

STATISTIKA

FK „Vilnius“ – MFA „Žalgiris“-MRU 0:0.

Įspėjimai: 30 min. J. Ramirez.

MFA „Žalgiris“-MRU: Meda Šeškutė, Anastasia Sivolobova, Karolina Jasaitytė, Augustė Andrijevskytė, Insa Fischer, Laura Ruzgutė, Aristelle Luise Yog Atouth, Debora Stone, Margita Vasovič, Erika Šupelytė, Jullien Ramirez (89 min. Irūna Blaškytė). Atsargoje: Ineta Šukštulytė, Dominyka Vaiginytė, Paulė Milkintytė, Saulė Uždavinytė, Kotryna Maželytė, Karina Klevinskaitė.