2022 m. sezone MFA „Žalgiris“-MRU ekipos gynybos linijoje nebebus Gretos Markauskaitės. Dvejus metus žaliai baltų gretose praleidusią futbolininkę pakeis iš Kauno į Vilnių persikėlusi Lietuvos nacionalinės moterų rinktinės gynėja Monika Piesliakaitė.

19-metė G. Markauskaitė MFA „Žalgiris“-MRU gretose LMFA A lygoje 2020-2021 m. iš viso sužaidė 36 rungtynes ir pelnė 2 įvarčius. Iš Jonavos kilusi gynėja su sostinės ekipa iškovojo du Lietuvos vicečempionių titulus, o 2021 m. pabaigoje sulaukė kvietimo ir į nacionalinę šalies moterų rinktinę.

„Per šiuos du sezonus Greta tapo svarbia mūsų komandos dalimi, pagrindine gynybinės linijos žaidėja. Ji svariai prisidėjo MFA „Žalgiris“-MRU pergalių Lietuvos čempionate, o man asmeniškai labai džiugu, kad Gretos žaidimas sulaukė ir moterų rinktinės trenerių dėmesio. Viso MFA „Žalgiris“-MRU kolektyvo vardu nuoširdžiai dėkoju Gretai už jos darbą treniruotėse ir rungtynėse, bei linkiu sėkmės ateityje – tiek futbolo aikštelėse, tiek ir asmeniniame gyvenime“, – teigė MFA „Žalgiris“-MRU vadovas Svajūnas Stravinskas.

Studijuoti į Jungtines Amerikos Valstijas išvykusią G. Markauskaitę MFA „Žalgiris“-MRU komandoje pakeis Lietuvos nacionalinės moterų rinktinės gynėja M. Piesliakaitė. „Tai yra labai rimtas papildymas mūsų komandai, – konstatavo MFA „Žalgiris“-MRU vadovas S. Stravinskas. – Monika yra Lietuvos rinktinės žaidėja, patyrusi, ne vienerius metus aukščiausioje lygoje praleidusi futbolininkė. Ji neabejotinai sustiprins mūsų gynybą ir suteiks stabilumo visai komandai“.

26 metų M. Piesliakaitė LMFA A lygoje debiutavo dar 2015 m., o per septynis sezonus Kauno „LSU-Žara“ ir „Kauno Žalgiris“ komandose sužaidė 104 rungtynes bei pelnė 3 įvarčius. Lietuvos rinktinėje Monika debiutavo 2018 metais ir nacionalinės ekipos garbę gynė 10 kartų.

Anot jos, apsispręsti ir priimti MFA „Žalgiris“-MRU pasiūlymą nebuvo sudėtinga. „Taip jau nutiko, kad praėjusią vasarą persikėliau į Vilnių, ir nors sezoną baigiau „Kauno Žalgirio“ komandoje, tačiau kurį laiką treniravausi kartu su žalgirietėmis, susipažinau su treneriais, vadovais. Man patiko darbas treniruotėse, tad nusprendžiau šį sezoną prisijungti prie MFA „Žalgiris“-MRU kolektyvo. Pastaruosius kelis metus žalgirietės Lietuvoje rodė gerus rezultatus, tai yra ne tik stipri komanda, bet ir puiki organizacija. Be to, MFA „Žalgiris“-MRU gretose yra nemažai iš žaidimo Lietuvos rinktinėje pažįstamų futbolininkių, tad tikrai nesijaučiu naujoke. Tikiu, kad šiais metais su žalgirietėmis kovosime dėl aukščiausių vietų čempionate, o aš norėčiau padėti komandai žengti dar vieną žingsnį į priekį“, – teigė M. Piesliakaitė.

MFA „Žalgiris“-MRU naujokės debiutas šalies vicečempionių ekipoje turėtų įvykti sausio 29 dieną startuosiančiame Žiemos taurės turnyre. Žalgirietės A grupėje žais su Gargždų FK „Banga“ ir Joniškio FK „Saned“, o B grupėje varžysis Šiaulių FK „Gintra“-ŠSG, FK „Vilnius“ ir Kauno rajono FC „Hegelmann“.

Pirmąkart Žiemos taurės turnyras bus vykdomas Pilaitės gimnazijos futbolo manieže. Sausio 29 dieną startuos grupių etapas, o finalinis etapas dėl galutinių vietų numatomas kovo 5 dieną.