2022 m. sezoną MFA „Žalgiris“-MRU pradės su gausesnėmis futbolininkių iš užsienio pajėgomis. Prieš LMFA moterų futbolo A lygos startą sostinės ekipa pasiraše sutartis su penkiomis užsienietėmis: komandą papildė kanadietės Julien Amara Ramirez ir Hannah Mirim Park, amerikietė Arianna Lynn Veland, bei ukrainietės Polina Yanchuk ir Nadiia Veherych.

Iš šio penketo tik N. Veherych nėra naujokė Vilniuje ir Lietuvoje. 20-metė futbolininkė MFA „Žalgiris“-MRU gretose debiutavo dar praėjusių metų balandį. Iš viso A lygoje ji sužaidė šešerias rungtynes, o vasarą grįžo į Ukrainą ir pasirašė sutartį su Ukrainos Pirmoje lygoje debiutavusia Donecko „Shakhtar“ moterų futbolo komanda.

Šioje komandoje pernai rungtyniavo ir P. Yanchuk. 20-metė futbolininkė buvo viena iš ryškiausių „Shakhtar“ komandos žaidėjų ir Pirmoje lygoje per 10 rungtynių pelnė net 25 įvarčius. Donecko moterų futbolo komandos gerbėjai P. Yanchuk išrinko geriausia 2021 metų „Shakhtar“ ekipos futbolininke.

Iki vasario 24 dienos N. Veherych ir P. Yanchuk sezonui ruošėsi su Donecko „Shakhtar“ ekipa, bet prasidėjus karui Ukrainoje futbolininkės atvyko į Lietuvą ir prisijungė prie MFA „Žalgiris“-MRU komandos.

23-ejų amerikietė Arianna Lynn Veland 2016 – 2019 metais žaidė Ilinojaus universiteto moterų komandoje. Per ketverius metus NCAA pirmenybėse ji sužaidė 74 rungtynes ir pelnė 10 įvarčių. Baigusi studijas Arianna iš Jungtinių Amerikos Valstijų persikėlė į Europą ir 2020 m. rugsėjį pasirašė sutartį su Vokietijos antroje moterų futbolo lygoje žaidusia „FC Würzburger Kickers“ ekipa. Vėliau Arianna rungtyniavo Švedijoje ir Rusijoje, o dabar karjerą tęs Lietuvoje, MFA „Žalgiris“-MRU komandoje.

Sausį MFA „Žalgiris“-MRU gretas papildė ir dvi Lietuvos futbolininkės – vartininkė Meda Šeškutė ir gynėja Monika Piesliakaitė. Sostinės ekipos vyriausias treneris Karolis Jasaitis teigė, kad pasirengimo sezonui metu visos naujokės paliko teigiamą įspūdį ir drauge su MFA „Žalgiris“-MRU senbuvėmis sudarys pagrindinių žaidėjų branduolį.

„Užsienietės gerai įsiliejo į kolektyvą, matosi, kad tai gan aukšto lygio, pajėgios žaidėjos, turinčios neblogus futbolo įgūdžius. Šiek tiek neramina, kad pastaruosius kelis mėnesius jos darbavosi tik treniruotėse ir iki šiol dar neturėjo progos išbandyti jėgų oficialiose rungtynėse. Visgi manau, kad komanda neblogai sukomplektuota ir bus pasirengusi čempionato startui. Tiesa, jei pernai mūsų gretose buvo ryški puolimo lyderė Ugnė Lazdauskaitė, tai šiais metais tokios dominuojančios puolėjos neturėsime, tad atakoje naštą ir atsakomybę teks pasidalinti visoms futbolininkėms“, – konstatavo ketvirtą sezoną su MFA „Žalgiris“-MRU komanda pradedantis K. Jasaitis.

Pirmąsias oficialias 2022 m. sezono rungtynes žalgirietės žais šį sekmadienį. LMFA A lygos 2 turo dvikovoje MFA „Žalgiris“-MRU susitiks su šalies čempionėmis Šiaulių „Gintros“ futbolininkėmis. Rungtynės vyks Šiauliuose, jų pradžia – 15 val.