„MFA Žalgiris“ kuria Lietuvos moterų futbolo istoriją. Vienintelė šalies akademija turinti komandas nuo pačių mažiausių iki moterų komandos A lygoje. Niekas nežino, kiek realu tokią istoriją sukurti, tačiau sostinės moterų futbolo klubas siekia pokerio – laimėti dviejų skirtingų amžiaus grupių Merginų Elitinės lygos čempionatus, nugalėti Pirmoje lygoje ir A lygoje nuo sosto nuversti daugkartinę čempionę Šiaulių „Gintrą“.

Ar tai įmanoma? Pagyvensime, pamatysime, bet dar prieš gerą mėnesį visos keturios akademijos komandos puikavosi ant aukščiausių pozicijų laiptelių. „Kai tik atvykau, pamačiau čia tikrai stiprias komandas, stipriu charakteriu pasižyminčias ir tuo pačiu talentingas merginas. Jos visiškai pelnytai triumfavo tiek U-15, tiek U-17 Elitinėse lygose. Geras komandinis darbas, selekcija, aukšto lygio treniruotės“, – pagrindinius puikaus sezono kriterijus atskleidė techninis direktorius Bogdanas Lukašenko.

Savęs jaunasis direktorius į pergales lemiantį meniu neįrašė, nepaisant to, kad klube netrūksta kalbų apie tai, kad prisijungus šiam specialistui, viskas klube atsidūrė savo vietose. „Man labai patinka jūsų graži, žalia šalis ir esu laimingas galėdamas būti čia. Pats pirmas įspūdis buvo toks, kad bus galimybė dirbti su itin talentingomis žaidėjomis ir dirbti geromis treniruočių sąlygomis. MFA „Žalgiryje“ yra absoliučiai visos sąlygos tam, kad tobulėtum“, – pasakojo sporto direktorius.

– Bogdanai, pradėkime pokalbį nuo jau laimėtų titulų. Kas lėmė tiek U-15, tiek U-17 pergales?

– Čempionu gali tapti kiekvienas, tačiau viršūnėje išsilaikyti daugybę metų reikalauja protu nesuvokiamų pastangų. Mūsų mergaitės stengiasi per treniruotes, nepaisant to, ar už lango šalta, ar karšta. Jos visiškai nusipelnė šių titulų, visų pirma, dėl to, kad jos yra futbolo fanės. O mes, kaip klubas, tik išryškiname jų geriausias savybes. Noriu pažymėti, kad jei merginos kada nors galvojo apie futbolą, bet nedrįso ateiti, tai pats laikas pasiryžti tam. Laukiame papildymo visose grupėse.

– Tam, kad tobulėtum reikalinga konkurencija. Žalgirietės tarp savo bendraamžių įprastai dominuoja. Kaip manote, ar nuolatinės pergalės yra geriausias tobulėjimo garantas?

– Vienareikšmiškai nėra lengva atsakyti. Vis tik, ką pastebiu, tai merginų ambicijas. Joms laimėti vieną kartą neužtenka, nes jos to nori dar ir dar. Mes, savo ruožtu, po truputį savo jaunimą artiname prie pagrindinės komandos. Jau dabar beveik dešimt merginų treniruojasi A komandoje, taip pat pasirodo A lygos rungtynėse. Neabejoju, kad iki sezono pabaigos debiutų išvysite dar ne vieną.

– Tai kas svarbiau: titulas ar A lygą pasiekusi mergina?

– Esu įsitikinęs, kad tos merginos yra šio klubo ateitis ir greituoju laiku taps pagrindinės komandos lyderėmis. Jų didžiausias koziris – legionierės, kurios yra kitų rinktinių lyderės ar net kapitonės. Tai reiškia, kad merginos turi į ką lygiuotis. Konkurencija didelė, bet tai kelias į progresą. Tuo pačiu norime, kad merginoms nebūtų svetimas nugalėtojų mentalitetas, dėl to keliame užduotis – tapti čempionėmis visur, kur dalyvaujame.