Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU ekipa moterų A lygos 12 turo rungtynėse LEU stadione šeštadienį 5:1 (3:0) įveikė Kauno rajono FC „Hegelmann“ komandą ir įsirašė į savo sąskaitą dar vieną pergalę.

Nugalėtojoms po įvartį pelnė Rachel Emily Hawkins, Luise Yog Atouth, Karilė Liužinaitė, Busra Taskin ir Laura Ruzgutė. Pasižymėti galėjo ir rezultatyviausia čempionato žaidėja Ana Cheminava, bet 10 įvarčių šį sezoną pelniusi žalgirietė antro kėlinio viduryje nerealizavo 11 metrų baudinio.

Po pustrečios savaitės ir dviejų Baltijos moterų futbolo lygos rungtynių į A lygą sugrįžusios žalgirietės dvikovą su „Hegelmann“ pradėjo labai sėkmingai ir jau 7 minutę po kanadietės Rachel Emily Hawkins tikslaus smūgio išsiveržė į priekį. Tiesa, įvarčio džiaugsmą apkartino puolėjos trauma. Čiurną susižeidusi R. E. Hawkins buvo priversta palikti aikštelę, o ją netrukus pakeitė Karilė Liužinaitė.

Pirmoje rungtynių dalyje iniciatyva priklausė šeimininkėms, tuo metu vos 12 žaidėjų į Vilnių atsivežusios viešnios ieškojo savo progų kontratakose. 16 min. arti tikslo buvo A. Cheminava, bet jos smūgį atrėmė varžovių vartininkė Ema Daujotė, o dar po kelių minučių pavojingai į žalgiriečių vartus smūgiavo „Hegelmann“ futbolininkėį.

23 min. MFA „Žalgiris“-MRU apsigynė nuo varžovių kampinio, kapitonė L. Ruzgutė atliko preciziškai tikslų perdavimą atakos smaigalyje atsidūrusiais L. Yog Atouth, o pastaroji pabėgusi prieš vartininkę šaltakraujiškai pelnė antrą įvartį.

Iki pertraukos komandos apsikeitė pavojingais antpuoliais, tačiau džiaugėsi tik žalgirietės. 42 min. graži vicečempionių kombinacija baigėsi puikiu K. Liužinaitės tolimu smūgiu, po kurio MFA „Žalgiris“-MRU persvara išaugo iki trijų įvarčių.

Po pertraukos MFA „Žalgiris“-MRU persvara nekėlė abejonių. Aktyviai į žaidimą įsijungė po keitimo aikštėje pasirodžiusi Žemyna Lekavičiūtė, beveik visą laiką kamuolys buvo „Hegelmann“ aikštės pusėje, o 57 min. viešnių gynėjai savo baudos aikštelėje sužaidus ranka arbitrė Justina Lavrenovaitė-Perez paskyrė baudos smūgį. Deja, A. Cheminava nuo 11 metrų žymos šovė virš vartų, o netrukus viešnios parodė, kad dar turi jėgų ir noro pakovoti.

61 min. MFA „Žalgiris“-MRU treneriai atliko vartininkių keitimą ir vietoje Medos Šeškutės į aikštę išleido Austėją Petkevičiūtę. Jau po kelių minučių jaunoji vartininkė atrėmė pavojingą varžovių smūgį, bet pirma prie atšokusio kamuolio suskubusi Karolina Zabolotnaja galva nukreipė jį į žalgiriečių vartus.

Praleistas įvartis pažadino kiek apsnūdusias šeimininkes. 68 min. po kampinio galva ketvirtą įvartį pelnė B. Taskin, o dar po kelių minučių rezultatyviu smūgiu pasižymėjo L. Ruzgutė.
Per likusį laiką darbo turėjo abiejų komandų vartininkės, bet pagirtinai sužaidusi A. Petkevičiūtė atrėmė kelis labai pavojingus „Hegelmann“ futbolininkių smūgius, o E. Daujotė neleido pasižymėti A. Cheminavai.

Aštuntą pergalę iškovojusi ir 25 taškus per 10 rungtynių surinkusi MFA „Žalgiris“-MRU komanda čempionate užima antrą vietą. Pirmoje žengia 26 taškų po 10 rungtynių turinti Šiaulių „Gintra“, trečią vietą čempionate užima 16 taškų po 9 susitikimu pelniusi FK „Vilnius“ ekipa.

Kitas rungtynes moterų A lygoje MFA „Žalgiris“-MRU žais birželio 21 d. su FK „Vilnius“ komanda, o antrą A lygos ratą užbaigs birželio 25 d. dvikova su Joniškio „Saned“.

STATISTIKA

MFA „Žalgiris“-MRU – Kauno raj. FC „Hegelmann“ 5:1 (3:0)

Įvarčiai: 7 min. R. E. Hawkins, 23 min. L. Yog Atouth, 42 min. K. Liužinaitė, 68 min. B. Taskin, 71 min. L. Ruzgutė; 63 min. K. Zabolotnaja.

MFA „Žalgiris“-MRU: Meda Šeškutė (61 min. Austėja Petkevičiūtė), Liana Ghazaryan, Maya Musaskaya (80 min. Patricja Penkauskaitė), Busra Taskin, Irūna Blaškytė (46 min. Žemyna Lekavičiūtė), Ineta Šukštulytė, Ugnė Slankauskaitė, Aristelle Luise Yog Atouth (80 min. Gytė Ulenskaitė), Rachel Emily Hawkins (15 min. Karilė Liužinaitė), Ana Cheminava. Atsargoje: Viktorija Čiapaitė.