Šį šeštadienį oficialiai prasidėjo 2023–2024 metų sezono Lietuvos moterų salės futbolo čempionatas. Jame dėl nugalėtojų titulo kovos 12 komandų. Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU čempionate startuos sekmadienį, kai savo aikštėje priims Marijampolės FC ekipą.

Praėjusiame sezone bronzos medalius iškovojusios žalgirietės varžysis Pietų-Rytų regiono grupėje ir iki sausio 28 dienos susitiks su Marijampolės FC ir „Marijampolė City“ komandomis, taip pat varžovėmis iš Jonavos, Vilkijos ir Tauragės.

Šiaurės-Vakarų regiono grupėje žais čempionių titulą ginanti Gargždų „Banga“, vicečempionė Šiaulių „Gintra“-ŠSG, FA „Šiauliai“, Plungės Babrungas, Joniškio „Saned“ ir Šiaulių FK „Mamukai“.

Dvi geriausiai regioninėse grupėse pasirodžiusios komandos pateks į pusfinalį, o likusios sužais dėl galutinių čempionato vietų vasario 3–4 dienomis.

Varžybas vainikuos finalo ketverto renginys, numatomas vasario 10-11 dienomis.

MFA „Žalgiris“-MRU salės futbolo komandą trečius metus iš eilės į kovą ves Lietuvos moterų salės futbolo rinktinės vyriausias treneris Donatas Gražulis.

„Pasirengimas čempionatui vyksta sklandžiai ir tolygiai, į pirmą treniruotę salėje susirinkome dar lapkričio pabaigoje, turėjome ir kelias kontrolines rungtynes, žaidėme tiek su merginomis, tiek ir su vaikinais. Galiu tik pasidžiaugti žaidėjų požiūriu ir noru perprasti salės futbolo niuansus. Smagu, kad šiais metais mūsų sudėtyje puikiai dera jaunystė ir patirtis, tikiu, kad Laura Ruzgutė ir Anika Kyžaitė taps mano pagalbininkėmis aikštelėje, padės jaunesnėms komandos draugėms sunkesnėmis akimirkomis. Kalbant apie tikslus, galiu pasakyti, kad jie nesikeičia. Į kiekvienas rungtynes einame kautis dėl pergalės, kiekvienose rungtynėse norime tobulėti ir demonstruoti tikrą salės futbolą. Pernai ir užpernai mums nepavyko peržengti pusfinalio barjero, tad šį kartą koncentruosimės į svarbiausias čempionato kovas ir sieksime sugrąžinti čempionių titulą į Vilnių“, – teigė D. Gražulis.

MFA „Žalgiris“-MRU paskutinį kartą Lietuvos moterų salės futbolo čempionate triumfavo 2019-2020 m. sezone. Užpernai žalgirietės finišavo ketvirtoje pozicijoje, o praėjusiame sezone rungtynėse dėl trečios vietos 6:1 įveikė FK „Vilkija“ komandą ir iškovojo bronzinius apdovanojimus. Tuo metu nugalėtojų titulą gynusi „Šiaulių“-ŠSG finalinėse rungtynėse net 2:11 nusileido Gargždų „Bangai“ ir užleido nugalėtojų sostą gargždiškėms.

1 turo tvarkaraštis:

Gruodžio 16 d. (šeštadienis)

15:30 val. FK „Babrungas“ – FK „Gintra“-ŠSG; Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos sporto salė.

Gruodžio 17 d. (sekmadienis)

12:00 val. MFA „Žalgiris“-MRU – Marijampolės FC; Vilnius, MRU didžioji sporto salė.

12:00 val. „Marijampolė City“ – Tauragės SC-MFK; Kalvarijos sporto centro salė.

15:30 val. FA „Šiauliai“ – FK „Mamukai“; Šiaulių sporto gimnazijos sporto salė.

18:00 val. FK „Banga“ – FK „Saned“; Gargždų miesto policijos salė.

Gruodžio 23 d. (šeštadienis)

12:00 val. FK „Vilkija“ – FK „Jonava“; Garliava, Kauno rajono sporto centro salė.