Paskutinėse moterų A lygos trečiojo rato rungtynėse Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU sekmadienį LEU stadione 3:0 (2:0) įveikė Gargždų „Bangos“ ekipą ir iškovojo penktą pergalę iš eilės. Po įvartį nugalėtojoms pelnė Anna Dallakyan, Mia Darden ir Luize Yog Atouth.

Žalgirietės pasinaudojo tradiciniu savo ginklu ir aktyviai pradėjusios rungtynes jau pačioje jų pradžioje išsiveržė į priekį. 3 min. viešnios iš Gargždų prarado kamuolį prie savo baudos aikštelės, Joy Bokiri prasiveržė dešiniu flangu, atliko perdavimą prieš vartus buvusiai A. Dallakyan ir pastaroji iš kelių metrų atstumo nukreipė jį į vartus.

Po įvarčio žalgirietės ir toliau ilgai kontroliavo kamuolį. ieškojo laisvų erdvių varžovių aikštės pusėje ir rengė pavojingas atakas. Kelis kartus nuo MFA „Žalgiris“-MRU išuolių Gargždų komandą gelbėjo buvusi sostinės ekipos vartininkė Dominyka Vaiginytė, bet 28 min. ir ji buvo bejėgė.

Savo aikštės pusėje kamuolį perėmusios šeimininkės surengė žaibišką kontrišpuolį, kurio smaigalyje atsidūrusi puolėja Mia Darden viešnių baudos aikštelėje suklaidino gynėją ir tiksliu smūgiu pelnė antrą įvartį. Jai tai buvo jau 19-as įvartis A lygoje.

Antroje kėlinio dalyje rungtynių tempas kiek sulėtėjo, bet solidžią persvarą įgijusios žalgirietės ir toliau kontroliavo žaidimo eigą, sėkmingai stabdė varžovių išpuolius ir pačios nevengė atakuoti.

Galutinai į visus klausimus dėl rungtynių baigties atsakė trečiasis MFA „Žalgiris“-MRU įvartis. 76 min. Gifty Assifuah iš kairiojo krašto perdavė kamuolį į baudos aikštelę, „Bangos“ gynėja nesugebėjo išmušti kamuolio, o greta buvusi L. Yog Atouth pasiuntė jį varžovių vartų tinklą. 29-erių futbolininkei iš Gabono tai buvo 14-as įvartis šį sezoną.

47 taškus per 19 rungtynių surinkusi MFA „Žalgiris“-MRU komanda A lygoje užima pirmą vietą ir 6 taškais lenkia čempionių titulą ginančias Šiaulių „Gintros“ futbolininkes. Tiesa, šiaulietės yra sužaidusios keturiomis rungtynėmis mažiau.

Kitas rungtynes žalgirietės žais spalio 1 d. svečiuose su Joniškio „Saned“.

STATISTIKA

MFA „Žalgiris“-MRU – Gargždų „Banga“ 3:0 (2:0)

Įvarčiai: 3 min. A. Dallakyan, 28 min. M. Darden, 76 min. L. Yog Atouth.

Įspėjimai: 32 min. A. Andrijevskytė, 79 min. R. E. Hawkins; 42 min. M. Grikšaitė („Banga“).

MFA „Žalgiris“-MRU: Meda Šeškutė, Liana Ghazaryan (75 min. Rachel Hawkins), Augustė Andrijevskytė, Maya Musaskaya (46 min. Luise Yog Atouth), Laura Ruzgutė, Ugnė Slankauskaitė (46 min. Irūna Blaškytė), Gifty Assifuah (75 min. Jullien Ramirez), Žemyna Lekavičiūtė (59 min. Ineta Šukštulytė), Anna Dallakyan, Joy Bokiri, Mia Darden. Atsargoje: Austėja Petkevičiūtė, Skaistė Petrauskaitė, Sylvia Šafranovič.