Sekmadienį Lietuvos moterų A lygos čempionato pirmo turo rungtynėse MFA „Žalgiris“ -MRU savo aikštėje 9:0 (5:0) sutriuškino Utenos „Utenio“ ekipą. Penkis įvarčius nugalėtojoms pelnė Ugnė Lazdauskaitė, antrame kėlinyje dubliu pasižymėjo Karilė Liužinaitė, po vieną įvartį pridėjo Ana Cheminava ir Greta Markauskaitė. 

Praėjusiame sezone A lygos vicečempionėmis tapusios žalgirietės varžoves iš Utenos įveikė visus keturis kartus (3:1, 4:2 ir du kartus – 8:0), o šių metų vasarį Kaune vykusiose Žiemos taurės rungtynėse varžoves nugalėjo 9:0. Vis dėlto, jei pastarosiose rungtynėse „Žalgiris“ – MRU futbolininkėms varžovių iš Utenos pasipriešinimą palaužti pavyko tik po pertraukos, tai šį kartą į visus klausimus buvo atsakyta dar pirmame kėlinyje.  

Tiesa, pirmoje kėlinio dalyje „Utenio“ futbolininkės sėkmingai gynėsi nuo žalgiriečių išpuolių, o perėmusios kamuolį stengėsi organizuoti savo kontratakas, tačiau rimtesnių problemų prie Dominykos Vaiginytės ginamų „Žalgiris“ – MRU vartų nekilo. Aikštės šeimininkių gretose aktyviu žaidimu išsiskyrė aikštės kraštuose rungtyniavusios A. Cheminava ir komandos kapitonė Laura Ruzgutė. 12 min. po pastarosios perdavimo iš dešinio flango U.Lazdauskaitė pavojingai smūgiavo į vartus, bet „Utenio“ ekipos vartininkė Ineta Šukštulytė smūgį atrėmė. Nuomos pagrindais iš „Žalgirio“ – MRU ekipos „Utenio“ gretas šį sezoną papildžiusi 15-metė vartininkė po kelių minučių dar kartą pademonstravo savo sugebėjimus po U.Lazdauskaitės smūgio, tačiau 19 min. ir ji buvo priversta kapituliuoti. Po „Utenio“ gynėjų klaidos A.Cheminava įsiveržė į baudos aikštelę ir šaltakraujiškai pasiuntė kamuolį į I.Šukštulytės ginamus vartus. 

Išsiveržusios į priekį žalgirietės dar labiau padidino apsukas. 22 min. po L.Ruzgutės perdavimo iš dešiniojo krašto U.Lazdauskaitė pelnė antrą įvartį, o 28 ir 30 minutėmis pridėjo dar du tikslius smūgius. 34 min. puikios progos pasižymėti neišnaudojo viena prieš „Utenio“ vartininkę išbėgusi K.Liužinaitė, netrukus po dar vieno žalgirietės smūgio kamuolys prašvilpė greta virpsto.  

42 min. po ilgos pertraukos prie žalgiriečių vartų priartėjusios uteniškės atliko pirmą smūgį į varžovių vartus, tačiau kėlinio pabaiga priklausė šeimininkėms. 45 min. U.Lazdauskaitė atliko perdavimą prieš vartus be priežiūros likusiai „Žalgiris“ – MRU gynėjai Gretai Markauskaite ir pastaroji pelnė penktą rungtynių įvartį.  

Antrame kėlinyje sąlygas aikštėje ir toliau diktavo žalgirietės. Aktyviai savo krašte žaidusi L.Ruzgutė terorizavo varžovių gynėjas ir vieną po kito siuntė kamuolius į baudos aikštelę. Kurį laiką viešnias iš Utenos gelbėjo pasiaukojančiai žaidusi vartininkė, o 57 min. Erikos Šupelytės tolimą šūvį atrėmė virpstas. Tačiau 60 min. „Utenio“ gynyba subyrėjo ir K.Liužinaitė po U.Lazdauskaitės perdavimo pelnė šeštą įvartį. 

65 min. „Žalgiris“ – MRU vyriausias treneris Karolis Jasaitis atliko penkiagubą keitimą ir aikštę išleido Karoliną Jasaitytę, Ugnę Slankauskaitę, Juditą Traubaitę, Kotryną Maželytę ir Irūną Blaškytę. Po keitimo aikštėje pasirodžiusios futbolininkės aktyviai įsitraukė į žaidimą, o „Žalgiris“ – MRU per likusį laiką dar labiau padidino savo pranašumą. 73 ir 75 minutėmis puikiais įvarčiais pasižymėjo U.Lazdauskaitė, o paskutinį tašką netremiamu smūgiu 87 min. padėjo K.Liuižinaitė. 

Po rungtynių „Žalgiris“ – MRU treneris Vytautas Lukša teigė, kad trenerių štabą labiausiai nudžiugino ne devyni pelnyti įvarčiai, o komandinis žaidimas.

„Džiugu, kad laimėjome, bet rezultato nesureikšminame, nes ne jis buvo svarbiausias akcentas. Prieš rungtynes žaidėjoms suformulavome konkrečias užduotis, nustatėme tam tikrus žaidimo principus ir galiu tik pasidžiaugti, kad merginos laikėsi žaidimo plano, vykdė trenerių užduotis ir sužaidė puikias rungtynes. Mes nusprendėme susitikimo pradžioje varžovėms suteikti daugiau erdvės, kad jos nesispaustų prie savo vartų, tad prašėme futbolininkių šiek tiek atsitraukti, leisti uteniškėms žaisti su kamuoliu. Tokiu būdu galėjome išnaudoti laisvas erdves varžovių aikštės pusėje ir susikurti persvarą aikštės kraštuose. Toks ir buvo pagrindinis akcentas – atakos kraštais, perdavimai į baudos aikštelę ir atakų užbaigimas smūgiais į vartus. Gan anksti išsiveržėme į priekį, dar pirmame kėlinyje susikrovėme solidžią persvarą, tad vėliau galėjome žaisti ramiau, įtraukti į rungtynes ir jaunesnes futbolininkes. Man asmeniškai smagu, kad visos merginos žaidė iš visų jėgų, niekas aikštėje nesitaupė, stengėsi ir kovojo“, – pastebėjo V.Lukša.  

Kitą savaitę antrame A lygos ture žalgiriečių laukia rimčiausias egzaminas – akistata su daugkartinėmis šalies čempionėmis Šiaulių „Gintra-Universitetas“ futbolininkėmis.

„Iš tiesų, kitame ture susitiksime su visai kito kalibro varžovėmis. Rungtynės su „Uteniu“ parodė, jog esame teisingame kelyje, merginos artėja prie optimalios formos ir yra puikiai pasirengusios čempionato kovoms. Tačiau Šiauliuose turėsime žaisti kitaip, bus kiti planai, kiti uždaviniai. Kita vertus, ir mūsų komanda bus šiek tiek kitokia, nes prie mūsų prisijungs dar kelios futbolininkės, legionierės iš Ukrainos – Albina Fomchenko ir Nadiia Veherych. Jos su mumis žaidė Žiemos taurės turnyre, bet pirmą moterų A lygos turą praleido dėl nesutvarkytų dokumentų. Tikimės, kad Šiauliuose jos jau galės žaisti ir tikrai sustiprins mūsų komandą“, – teigė V.Lukša. 

 

Rungtynės su Šiaulių „Gintra-Universitetas“ komanda įvyks balandžio 3 d.  

 

STATISTIKA 

MFA „Žalgiris“ – MRU – Utenos „Utenis“ 9:0 (5:0). Įvarčiai: 19 min. Ana Cheminava, 22, 28, 30,73 ir 75 min. – Ugnė Lazdauskaitė, 45 min. Greta Markauskaitė, 60 ir 87 min. Karilė Liužinaitė. 

Įspėjimai: 50 min. Karolis Jasaitis (MFA „Žalgiris“). 

MFA „Žalgiris“: D.Vaiginytė, V.Čiapaitė (65 min. J.Traubaitė), I.Fischer (65 min. U.Slankauskaitė), Greta Markauskaitė (65 min. K.Jasaitytė), A.Kyžaitė, L.Ruzgutė, A.Cheminava, E.Šupelytė (65 min. K.Maželytė), M.Galkina (65 min. I.Blaškytė), K.Liužinaitė, U.Lazdauskaitė. Atsargoje: A. Griciūtė, D.Aidukaitė.