Paskutinėse Lietuvos moterų A lygos čempionato rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU lapkričio 19 d. išvykoje lygiosiomis 1:1 (0:1) sužaidė su Gargždų „Banga“. Vienintelį įvartį į šeimininkių vartus pelnė Laura Grucytė.

Nors abiem komandom paskutinė sezono dvikova neturėjo jokios įtakos turnyrinėje lentelėje užimamoms pozicijoms, bet aikštėje netrūko kietos kovos ir emocijų. Rungtynes geriau pradėjo šeimininkės. Jau pačioje mačo pradžioje Viltė Švarcaitė prasiveržė dešiniuoju kraštu, bet iš kelių metrų nepataikė į vartus. Kiek vėliau po jos smūgio kamuolys sudrebino MFA „Žalgiris“-MRU vartų virpstą, bet žalgirietėms pavyko apsiginti.

Vis dėlto, 11 min. kamuolį prie viešnių baudos aikštelės perėmusi „Bangos“ žaidėja Kamilė Pranulytė užklupo nepasiruošusią MFA „Žalgiris“-MRU vartininkę Austėją Petkevičiūtę ir tolimu smūgiu pelnė įvartį.

Be kelių pagrindinės sudėties žaidėjų į Gargždus atvykusiai MFA „Žalgiris“-MRU komandai prireikė laiko prisitaikyti prie šeimininkių žaidimo, tačiau galiausiai žalgirietės pavyko atsitiesti. Savotišką paslaugą šalies vicečempionėms padarė ir „Bangos“ žaidėja Donata Švarcaitė, antro kėlinio pradžioje per kelias minutes užsidirbusi dvi geltonas korteles ir 49 min. palikusi savo komandą mažumoje.

Įgijusios kiekybinę persvarą MFA „Žalgiris“-MRU perėmė iniciatvyą, o 61 min. išlygino rezultatą. Jullien Ramirez pradėtą ataką pratęsė Mia Darden, o po jos perdavimo tiksliu smūgiu pasižymėjo Laura Grucytė. 15-metei futbolininkei tai buvo pirmasis įvartis Lietuvos moterų A lygos varžybose.

Per likusį laiką nei vienai komandai pasižymėti nepavyko, tad rungtynės baigėsi lygiosiomis. Tai buvo ketvirtoji MFA „Žalgiris“-MRU ir „Bangos“ akistata šį sezoną – ir pirmos lygiosios. Pirmame rate išvykoje žaidusios žalgirietės laimėjo 4:1, antrame savo aikštėje šventė pergalę 4:0, o trečiame triumfavo 3:0.

55 taškus per 24 rungtynes surinkusi MFA „Žalgiris“-MRU komanda ketvirtą kartą iš eilės iškovojo A lygos sidabrą, tuo metu „Banga“ su 27 taškais finišavo penktoje pozicijoje.

Čempionių titulą eilinį kartą apgynė Šiaulių „Gintra“ (68 taškai), trečią vietą užėmė Kauno raj. FC „Hegelmann“ (39 tšk.), ketvirtoje finišavo FK „Vilnius“ (37 tšk.), penktoje – Joniškio „Saned“ (13 tšk.), šeštoje – Utenos „Utenis“ (5 tšk.).

Gargždų „Banga“ – MFA „Žalgiris“-MRU 1:1 (1:0)

Įvarčiai: 11 min. K. Pranulytė; 61 min. L. Grucytė.

Įspėjimai: 47 min. D. Švarcaitė, E. Tamošauskaitė; 47 min. S. Petrauskaitė, 67 min. M. Darden, 88 min. J. Ramirez.

Pašalinimas: 49 min. D. Švarcaitė.

MFA „Žalgiris“-MRU: Austėja Petkevičiūtė, Kotryna Maželytė, Milda Ivanciūtė (62 min. Patricja Penkauskaitė), Skaistė Petrauskaitė (62 min. Radvilė Kelečiūtė), Ugnė Slankauskaitė, Laura Grucytė, Irūna Blaškytė, Jullien Ramirez, Ineta Šukštulytė, Rachel Emily Hawkins, Mia Darden. Atsargoje: Sylvia Šafranovič.