MFA ,,Žalgirio” radare ilgą laiką buvo talentinga futbolininkė iš Panevėžio, su kuria pavyko užmegzti ryšį ir pasiūlyti atstovauti žaliai baltą ekipą 2021-ųjų sezone. Šia galimybe, žaisti Lietuvos vicečempionių akademijoje, pasinaudojo Marija Galkina, kuri nuo šiol reprezentuos žalgiriečių komandą.

18-metė centro saugė visą savo sportinę karjerą leido Panevėžio klubo gretose, kurią su lyg kiekvienais metais nuo penkiolikos papildydavo išvykos kartu su Lietuvos merginų rinktinėmis.

“Visą laiką sportavau ir praleidau laiką Panevėžyje, nuo pat 8-erių. Turėjau tris pagrindinius trenerius, kurių pagalba su futbolu susigyvenau kur kas greičiau, tai Juozas Aleksa, Vaidas Bernatonis ir Vaidas Garšvinskas. Dabar esu dvyliktokė, mokausi Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijoje. Šioje gimnazijoje turiu galimybę sportuoti rytais kartu su berniukais, esame mokomi trenerio Povilo Lukšio.” – pasakojo M. Galkina.

Futbolininkė į savo pirmąją treniruotę atėjo po ilgų įkalbinėjimų, jog mama užrašytų ją į futbolo būrelį. Atkakli aštuonmetė pasiekė savo ir atėjo į treniruotę. Tiesa, iš pirmosios pažintinės dienos dar juokiasi iki šiol.

“Mano pirmoji treniruotė buvo pas trenerį Juozą Aleksą. Tuo metu nežinojau, kaip reikia atrodyti treniruotėse, todėl buvau apsirengusi odinę striukę, džinsus ir buvau palaidais plaukais. Toks įvaizdis visus prajuokino. Mama galvojo, kad aš futbolą lankysiu keletą savaičių ir man užteks, tačiau pomėgis šiai sporto šakai neišblėso iki šiol.

12-os metų buvau pakviesta į merginų WU-15 rinktinės kandidačių testavimą. Vienai buvo baisu važiuoti, todėl pirmais kartais laikiausi komandos draugės Anikos Kyžaitės ir savo mačiutės draugijos. 13-os metų mane pirmą kartą pakvietė į rinktinę, tačiau baimė mane paveikė, todėl neišvykau. Visgi, antruoju kvietimu nesuabejojau ir išvykau į savo pirmąją treniruočių ir varžybų stovyklą Estijoje.

Atstovavau WU-16 rinktinę, taip pat ir WU-17, kuri buvo svarbiausia mano karjeroje, kadangi 2018-aisiais teko ginti Lietuvos garbę Europos čempionate. Tai buvo mano pirmosios tokios svarbios rungtynės, kuriose įgavau didelį kraitį patirties. Po šio čempionato man buvo sudėtingas laikotarpis, kadangi patyriau kryžminių raiščių plyšimo traumą, dėl kurios teko praleisti nemažai rinktinės stovyklų. Kai jau pilnai išgijau ir sustiprėjau, gavau kvietimą į WU-19 rinktinę, bet ilgai pasidžiaugti neišėjo, kadangi prasidėjo pandemija.” – futbolininkės kelią prisiminė M. Galkina. 

Atstovaudama Vilniaus žalgiriečių ekipą, M. Galkina tikina, jog viliasi dar labiau atsiskleisti ir patobulėti:

,,Tikiuosi įgauti daugiau patirties ir žinių žaisdama su aukštesnio meistriškumo žaidėjomis. Tuo pačiu susirasti naujų pažinčių bei patirti gerų emocijų” – dėstė M. Galkina.

Pirmasis komandos išbandymas 2021-aisiais laukia šį savaitgalį startuosiančioje Žiemos Taurėje, kuri nuo šiol vyks kiekvieną sekmadienį.