Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU ekipa trečiadienį iš moterų A lygos 14 turo atkeltose rungtynėse LEU stadione 4:0 (1:0) įveikė Gargždų “Bangą” ir atsitiesė po nesėkmingų rungtynių su Šiaulių “Gintra”. Laimėtose rungtynėse dviem įvarčiais pasižymėjo Busra Taskin, po vieną pridėjo Ana Cheminava ir Luise Yog Atouth.

Kadangi MFA “Žalgiris”-MRU kapitonė Laura Ruzgutė dėl diskvalifikacijos praleido dvikovą su “Banga”, su kapitonės raiščiu komandą išvedė A. Cheminava, o dešiniąjame krašte nuo pirmų minučių žaidė Žemyna Lekavičiūtė.

Aktyviai rungtynes pradėjusios žalgirietės dominavo su kamuoliu, tačiau pirmame kėlinyje viešnios iš Gargždų gan užtikrintai darbavosi gynyboje, o pasitaikius progai – rengė pavojingus kontrišpuolius. Pirmame kėlinyje kelis kartus labai arti tikslo buvo A. Cheminava ir L. Yog Atouth, o 36 min. po Karilės Liužinaitės tolimo smūgio “Bangos” vartus gelbėjo skersinis. Visgi, dar po kelių minučių gargždiškės savo baudos aikštelėje neleistinai sustabdė L. Yog Atouth, o 11 metrų baudinį užtikrintai realizavo savo 10-ą įvartį čempionate pelniusi A. Cheminava.

Po pertraukos žaidimas ir toliau vyko viena kryptimi. MFA “Žalgiris”-MRU futbolininkės didino spaudimą prie viešnių vartų, vieną po kito kėlė kampinius – ir galiausiai “Bangos” gynyba neatlaikė. 56 min. standartinės padėties metu į varžovių baudos aikštelę įskriejusi gynėja B. Taskin stipriu smūgiu galva pelnė antrą įvartį, o 75 min. analogiškoje situacijoje pridėjo ir trečią.

Baigiantis rungtynėms kelių puikių progų neišnaudojo L. Yog Atouth, tačiau žalgirietės nenuleido rankų ir 87 min. savo tikslą pasiekė. Po puikaus A. Cheminavos perdavimo prieš “Bangos” vartininkę Karoliną Curukovą išbėgusi legionierė iš Gabono elegantišku smūgiu pasiuntė kamuolį į tinklą ir padėjo paskutinį tašką pergalingose rungtynėse.

Septintą pergalę iškovojusi ir 22 taškus per 9 rungtynes surinkusi MFA „Žalgiris“-MRU komanda čempionate užima pirmą vietą. Antroje žengia 17 taškų po 7 rungtynių turinti Šiaulių „Gintra“, trečią vietą čempionate užima 16 taškų po 8 susitikimu turinti FK „Vilnius“ ekipa. Ketvirtoje pozicijoje žengia penktą nesėkmę iš eilės patyrusi Gargždų „Banga“ (12 taškų).

Kitas rungtynes moterų A lygoje MFA “Žalgiris”-MRU žais birželio 17 d. su Kauno rajono FC “Hegelmann”.

Birželio 3 ir 10 dienomis žalgiriečių laukia kovos Baltijos moterų futbolo lygoje su Talino “Flora” ir Saku “Sporting”.

MFA „Žalgiris“-MRU – Gargždų „Banga“ 4:0 (1:0)

Įvarčiai: 40 min. (11 m) A. Cheminava, 56 ir 75 min. B. Taskin, 87 min. L. Yog Atouth.

MFA „Žalgiris“-MRU: Meda Šeškutė, Liana Ghazaryan, Maya Musaskaya (83 min. Gytė Ulenskaitė), Augustė Andrijevskytė, Busra Taskin, Žemyna Lekavičiūtė (46 min. Ineta Šukštulytė), Ugnė Slankauskaitė, Aristelle Luise Yog Atouth, Rachel Emily Hawkins, Karilė Liužinaitė (75 min. Patricja Penkauskaitė), Ana Cheminava. Atsargoje: Dominyka Vaiginytė, Irūna Blaškytė.